e
sv

Hailey Bieber’ın günlük makyaj rutini

73 Okunma — 16 Aralık 2023 05:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hailey Bieber makyaj yaparken nelere dikkat ediyor? Günlük rutininde neler var?

Hailey Bieber üzere tarz ikonları ve moda tutkunları, çoka kaçmadan fizikî çekiciliğinizi geliştirmek için makyajı nasıl kullanacaklarında ustalaştılar. Gerçek makyaj sizi asla yapay göstermemeli.

Cildi en başta hazırlamak önemli

Ne çeşit bir cilde sahip olursanız olun, makyaj yapmadan evvel kesinlikle cildinizi hazırlayın. Birinci başta, yüzünüzü yıkamak için uygun bir temizleyici kullanın ve akabinde bir serum yahut nemlendirici ile devam edin. Bir mühlet sonra dışarı çıkacaksanız güneş gözetici uygulamak gerekli olacaktır. Cilt bakım eserlerini yüzünüze uyguladıktan sonra, makyaja uygun bir baz oluşturmak için astarı kullanın. Lütfen besleyici içerikli astarlar kullanın. Bu, sistemsiz dokuları yumuşatmaya yardımcı olur.

Parmağınızı kullanmak daha yeterli olabilir

Makyaj uygulamak için fırça kullanan birçok makyöz yahut stilist görmüş olabilirsiniz. Moda divaları parmaklarınızı kullanmanızı tavsiye ediyor. Bu, yüzünüzün daha yeterli kapanmasına yardımcı olur. Elbette parmağınızın pak olduğundan ve yağ yahut kalıntı içermediğinden emin olmalısınız.

Kapatıcı kullanmak şart

Fondöten uyguladıktan sonra çene çizginizi ve yüz sınırlarınızı belirginleştirmek için kapatıcı kullanmalısınız. Ayrıyeten dudak kontürünüzü daha besbelli hale getirmeye yardımcı olabilir. Ne yazık ki, bir kapatıcı uygulamak için sabit bir formül yoktur ve yüz tipinize ve formunuza en uygun olanı bulmanız gerekir. Örneğin yuvarlak yüzlü olanlar, oval yüzlü olanlardan farklı numaralar kullanmalıdır.

Bronzlaştırıcı kullanın

Bir bronzlaştırıcı kullanmak yanaklarınıza keskin bir görünüm verir. Bununla birlikte, bronzlaştırıcıyı dikkatli kullanmanız ve yavaşça uygulamanız çok değerlidir. Çok doz, cafcaflı görünmesine neden olabilir ve bir robot üzere görünebilirsiniz. Bu nedenle, elmacık kemiklerinin biraz altına ve şakaklara ve çene çizgisine birkaç vuruş uygulayın. Bu size güneşten hafif yanmış bir görünüm verir.

Maskarayı dikkatli uygulayın

Gözlerini daha cazibeli kılmak için bol ölçüde maskara uygulayan birçok bayan görmüş olabilirsiniz. Lakin uzmanlar, rimel konusunda çoka kaçmayın ve üst göz kapaklarına daha fazla odaklanmayın diyor.

Kaşları şekillendirmek önemli

Herkes kalın, hoş halli kaşlarla doğmaz. Kaşlarınız kısa yahut ince olsa bile şekillendirmeyi unutmayın. Hafif bir kalem kullanmak, form vermek için uygundur. Kaş Jeli de kullanabilirsiniz.

Pudra kullanmayı unutmayın

Yüzünüze makyaj yaptıktan sonra pudra sürmeyi unutmayın. Bu süreç her şeyi birkaç saat boyunca yerinde tutacaktır. Cilt tonunuza uygun transparan pudra kullanmanız daha gerçek olacaktır. Odak burnunuz ve T bölgenizde olmalıdır.

Güzellik

Yüz,Makyaj,Olabilir,Uygun

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Hailey Bieber’ın günlük makyaj rutini