e
sv

Gülse Birsel’den Burhan Altıntop İtirafı

629 Okunma — 21 Aralık 2022 16:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Avrupa Yakası, Palavra Dünya ve Jet Sosyete dizilerinin senaristi ve başrol oyuncusu Gülse Birsel, katıldığı programda dikkat çeken itiraflarda bulundu. Birsel, Avrupa Yakası ile ilgili itirafında, “Artık Burhan Altıntop’a, Aslı’ya yazabileceğim bir kıssa kalmadı” dedi. Burhan karakterinin başka bir proje olması için çok teklif geldiğini söyleyen Birsel, bunu neden yapmadığının karşılığını verdi.

“Biz Kapıyı Bacayı Kırdık”

Başarılı senarist ve oyuncu Gülse Birsel, şimdilerde ‘Yılbaşı Gecesi’ isimli yeni sinemasıyla ekranlara dönmeye hazırlanıyor. 51 yaşındaki ünlü isim, geçtiğimiz günlerde Birce Akalay’ın; “Ülke olarak mizaha çok muhtaçlığımız var, bilhassa bayan mizahına… Bayan aklı farklı çalışıyor ya çok detaycıyız” cümleleri hakkında konuşarak şu tabirleri kullanmıştı:

Artık galiba 15-20 yıldır o kırıldı üzere hissediyorum. Biz kapıyı bacayı kırdık yani. Çok güçlü bayan komedyenlerimiz de var. Bayan komedyen konusunda hiç bir problemimiz olmadı. Amerika’dan bile bu mevzuda bir tık daha yeterliyiz diyebilirim. Bence o fikir artık geçerliliğini kaybetti.

Gülse Birsel’den Burhan Altıntop İtirafı

Gülse Birsel, son olarak Candaş Tolga Işık’ın programına konuk oldu. Işık’ın, bir devrin tanınan dizisi olan ‘Avrupa Yakası’na ait sorularına cevap veren Gülse Birsel, “Avrupa Yakası’nı biz bitirdik. Altıncı dönemde 190’ıncı kısımda bitti. Ben dedim ki; ‘Artık Burhan Altıntop’a, Aslı’ya şuna buna yazabileceğim bir öykü kalmadı. Engin ve ben de çok yorulmuştuk. Birinci oluyorduk, kanal ne diyeceğini şaşırdı. Israr ettiler fakat yapmak istediğimiz diğer işler vardı. Hatta Avrupa Yakası sonsuza kadar sürebilirdi lakin 190 kısmı şanıyla şerefiyle…Belki devam etseydik eski hevesimiz olmayacaktı” tabirlerini kullandı.

“Biz Seyrederiz Ancak Seyircimiz Seyretmez”

Birsel kelamlarının devamında ise, “Plato Sinema, laf ortasında sen bize bir dizi yaz demişti. Ben yazayım dedim ve yazdım. Sonrasında Sinan Çetin’de onu unutmuş. Diziyi kanala götürdük. atv baktı dedi ki; ‘Gülse sana söylemeye de kıyamıyoruz lakin bunu kimse seyretmez. Çok AB kümesi bir iş. Çok tatlı bir iş, biz seyrederiz lakin seyircimiz seyretmez’ dediler. Sonra ‘Senin hoş hatırın için 7-8 kısım gidelim zati yaz gelecek, koyalım bakalım tahminen seyreden olur’ dendi. Çabucak birinci kısımdan birinci olduk” dedi.

Candaş Tolga Işık’ın “Burhan Altıntop hiç aklından geçmedi mi farklı bir proje olarak?” sorusunu yanıtlayan Birsel, “Yapılabilirdi, çok da talep olduğunu biliyorsun, yapımcılardan, sinemacılardan ve kanallardan. Tekraren konuştuk da bunu Engin’le. Her seferinde şu noktaya geldik. Biz doyduk. Bizi artık heyecanlandırmıyor. O kadar çok öykü yazdım ki Burhan Altıntop’a” dedi.

Avrupa Yakası’na başladığı devirde Türkiye’deki dizilerin 42-43 dakika olduğunu belirten Gülse Birsel, “Şu ana kadar 350 kısım dizi yazdım. En son televizyonda Jet Sosyete’yi 160 dakika civarında bıraktım. Artık hani kalıcı bir hastalığa yakalanmama çok az bir vakit vardı. Oradan, öbür bir dijital platforma geçtik ve son dönemi orada yaptık. En hoşu de son sezonumuzdur” sözlerini kullandı.

Gülse Birsel Kimdir?

gülse birsel,Gülse Birsel’den Burhan Altıntop İtirafı

Burhan karakterinin başka bir proje olması için çok teklif geldiğini söyleyen Birsel, bunu neden yapmadığının karşılığını verdi.

Kaynak: Magazin Haberleri

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Gülse Birsel’den Burhan Altıntop İtirafı