e
sv

Göbek deliğine neden yağ damlatılır?

65 Okunma — 23 Aralık 2023 09:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Oldukça farklı görünse de göbek bölgesine yağ uygulamanın birçok yararı olduğuna dair tezler bulunmaktadır. Göbek bölgesine uygulanan yağlar çoklukla esansiyel yağlardan seçilir. Bu yağları uygulayarak masaj yapmak, çeşitli rahatsızlıkların …

Oldukça farklı görünse de göbek bölgesine yağ uygulamanın birçok yararı olduğuna dair tezler bulunmaktadır.

Göbek bölgesine uygulanan yağlar ekseriyetle esansiyel yağlardan seçilir. Bu yağları uygulayarak masaj yapmak, çeşitli rahatsızlıkların hafiflemesine yardımcı olabilir.

Çünkü göbek bölgesi, anne karnındayken bağlandığınız yerdir ve yetişkinlik periyodunda gücün istikrar merkezi olarak fonksiyon görebilir.

Göbek bölgesi bedenin öteki organlarına birden fazla damarla bağlıdır, bu nedenle masaj yağları hudut uçlarını beslemeye ve genel beden sıhhatini desteklemeye yardımcı olabilir.

Göbek bölgesine yağ uygulamanın faydaları

 1. Sindirim Sistemi Sıhhatini Dayanaklar Göbek bölgesine yağ uygulamanın en değerli yararlarından biri sindirim sistemini desteklediği düşünülür. Örneğin, göbek bölgesine hardal yağıyla masaj yapmak, irritabl bağırsak sendromunun hafiflemesine yardımcı olabilir. Ayrıyeten Pechoti sisteminin bağırsak sıhhatine katkı sağlayarak mide rahatsızlıklarını, şişkinlik ve kabızlık üzere sindirim sıkıntılarını azaltabileceği tez edilir.
 2. Stresi Azaltır ve Zihni Rahatlatır Göbek bölgesine dairesel hareketlerle masaj yapmanın gerilimi azaltabileceği ve rahatlamanıza yardımcı olabileceği tez edilir. Bu masajın parasempatik hudut sistemini aktive ettiği düşünülür, bu da duygusal dengeyi sağlamaya ve konsantrasyonu artırmaya yardımcı olabilir. Ayrıyeten, gerilimi azaltmak için yaygın olarak kullanılan lavanta yağını göbek bölgesine masaj yapmak için seyrelterek kullanmak da bir seçenektir.
 3. Cilde Doğal Bir Işıltı Kazandırır Göbek bölgesine zeytinyağıyla masaj yapmanın cilt sıhhatine yararlı olabileceği söylenir. Bu biçimde cildiniz daha pürüzsüz ve parlak görünebilir. Zeytinyağı, antioksidanlar ve asitler üzere içerdiği bileşenlerle cilt sorunlarını önlemeye, iltihaplanmayı azaltmaya ve cilt enfeksiyonlarını düzgünleştirmeye yardımcı olabilir. Zeytinyağı birebir vakitte cildin nem istikrarını sağlamak için kullanılabilir.
 4. Saç Büyümesini Teşvik Eder Göbek bölgesi bedende birçok damara bağlıdır ve bu nedenle buraya uygulanan yağlar saç sıhhatini etkileyebilir. Saçın sağlıklı büyümesi için göbek bölgesine yağ uygulamanın saç köklerine besin sağlayabileceği ve saçın hacmini artırabileceği düşünülür. Ayrıyeten saçın erken beyazlamasına neden olan damarların da bu formülle desteklenebileceği söylenir.
 5. Üreme Sıhhatini Takviyeler Göbek bölgesine yağ uygulamanın üreme sıhhati üzerinde olumlu tesirleri olabileceği tez edilir. Uçucu yağlarla masaj yapmanın bayan ve erkek üreme sıhhatini destekleyebileceği söylenir. Her gün göbek bölgesine birkaç damla yağ uygulamanın sperm sayısını artırabileceği, adet devri kramplarını hafifletebileceği, doğurganlığı artırabileceği ve üreme bozukluklarını engelleyebileceği sav edilir. Bu maksatla neem yağı, kuşburnu yağı, hindistancevizi yağı yahut limon esansiyel yağı üzere yağlar kullanılabilir.
 6. Eklem Ağrılarını Hafifletebilir Göbek bölgesine yağ uygulamanın eklem ağrılarını azaltabileceği düşünülür. Kaslarda oluşan iltihaplanma ve yıpranma sonucu ortaya çıkan ağrıları hafifletebileceği tez edilir. Bilhassa hint yağı ve biberiye yağını göbek bölgesine masaj yaparak uygulamanın ağrıları azaltabileceği ve eklem esnekliğini artırabileceği söylenir. Lakin, ağrıların ciddiyetine bağlı olarak bu usulün tesirli olup olmayabileceği değişebilir.
 7. Göz Kuruluğunu Gidermeye Yardımcı Olabilir Göz kuruluğu birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir ve günlük hayatı olumsuz etkileyebilir. Göz kuruluğunu hafifletmek için göbek bölgesine hindistancevizi yağıyla masaj yapmanın tesirli olabileceği söylenir. Bu masajın kan sirkülasyonunu hızlandırarak göz sıhhatini güzelleştirdiği düşünülür.

Sağlık

Yağ,Masaj,Saç,Sağlığını,Ağrıları

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Göbek deliğine neden yağ damlatılır?