e
sv

Eylül Öztürk Evini Depremzede Aileye Açtı

441 Okunma — 23 Şubat 2023 01:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

6 Şubat’ta Kahramanmaraş ilinin Elbistan ve Pazarcık ilçelerinde yaşanan 7.7 ve 7.6’lık iki büyük sarsıntının akabinde, Türkiye yaralarını sarmaya devam ediyor. Pek çok vatandaşımızı kaybettiğimiz asrın felaketine ünlü isimler de sessiz kalmadı. Birinci günden bu yana yardım seferberliğine katılan Eylül Öztürk, depremzede bir aileye meskenini açtı. 

Eylül Öztürk Depremzedelere Sessiz Kalmadı

Dokuz saat arayla gerçekleşen ve on vilayetimizi birden etkileyen ve büyük yıkıma neden olan iki büyük zelzelenin akabinde pek çok insanımız hayatını kaybetti. Zelzeleden kurtulmayı başaran birden fazla vatandaşımız ise evsiz kaldı. Sarsıntıdan ziyan gören pek çok vatandaşımız için pek çok müzikçi, oyuncu, gazeteci, sportmen, fenomen, influencer ve iş insanı seferber oldu.

Bu isimler ortasında birinci günden beri yardım toplayan fenomen Eylül Öztürk de yer aldı.Hayırseverliği ile öne çıkan ve insanlara daha evvelce de yardım eden fenomen Öztürk birinci günden beri toplumsal medya hesapları üzerinden yardımları ve yardım bekleyen insanları paylaştı. Geçtiğimiz 20 Şubat akşamı Hatay, 6.4 ve 5.8’lik iki büyük sarsıntıyla tekrardan yürekleri ağızlara getirdi. Merkez üsleri Defne ve Samandağ olan büyük zelzelelerin akabinde hasarlı olan pek çok bina da yıkıldı. Konutlarına girmeye korkan birçok insan ise kenti terk etmeye başladı. 

Misafir Odasını Hazırladı

Fenomen Eylül Öztürk, Kahramanmaraş sarsıntısından bu yana depremzedelerin yaralarını sarmak için seferber oldu. Toplumsal medya hesabından yardım davetleri yapan ve yüklü ölçüde yardım toplayan Eylül Öztürk Hatay’da yaşanan 6.4l’lük zelzeleye de kayıtsız kalmadı. Meskeninin konuk odasını depremzede aile için hazırlayan Öztürk, takipçilerinden de taktir topladı. “Misafir odamızı depremzedelerimiz için hazırladık. İnşallah beğenirler” açıklaması düşerek konuk odasını paylaştı. Öztürk ayrıyeten depremzede ailenin çocuğunu da okula yazdırdı ve depremzede aile için iş arayışına girdi.” Allah herkesin yardımcısı olsun vallahi. Biz mesken tuttuk artık bu ailemize çabucak okulun yanında üstelik, fakat nitekim Allah yardım etti de tüm kapılar çarçabuk açıldı. Sahibinden eşyalı konut ki İstanbul’da  mümkün değil. Okul da tamam artık geriye iş bulmak kalıyor onu da çözeceğim.” açıklaması ile aileye iş konusunda da yardımcı olacağını belirten Öztürk, anne ve babanın öğretmen olduğunu belirtti. 

Deprem,Eylül Öztürk

Fenomen Eylül Öztürk’de depremzedelere yardımını esirgemedi. Ünlü fenomen depremzedelere konutunu açtı. Ayrıntılar için….

Kaynak: Magazin Haberleri

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Eylül Öztürk Evini Depremzede Aileye Açtı