e
sv

Erkan Petekkaya’dan Oyunculuk Açıklaması

560 Okunma — 15 Aralık 2022 16:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Şimdilerde Çarşamba akşamları Kanal D ekranlarında yayınlanan ve ilgiyle takip edilen ‘O Kız’ dizisinde Kadir rolünü canlandıran Erkan Petekkaya, geçtiğimiz akşam bir ödül merasimine katıldı. Dizideki başarılı performansıyla isminden kelam ettiren ünlü isim, gazetecilerle bir ortaya gelerek Kadir rolüne ve mesleğine dair soruları yanıtladı. Erkan Petekkaya’dan oyunculuk açıklaması geldi. İşte ünlü oyucunun o açıklamaları;

“Teker Teker Çok Teşekkür Ederim”

Erkan Petekkaya, şu sıralar ‘O Kız’ dizisiyle konutlarımıza konuk oluyor. Üretimde başrolü Sezin Akbaşoğulları, Cengiz Orhonlu ve Lisanın Döğer’le paylaşan oyuncu, doğum kazası yüzünden zihni beş yaşında kalmış Kadir’i canlandırıyor.

Petekkaya, rolüne adapte olabilmek için bu usul rahatsızlıkları yaşayan hastalar ve hasta yakınları ile bir ortaya gelerek müşahede yapmıştı. Petekkaya yaşadığı tecrübe ile ilgili; “Öncelikle hususun uzman hekimleriyle görüştüm. Bu şekil zihinsel rahatsızlıklar ile ilgili bilgiler edindikten sonra birkaç arkadaşımın derslerine katıldım, sohbetler ettim. Anlamaya, yakınlarını hissetmeye çalıştım. Kadir sayesinde melekler ile tanışma imkânım oldu. Buradan hepsine teker teker çok teşekkür ederim” demişti.

“Haftacalarca Uyumadım”

Kadir’e ‘evet’ demeden evvel epeyce zorlandığını lisana getiren Erkan Petekkaya, “Biraz güç oldu, çok sıkıntı bir rol zira. Birinci başladığım günden baya bir düşündüm, ‘Oynasam mı? Oynamasam mı?’ diye. Lakin sonunda mesleksel olarak bana katacaklarına inandığım için bu riski göze aldım. Büyük bir riskti aslında. Zannediyorum ki kötü olmadı. Daha da âlâ olacak. Çok farklı, çok sıkıntı bir karakter. Kadir için bir sürü şey çalıştım. Araştırma yaptım, günlerce, haftalarca uyumadım. Fakat yanlışsız bir yolu yakaladığıma inanıyorum” demişti.

“Ne Düğümler Ne Tahliller Var”

‘O Kız’ın öyküsünün aslında yeni başladığına değinen usta oyuncu şöyle konuşmuştu:

Hikaye ile ilgili çok bir şey söyleyemem ancak daha çok başındayız diyebilirim. Daha çok genişleyecek, çok açılacak öykümüz. Ne düğümler, ne çözülmeler var.

“Çok Hassa Bir Rol”

Tüm bunların akabinde 52 yaşındaki Erkan Petekkaya, 2022 Muvaffakiyet ve Meslek Ödül Merasimine katıldı. İş, sanat, medya ve cemiyet dünyasını bir ortaya getirdi. gala gecesinin sunuculuğunu Demet Şener ve Murat Serezli yaptı.

Tören öncesinde basın mensuplarıyla bir ortaya gelen başaralı oyuncu, “İşimi seviyorum, her oynadığım rol benim çocuğum üzere. ‘O Kız’da çok sıkıntı bir rolü oynuyorum aslında. En zoru diyebilirim, zira çok hassas bir rol. Bizim mesleğimizin ‘ben oldum’ diye bir şeyi yok. Allah müsaade verirse neler yaparım ve yapabilirim… Bir çok farklı rolü oynayabileceğimi düşünüyorum” dedi.

Erkan Petekkaya Kimdir?

Erkan Petekkaya’dan Oyunculuk Açıklaması

Yılın En Yeterli Erkek Oyuncu mükafatını alan Petekkaya, yıllar öncesinde ‘Öyle Bir Geçer Vakit Ki’ dizisinde dizisinde oynadığı Ali Kaptan rolü ile ilgili de konuşarak; “O da çok güç bir karakterdi. Farklı bir karakterdi. En sıkıntı olduğunu düşündüğüm bir karakterlerden biriydi” sözlerini kullandı.

Yeni bir proje hazırlığında olan ünlü isim, “Purya diye bir dostum var, onunla bir işe başlayacağım üzere gözüküyor. Hollywood’dan konuklarımız gelecek galiba lakin ben söylemek istemiyorum. Purya açıklasın onu. Oscar’lı birileri gelecek sanırım” diye konuşarak muştuyu de verdi.

erkan petekkaya,Erkan Petekkaya’dan Oyunculuk Açıklaması

Kadir rolüne ve mesleğine dair soruları yanıtladı. Erkan Petekkaya’dan oyunculuk açıklaması geldi. İşte ünlü oyucunun o açıklamaları;

Kaynak: Magazin Haberleri

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Erkan Petekkaya’dan Oyunculuk Açıklaması