e
sv

Emel Müftüoğlu: Ordaki Yaşam Tarzı Bize Uymuyor

847 Okunma — 20 Kasım 2022 21:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Altan Erkekli ve Veysel Diker’in “Şifa Niyetine” isimli gösterisine katılan Emel Müftüoğlu, oyun öncesi muhabirlerin sorularına cevap verdi. “Pandemi periyoduyla darmaduman” olduk diyen Emel Müftüoğlu, “İki ay çok korktum. Yurt dışına da çıktım o süreçte iki defa lakin hiç bu kadar ülkemi kısa müddette özleyeceğimi iddia etmezdim” dedi. Emel Mütfüoğlu “Ordaki hayat stili bize uymuyor” açıklamasını da kelamlarına ekledi. İşte o açıklamalar;

“Korkuyorum” Klibini Anlattı

Geçtiğimiz aylarda Armağan Çağlayan’ın YouTube’da yayınlanan ‘Dur Bi Dinle’ programına konuk olan Emel Müftüoğu, 1994 yılı için epey cesaretli bir iş olan, o günlerde fırtınalar estiren ‘Korkuyorum’ klibini anlattı.

“Erkek Oyuncu Gelmedi, Kız Arkadaşı Oynadı”

Ünlü müzikçi, klibin çekiminin yapılacağı gün sete tesadüfen yakın arkadaşı olan model İlknur Bozkurt’la gitmişti. Klipte rol alacak erkek oyuncu gelmeyince, direktör Tayfun Güneyer onun yerine İlknur Bozkurt’un oynamasını istemişti.

Bir gölün ortasında, bir sandalda iki bayanın ‘Korkuyorum’ müziği eşliğinde el ele imgelerinin yer aldığı klip uzun süre gündem olmuştu. Müftüoğlu, eleştireler hakkında, “Kimseye hesap vermek zorunda değilim” demişti.

“Bu İşi Çok Yanlış Anladılar”

Ünlü müzikçiden yıllar sonra gelen itiraf ise şöyle:

Şimdiki aklım olsa o klibi çekmezdim. Allah’tan o vakit toplumsal medya yoktu, ‘bir de olsaymış ne olurmuş acaba’ diye düşünüyorum. Kopan gürültüyü ve bunun bitmemesini hatırlıyorsunuzdur…Yıllar geçti, yıllar geçti ve hiç bitmedi. Birinci montajı izlerken direktöre ‘Bu çok yanlış anlaşılır’ dedim. O da ‘Anlaşılacaksa anlaşılsın, o patlatacak işi zaten’ dedi.

“Şarkının öyküsünü anlatsam, burada herkes düşer bayılır” diyen müzikçi, “Ben sana (Armağan Çağlayan) sonra anlatacağım, inanamayacaksın. Kainatın nasıl bir sistemle çalıştığını, nasıl bu türlü şeyler olduğuna hiç inanamayacaksın.” açıklamasında bulundu.

Öte yandan Decollage Sanat Galerisi evvelki gece Altan Erkekli ve Veysel Diker’in “Şifa Niyetine” isimli gösterisine mesken sahipliği yaptı. Şov öncesi soruları yanıtlayan Altan Erkekli ve Veysel Diker ikilisi, “Burada her şey var. Sanata dair ne isterseniz burada mevcut” dedi.

“Keşke Çoğalsa Bu Şekil Oyunlar”

İkilinin tiyatro oyununu izlemeye gelen isimler arasında Emel Müftüoğlu, Kerem Kupacı üzere isimler de vardı. Oyun öncesi sorulara cevap veren Müftüoğlu ise, “Keşke daha da çoğalsa bu üslup yerler ve bu şekil oyunlar. Eğitici ve öğretici olmasının dışında çok da hoş etkinlikler yapılıyor. Çok değerli iki sanatkarımızın gösterisini izleyeceğiz. Ben de merak içerisindeyim” dedi.

Emel Müftüoğlu: Ordaki Ömür Biçimi Bize Uymuyor

“Pandemi periyoduyla darmaduman” olduk diyen Emel Müftüoğlu, “İki ay çok korktum. Sonrasında da dedim ki bu türlü bir hayat formu yok. Mecburen hayatımıza devam edeceğiz. Yurt dışına da çıktım o süreçte iki defa ancak hiç bu kadar ülkemi kısa müddette özleyeceğimi iddia etmezdim. Oradaki hayat ve hayat biçimi hiç bize uymuyor. Hiç bizlik yerler değil. Bizler çok bolluk ve rahmet içindeyiz” diye konuştu.

emel müftüoğlu,Emel Müftüoğlu: Ordaki Ömür Usulü Bize Uymuyor

Altan Erkekli ve Veysel Diker’in “Şifa Niyetine” isimli gösterisine katılan Emel Müftüoğlu, oyun öncesi muhabirlerin sorularına cevap verdi. “Pandemi devriyle darmaduman” olduk diyen Emel Müftüoğlu, “İki ay çok korktum. Yurt dışına da çıktım o süreçte iki sefer lakin hiç bu kadar ülkemi kısa müddette özleyeceğimi varsayım etmezdim” dedi. Emel Mütfüoğlu “Ordaki hayat stili bize uymuyor” açıklamasını da kelamlarına […]

Kaynak: Magazin Haberleri

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Emel Müftüoğlu: Ordaki Yaşam Tarzı Bize Uymuyor