e
sv

Ellerinizi pamuğa çevirin! Ev yapımı basit maskeler…

69 Okunma — 21 Aralık 2023 12:36
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ellerini dönüştürmek isteyenler buraya! Tabiattan ilham alınarak oluşturulan el maskesi tanımlarını meskende yapmak artık çok kolay

Ellerinize gereken bakımı konutta hazırlayacağınız maskelerle göstermek mümkün. Meskende kolay kolay bulabileceğiniz doğal el maskeleri, kurumuş ve çatlamış elleriniz için şifa olacak.

Zeytinyağı ve vazelin

Zeytinyağı cilt, yüz ve saç bakımında sıklıkla kullanılır. 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve bir modül vazelin ve birkaç damla limon suyu ile karışım  hazırlayın.

Krem dokusu elde edince, karışımı ellerinize nazikçe uygulayın ve 20 dakika kadar bekleyin. Bekledikten sonra ılık suyla ellerinizi yıkayın.

Badem yağı ve bal

Badem yağı ekseriyetle kaş ve kirpik bakımında kullanılır. Bakım için kullanılan bu yağ elleriniz için de güzel bir seçenek diyebiliriz. 1 yemek kaşığı badem yağını yavaşça ısıtın.

Isıttıktan sonra yağın içine 1 çay kaşığı bal ekleyin ve bu karışımı ellerinize, tırnak tabanlarınıza masaj yapar üzere uygulayın. Bu karışımı uyumadan çabucak evvel ellerinize uygulayabilirsiniz.

Bebek pudrası ve gliserin

1 çay kaşığı gliserini 1 çay kaşığı bebek pudrası ile karıştırın. Oluşan karışıma dilerseniz 1-2 damla zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Yağ eklerseniz karışımınız büsbütün krem kıvamını alacaktır.

Oluşan karışımı ellerinize sürebilirsiniz. Bu karışımı uzun mühlet saklayıp kullanabilirsiniz fakat alışılmış emin olmadan yeniden de çabucak kullanın diyemeyiz.

Yoğurt ve yulaf

Amino asit açısından hayli varlıklı olan bu karışım da tesirli bir nemlendirici diyebiliriz. Bir ölçü yulaf ve bir ölçü yoğurdu karıştırın ve ellerinize sürün. İsteğe bağlı olarak bu karışıma limon da ekleyebilirsiniz.

Karışımı sürdükten sonra ellerinizi durulayabilirsiniz.

Güzellik

Karışım,Yağ,Ellerinize,Kaşığı

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Ellerinizi pamuğa çevirin! Ev yapımı basit maskeler…