e
sv

Banu Alkan: Ben Bir Kraliçeyim

774 Okunma — 24 Kasım 2022 01:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Şimdilerde ‘Beyaz Orkide’ isimli kesiminin nakaratındaki sesin kendisine ilişkin olduğunu söyleyen Nicole Peachey ile davalık olan Banu Alkan, evvelki gün bir hoşluk merkezindeki bakım eserini tanıtmak için kamera karşısına geçti. Çok konuşulacak açıklamalarda bulunan ‘Afrodit’ lakaplı müzikçi ve oyuncu, “Asla yaşlanmıyorum” kelamlarıyla dikkat çekti. Banu Alkan “Ben bir kraliçeyim” dedi. İşte o açıklamalar;

Playback İddiaları

Peachey’in avukatı İlyas Geyik, savcılığa verdiği dilekçede, “Kamuoyunca ‘Afrodit’ lakabıyla, sinemada ise Banu Alkan ismiyle bilinen maruf sanatçı kanserlerde, televizyon kanallarında ve özel gecelerde söylediği yapıtta nakarat ve özel okuma kısmı müvekkilime ilişkin sesi müsaadesiz olarak kullanarak kendi sesiymiş üzere seslendirmekte ve playback yapmaktadır” tabirlerini kullandı.

Dava Sonuçlandı

Şikayetin akabinde başlatılan soruşturma kapsamında birinci olarak kelam konusu müzik, müzik eksperine gönderildi. Uzmandan gelen rapora nazaran Beyaz Orkide isimli müziğin, “Beyaz beyaz orkidem meczup miyim güya ben aşkından alev alev yanıyorum orkidem” kelamlarının geçtiği nakarat kısmında sesin Banu Alkan’a ilişkin olmadığı tespit edildi. Fakat raporda kelam konusu sesin müştekiye ilişkin olup olmadığının ispat edilmesi için müşteki tarafından yapılan ses kaydına gereksinim olduğuna değinildi.

Raporun akabinde bu kere müşteki Nicole Peachey’in ses kaydı alınarak müzik yine ekspere gönderildi. Gelen ikinci raporda da müziğin nakarat kısmındaki sesin Nicole Peachey’e ilişkin olduğu tespit edildi.

Hapis İstemi

Alınan raporların akabinde Banu Alkan hakkında ‘Manevi yahut mali haklara tecavüz’ hatasından 5 yıla kadar mahpus istemiyle dava açıldı. Hazırlanan iddianamede Banu Alkan’ın ikamet adresinin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde olduğu, polis tarafından sözünün alınması için arandığı lakin kendisinin söz vermek için gelmediği belirtildi.

Yine Dikkatleri Üzerine Çekti

Tüm bunların akabinde Bir devir Yeşilcam’ın en hoş bayan oyuncularından bir olan Banu Alkan, evvelki gün bir hoşluk merkezindeki bakım eseri için kamera karşısına geçti. Basın mensuplarıyla da bir ortaya gelen Alkan, yeniden çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Banu Alkan: Ben Bir Kraliçeyim

“Ben bir kraliçeyim, asla yaşlanmıyorum” tabirlerini kullanan ünlü isim, kelamlarına şöyle devam etti:

Güzellik deyince akla Banu Alkan’ın bedeni gelir. Ben yıllarca hijyenik bir halde kendime baktım, o yüzden hala çok güzelim.

“Ben De Şikayetçi Oldum”

Nicole Peachy’nin kendisinden şikayetçi olduğu da hatırlatılan 64 yaşındaki müzikçi, “Ben de şikayetçi oldum. Kelam ve müzik bana ilişkin, kusursuz bir müzik. Bakalım göreceğiz” karşılığını verdi.

banu alkan,Banu Alkan: Ben Bir Kraliçeyim

‘Afrodit’ lakaplı müzikçi ve oyuncu, “Asla yaşlanmıyorum” kelamlarıyla dikkat çekti. Banu Alkan “Ben bir kraliçeyim” dedi. İşte o açıklamalarÜ

Kaynak: Magazin Haberleri

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Banu Alkan: Ben Bir Kraliçeyim