e
sv

The Beatles üyesi Paul McCartney’e neredeyse araba çarpıyordu

538 Okunma — 09 Ocak 2023 15:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

The Beatles üyesi Paul McCartney’e neredeyse otomobil çarpıyordu. The Beatles’in 80 yaşındaki üyesi Sir Paul McCartney’nin kızı Mary McCartney, Abbey Road Stüdyo ile ilgili hazırladığı belgeselin çekimleri sırasında babasına neredeyse otomobil çarpacağını anlattı.

Mary McCartney, ünlü Abbey Road Stüdyo’yu mevzu alan belgeseli ile ilgili konuşurken babası Paul McCartney ile ilgili de bir anıyı anlatıyor. The Beatles denilince akla birinci gelen fotoğraflardan biri olan dört Beatles üyesinin yaya geçidinde yürüdüğü manzara yine canlandırılırken Paul McCartney’i çekim sırasında neredeyse otomobil çarpıyordu.

Mary McCartney, Mirror’a verdiği röportajında şunları anlattı: “Yaya geçidinde otomobilin onu neredeyse ezdiği kısım, çok komikti. Stüdyodan ayrılırken, ‘seni geçitte sinemaya çekeceğim’ dedim ve o gitti ve bir otomobil onun için durmadı.”

Linda McCartney’nin kızı olan Mary McCartney, Londra’daki ünlü kayıt stüdyosunu husus alan If These Walls Could Sing isimli belgeselde babasıyla birlikte çalıştılar.

Sir Paul McCartney, daha birkaç hafta evvel küme arkadaşı John Lennon’ın 1980’deki öldürülmesiyle ilgili konuşmak istemediğini söyleyerek dikkatleri üzerine çekmişti.

Sir Paul, arkadaşının öldüğü gün stüdyodan konuta nasıl döndüğünü detaylarıyla anlatmış ve insanların John’un onlar için ne manaya geldiğini görmek için televizyonu açtığını anlatmıştı. Sir Paul, kaybının çok derin olduğunu ve o beşerler üzere bunu kelamlara dökemediğini söyledi: “John öldüğünde çok zordu. Beni o kadar çok etkilemişti ki, bunun hakkında nitekim konuşamazdım. Öldüğü haberini aldığımız gün stüdyodan meskene geldiğimizi hatırlıyorum. Televizyonu açıp insanların ‘John Lennon buydu’ ve ‘Onunla tanıştığımı hatırlıyorum’ dediğini görmek… Ben o insanlardan biri olamam. Televizyona çıkıp John’un benim için ne tabir ettiğini söyleyemem. Bunu sözlere dökemedim.”

Mark David Chapman, John Lennon’ı 8 Aralık 1980 gecesi Yoko Ono ile Üst Batı Yakası’ndaki dairelerine dönerken öldürdü. Katil, New York’un Hudson Vadisi’ndeki Green Haven Cezaevi’nde mahpus cezasında.

If These Walls Could Sing, arşiv manzaralarının yanı sıra Sir Elton John ve Oasis efsanesi Noel Gallagher üzere yıldızlardan da imgeler de içeriyor.

The Beatles üyesi Paul McCartney’e neredeyse otomobil çarpıyordu. The Beatles denilince akla gelen yaya yolunda yürüme fotoğrafını canlandırırken McCartney’e otomobil çarpıyordu.

Kaynak: Magazin Haberleri

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

The Beatles üyesi Paul McCartney’e neredeyse araba çarpıyordu