e
sv

2023’ün En İyi 10 Vücut Nemlendirici Losyonu

531 Okunma — 01 Şubat 2023 14:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Günlük güneş kreminin (SPF) bir mecburilik olması üzere, günlük nemlendirici beden losyonları da o denli ve burada yalnızca yüzlerimizden daha fazlasından bahsediyoruz. 2023’ün en uygun 10 beden nemlendirici losyonu ve kremlerini makalemizde sizlerle…

Günlük güneş kreminin (SPF) bir mecburilik olması üzere, günlük nemlendirici beden losyonları da o denli ve burada yalnızca yüzlerimizden daha fazlasından bahsediyoruz. 2023’ün en uygun 10 beden nemlendirici losyonu ve kremlerini makalemizde sizlerle paylaşacağız. Nemlendiriciler hem cildi yine nemlendirmek hem de gelecekteki nem kaybını önlemek için gereklidir, fakat cilt bakımı rutinlerimiz kelam konusu olduğunda çoklukla bedenimizin geri kalanını ihmal ederiz. Sonuç? Önemli nemlendirmeye gereksinim duyan kuru, susuz cilt. Altta yatan cilt telaşlarını yahut mevsimi hesaba katın ve pul pul dökülmüş, kaşıntılı ve rahatsız cilt – hatta alevlenmiş egzama ve dermatit için harika bir tarife sahipsiniz.

Beden losyonunun herkesin banyo sonrası hoşluk rejiminin bir modülü olması gerektiğine inanıyoruz!

Vücut Losyonunun Faydası​

Vücut losyonu kullanmak için en güzel 5 neden:

 1. Vücut losyonu nemi hapseder: Sıcak suda banyo yapmak ve beden kıllarını tıraş etmek cildi kurutabilir ve doğal yağlarını tüketebilir. Nemlendirici etkin hususlar açısından güçlü doğal bir beden losyonu uygulamak , cildin yumuşak ve istikrarlı kalması için nem düzeylerinin yenilenmesine yardımcı olabilir.
 2. Vücut losyonu cilt bariyerini dayanaklar: Cilt bariyeri, cildin mikrobiyal istilaya karşı ön savunma sınırıdır fakat SLS üzere agresif banyo temizleyicileri tarafından zayıflatılabilir ve tahriş edilebilir. Sıkılaştırıcı, besleyici beden losyonu bileşenleri, gücü cilt bariyerine geri besler ve cildinizin mikrobiyomunun istikrarlı ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur.
 3. Vücut losyonu ağrılı cildi rahatlatır: Hassas ciltler sıcak suda banyo yapmak yahut tıraş olmak suretiyle kolaylıkla tahriş olabilir, fakat yatıştırıcı beden losyonu faal unsurları tahriş olmuş cilde rahatlık ve sakinlik getirir.
 4. Vücut losyonu ruh halinizi yükseltir: Yatıştırıcı, doğal esansiyel yağlarla yapılan beden losyonları ruh halinizi yükseltebilir ve kendinizi keyifli ve rahatlamış hissetmenizi sağlayabilir.
 5. Vücut losyonu cildi esnek meblağ: Doğal etkinler, cildin sarkma suratını yavaşlatmaya ve cildin daha genç görünmesine ve hissedilmesine yardımcı olabilir.

Vücut Losyonu İçin Yeterli Gereçler Nelerdir?​

Bunlar, susuz kalmış cildi rahatlatmak ve cildi yumuşak ve esnek bırakmak için beden losyonları olması gereken doğal bileşenlerden bazılarıdır;

 • Calendula : Yatıştırıcı Calendula iltihaplı, tahriş olmuş cildi nemlendirir ve sakinleştirir.
 • Squalane: Gençliği artıran Squalane yumuşatır, esnekliği geri kazandırmak için nemlendirir.
 • Perilla: Son derece besleyici Perilla’nın onarıcı ve yatıştırıcı bir tesiri vardır.
 • Shea yağı : Vitamin açısından güçlü Shea yağı derinlemesine besler ve eksiksiz bir nemlendiricidir.
 • Çuha Çiçeği: Kuru, sarkmış cildi canlandırmak için yapılandırılmış kollajen ve elastini takviyeler.

Vücut Losyonunda Kaçınılması Gereken Maddeler​

Pek çok beden losyonunda bulunan kimi bileşenler, cilt için sandığınız kadar nazik değildir.

 • Alkol (etil alkol/etanol) kuruluğa neden olabilir.
 • Yapay kokular alerji ve hassasiyetin yaygın bir nedenidir.
 • Silikonlar bir streç sinema katmanı üzere davranır ve cildinizin uzun müddetli sıhhatine yardımcı olmaz.

2023’ün En Düzgün 10 Beden Nemlendirici Losyonu​

Özellikle kuru cilt, biraz fazla ilgiyi hak eder ve bu, klasik beden losyonlarının bunu kesemeyeceği manasına gelir. Lakin korkmayın, yanlışsız eserlerle bebek yumuşaklığında bir cilt büsbütün elde edilebilir. Sizin için araştırma yaptık ve tüm cilt tipleri için cilt kuruluğuyla gayret eden ve onu önleyen en düzgün beden losyonlarını, kremleri ve yağları derledik.

1. Bepanthol Derma Temel Nemlendirici Günlük Beden Losyonu Kuru ve Hassas Ciltler​


Bepanthol® Derma Temel Nemlendirici Beden Losyonu, uzmanların onayladığı bileşenlerin özel kombinasyonuyla oluşan Provitamin B5 bakım kompleksine sahiptir. Provitamin B5 bakım kompleksi, cilt kuruluğu semptomlarını anında hafifletirken kuruluğun kaynağına inerek, cilt üzerinde uzun vadeli kalıcı nemlendirme sağlar. Kuru ve hassas ciltlerin günlük kullanımına uygun olarak tasarlanmıştır.

Bepanthol® Derma Temel Nemlendirici Günlük Beden Losyonu, kuru ciltler için anında tesirli ve 48 saate kadar tesirini koruyan nemlendirme sağlayarak kuruluğun tekrarlanmasını önler. Kuru cildin yenilenmesine yardımcı olan besleyici bileşenler içeren özel bakım kompleksi sayesinde hassas ciltlerde günlük kullanıma uygundur. Süratle emilerek azamî rahatlık sunan Bepanthol® Derma Temel Nemlendirici Günlük Beden Losyonu, hafif ve süratli emilen yapısı sayesinde cildinizin yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlar.

Yeni Bepanthol® Derma cilt bakım eserleri serisinden Bepanthol® Derma Temel Nemlendirici Günlük Beden Losyonu, süratli rahatlamanın yanı sıra yumuşak, pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmanız için uzun mühlet tesirli tahliller sunar. Bepanthol® Derma, kuruluğun derinliklerine nüfuz ederek cildi içeriden dışarıya hakikat onaran eşsiz bir bileşen kombinasyonuna sahiptir.

 • Dekspantenol, cildin derin katmanlarına nüfuz ederek cildi nemlendirir, rahatlatır.
 • Niasinamid, Cildin pürüzsüz ve nemli kalmasını sağlarken, seramid sentezini artırarak lipid bariyerinin geliştirilmesine yardımcı olur.
 • Gliserin, su moleküllerine bağlanıp cilt içinde tutan doğal bir nemlendirici olarak anında ve uzun vadeli nemlendirme sunar.
 • İzopropil izostearat, ikili lipid katmanının yine düzenlenmesini destekleyen bir fizyolojik lipiddir.
 • Cildi destekleyen bileşenler olan shea yağı, argan yağı ve skualen, cildin doğal lipidlerinin yerine geçer

2. Nivea Besleyici Beden Sütü, Kuru Ve Çok Kuru Ciltler,48 Saat Nemlendirici Beden Losyonu​


Badem yağı içeren ağır formülü ile kuru cildinizin muhtaçlığı olan derin nemlendirmeyi ve ekstra bakımı sağlar.

Besleyici Beden Sütü NIVEA DERİNLEMESİNE NEMLENDİRİCİ SERUM, badem yağı ve E vitamini içerir. Birinci kullanımda bile çok kuru cildinizi 48 saat boyunca ağır besleyerek fark edilir derecede yumuşatır. Formül nemi derinlemesine cilde hapseder ve cilde 48 saat boyunca fark edilir yumuşaklık sağlar.

3. Neutrogena Hydro Boost Beden Losyonu​


Yeni Neutrogena® Hydro Boost® Jel Beden Losyonu’nun ferahlatıcı, ultra hafif formülü, kendi tartısının 1000 katı kadar su tutabilen Hiyalüronik Asit içeriği sayesinde cildinizde ağır bir nemlendirme sağlar.

Cildin nem muhtaçlığını iki adımda karşılar.

Neutrogena® Hydro Boost® Jel Beden Losyonu Özellikleri

 • Cilde nemi hapseder
 • Ve cildiniz gereksinim duydukça ona geri vererek nem istikrarını sağlar
 • Hassas ciltler için uygundur.
 • Dermatolojik denetim altında test edilmiştir
 • Yağsız ve yapışkan olmayan yapısı anında emilir, kıyafetlerinizi giymek için beklemenize gerek kalmaz.

Neutrogena® Hydro Boost® Jel Beden Losyonu Sonuçları

 • Kadınların %90’ı cildini fark edilir formda daha sıkı hissetmektedir.
 • Kadınların %79’u daha hoş bir cilde kavuştuğunu hissetmektedir.
 • Devamlı kullanım ile cilt canlanır ve gözle görünür formda düzelir.

Hydro Boost® serisinin el, beden ve yüz eserlerini keşfederek günlük bakımınızın her adımında nemlendirmenin keyfini sürün.

4. La Roche Posay Lipikar Baume Balsam Losyon AP+M Atopiye Eğilim Gösterebilen Ciltler​


LIPIKAR Baume AP+M cilt mikrobiyomunu istikrarlar. Cildi yatıştırır ve kuruluk kaynaklı kaşınma hissini azaltmaya yardımcı olur. Atopiye eğilim gösterebilen ciltlerde kuruluk sonucu oluşan kaşınma hissini azaltmaya yardımcı olarak, tekrarlama aykırısı tesir gösterir. Cilt bariyerini güçlendirerek, ciltte rahatlama sağlar. Çok kuru, atopiye eğilim gösterebilen cilde sahip bebekler, çocuklar ve yetişkinler için.

KULLANIM

 1. Yüze ve bedene günde bir sefer uygulayın.
 2. Temizleyici olarak LIPIKAR Syndet yahut Huile lavante AP+ ve gün içerisinde kuruluk kaynaklı kaşıntı hissini azaltmak için Stick AP+ kullanın.

DOKU

 • Günlük uygulamayı kolaylaştırmak ve hızlandırmak için çabuk emilir. Yağlı ve yapışkan his bırakmaz.
 • La Roche-Posay Termal Suyu içerir.

ÖNEMLİ AVANTAJLAR
Lipikar Baume AP+M atopiye eğilim gösterebilen cildi yatıştırır. kuruluk kaynaklı kaşınma hissini azaltmaya yardımcı olur ve cilt mikrobiyomunu istikrarlar.

5. Clinique Deep Comfort Ağır Nem Sağlayan Beden Kremi​


Varlıklı ve ipeksi krem yapısı sayesinde cilt kuruluğunu önlemeye, cildi ağır bir formda nemlendirmeye yardımcı olur.

Lüks, besleyici içerikli beden kremi, çok kuru ciltler için ülküdür. Dirsek, diz ve topuk üzere çok kuru bölgelere bile ekstra yumuşaklık ve pürüzsüzlük sağlamaya yardımcı olur. İpeksi dokunuşla cildiniz tüm gün boyunca nemli ve rahat kalmasına katkıda bulunur.

Faydaları: Sert ve kuru ciltleri yumuşatmaya katkıda bulunur. Cilt tarafından basitçe emilimine yardımcı olur.

6. La Mer Reparative Body Lotion​


Ürün özellikleri;

 • İyileştirici nemlendirme sunan ipeksi losyon
 • Bu ipeksi, onarıcı beden losyonu cildi nem kaybına karşı korur
 • Yatıştırmak için anında besler, nemlendirir ve canlandırır
 • Onarıcı deniz kaynaklı güçlerle aşılanan cilt, gözle görülür biçimde sıkılaştırılır ve dolgunlaşır
 • Cilt daha pürüzsüz hisseder ve daha parlak bir görünümle anında güç verir
 • Deniz mayası, güzelleştirici hidrasyonun kilitlenmesine ve nem kaybının önlenmesine yardımcı olur

7. Nuxe Body Lait Fluide Corps Hydratant 24h​


Nuxe body beden bakımı eserleri, bedeninizi şımartmanız ve güzelleştirmeniz için dokusu ve rahatlatıcı kokusuyla eksiksiz bir beden ritüeli sunar.

Nuxe body beden bakımı eserleri Badem ve Portakal Çiçeklerinin yumuşaklığı ve narinliğini birleştirerek rutin yaşantınızdan size kendinizi âlâ hissetmenizi sağlayacak bir mola imkanı sunar.

Duş jeli, beden peeling eseri, deodorant, süt, yağ ve beden kreminden oluşur.

Nuxe Body 24 Saat Tesirli Nemlendirici Beden Sütü

Badem ve portakal çiçekleri içeren bu ultra akışkan beden sütü yağlı his bırakmadan kolaylıkla emilir.

Cildiniz 24 saat boyunca nemini korur, rahatlık ve esneklik kazanır.

Cildin yumuşamasına yardımcı olur.

Kuru ciltler için kullanıma uygundur.

Güzellik İpuçları:

Nuxe Body 24 saat nemlendirici beden sütü’nü sabah ve/veya aksam tüm bedeninize uygulayın.

Koku:

Hindistan cevizi ve badem çiçeği notalarıyla, yumuşak bir koku sağlar.

8. Ziaja Keçi Sütü Beden Losyonu​


Harika yenileyici ve besleyici özellikler sağlayan yağda su formülü ile kuru ve olağan ciltler için besleyici emülsiyon. Proteinler, organik asitler, lipidler, karbonhidratlar ve A ve D vitaminleri bakımından güçlü, vazgeçilmez besleyici makro bileşenlerden oluşan kompleks keçi sütü bileşenleri içerir. Cildi canlandırır ve gözle görülür formda yumuşatır. Epidermisi ağır bir halde nemlendirir ve pürüzsüzleştirir.

NASIL KULLANILIR : Losyonu cilde nazikçe masaj yapın ve emilene kadar bırakın.

9. L’Occitane Shea Butter Ultra Rich Body Cream​


Kuru ve hassas ciltler için geliştirilen Shea Beden Kremimiz tüm aile (3 yaş ve üzeri) için kusursuz bir beden nemlendiricisi olma özelliğinde. Geliştirilmiş formülasyonu ve %95 doğal içeriği de tüm aile üyelerinde gönül rahatlığıyla kullanmanıza imkan veriyor.
%25 shea ile zenginleştirilmiş formülasyonu sayesinde cildi ağır bir halde besler ve anında yatıştırır. Cildin esirgeyici bariyerini güçlendirmeye yardımcı olur.
Kullanıcıların %100’ü ciltlerinin anında rahatladığını söylüyor.

Ürün Faydaları

 • Kuru ve çok kuru ciltler
 • Cildi ağır bir biçimde besler
 • Cildi kuruluğa karşı korur

Uygulama alanı : Küçük bir ölçü kremi elinizde ısıtın. Cildinize yavaş ve dairesel hareketlerle, masaj yaparak uygulayın.

10. CeraVe Nemlendirici Losyon (Kuru ve Çok Kuru Ciltler İçin)​


Gözetici cilt bariyerinin onarılmasına yardımcı olurken, cildin gün uzunluğu nemli kalmasını sağlar.

Dermatologlar* tarafından geliştirilen CeraVe Nemlendirici Losyon, 3 Temel Seramid ve Hyalüronik Asit içeren formülü ile esirgeyici cilt bariyerinin onarılmasına yardımcı olur. İçeriğindeki Denetimli Salınım Teknolojisi etkin bileşenlerin uzun mühlet cilt üzerinde kalmasını sağlar, böylelikle cildi nemlendirme tesiri gün uzunluğu devam eder. Kuru ve çok kuru cilt tiplerinin kullanımına uygundur.

 • Akışkan, jel kıvamındadır.
 • Parfüm içermeyen formülü hassas ciltlere uygundur.
 • Çocuk ve yetişkinlerin kullanımına uygundur.
 • Kuru ve çok kuru ciltler için dermatologlar* tarafından geliştirilmiştir.

*Ürün, dermatologlar tarafından belirtilen bilgi ve gereksinimler temel alınarak geliştirilmiştir.

Cilt,Cildi,Nem,Kuru,Vücut Losyonu,Rahat,Nemlendirici,Vücut,Günlük,Besleyici,Yumuşak,Krem,Ürün,Anında,Yardımcı,Yağ,Kullanım,Ona,Saat,Bepanthol,Doğal,Uygun,Etki,Kalması,Bakımı,Gün,Pürüzsüz,Boyu,Shea,Yağı,Derin,Zengin,Jel,Boost,Formülü,Badem,Tüm,Eder,Besler,Tarafından,Sayesinde

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

2023’ün En İyi 10 Vücut Nemlendirici Losyonu