e
sv

Pürüzsüz bir vücut için ipuçları

74 Okunma — 14 Aralık 2023 19:48
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sıcak yaz günlerinde daha pürüzsüz ve aydınlık bir imgeye sahip olmak beden bakım rehberini inceleyin.

Sıcak yaz günleri yaklaşırken ve kıyafetlerin boyutu biraz daha küçülürken beden bakımınızı öncelikleriniz ortasına almanızda yarar var. Soğuk iklimin tartısını bedeninizden atmak, daha pürüzsüz, eşit ve aydınlık bir manzaraya sahip olmak için uygulayabileceğiniz bakım ipuçlarını keşfedin.

Glikolik asitin cilt yenileyici ve renk dengeleyici özelliğinden beden bakımınızda da faydalanın. Koltuk altı, diz kapağı ve dirsekler üzere kararmaya meyilli bölgeler için bu içerik olağanüstü bir tahlil sunuyor.

Kuru, pütür pütür dokuya sahip bir cildiniz varsa, batık ve kırmızı noktalar üzere şikayetlere sahipseniz, beden bakım rutininize haftada 1-2 kere uygulayacağınız kuru fırçalamayı dahil edin. Meyyit hücrelerden kurtulmanızı sağlayan ve kan deveranını hızlandırarak cildi canlandıran bu teknik, pürüzsüz bir dokunuşun en kıymetli anahtarlarından.

Nemlendirici adımında ön plana çıkan en kıymetli içeriklerden biri; üre. Kurumuş, sertleşmiş dokuları yumuşatıp rahatlatan üreli eserler, hassas cildi rahatlatıyor, sertleşip çatlamış bölgeleri onarıyor ve cildin eşit, aydınlık ve pürüzsüz bir dokuya sahip olmasını sağlıyor.

Kimyasal peeling ve yağ düzenleyiciler beden için de epeyce tesirli. Bilhassa sırt ve kalça bölgesindeki sivilcelerden şikayetçiyseniz AHA-BHA içeren duş jellerine kesinlikle bir baht verin.

Tüm bu arındırıcı bakımların akabinde beden nemlendiricisi kullanmayı ihmal etmeyin. Böylelikle cildin kurumasını engelleyerek yumuşak ve kadife dokunuşunu koruyun. Cildinizin kuruluk ve tolerans düzeyine nazaran jel formüllerden yağ yapılı eserlere kadar geniş bir yelpazeden kullanmak istediğiniz eseri seçebilirsiniz.

Mekanik scrub’lar yüz için fazla agresif, lakin beden için çok tesirli bir yol. Banyoda kullanabileceğiniz yağ karışımlı scrublar yahut klasik keseleme ile cildi derinlemesine arındırın ve yenileyin.

Güzellik

Cildi,Vücut,Kuru,Bakım

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Pürüzsüz bir vücut için ipuçları