e
sv

Pedikür Nedir? Faydaları Nelerdir? Evde Pedikür Nasıl Yapılır?

1611 Okunma — 13 Nisan 2022 15:37
Pedikür Nedir
avatar

Magazinpark

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Pedikür Nedir

Pedikür Nedir Manikürün ne olduğunu biliyor olabilirsin , peki ya pedikür ? Pedikür, ayak tırnaklarınızı temizlemek, düzeltmek, cilalamak, ovmak, bazen boyamak ve sadece düz bir şekilde şımartmak için yapılan bir tedavidir.

PEDİKÜRÜN FAYDALARI NELERDİR?

Çoğu insan rahatlamak için pedikür yaptırır veya kozmetik rötuşlar yaptırır, ancak birkaç potansiyel sağlık yararı da vardır:

 • Enfeksiyon tespiti: Bir tırnak sanatçısı mantar enfeksiyonlarını veya bunyonları erken tespit edebilir, böylece bir sorun haline gelmeden onlarla başa çıkabilirsiniz.
 • Daha yumuşak cilt: Birçok pedikür, kuru cildi iyileştirmeye yarayan kremler, losyonlar ve diğer eklentileri kullanır. Ve neredeyse hepsi ölü, gereksiz cildi çıkarmak için eksfoliasyon içerir.
 • Stresten kurtulma: Pedikür sırasında rahatlayabilirseniz psikolojik olarak destek sağlar.

5 Adımda Evde Pedikür

Ayaklarınızı evde kendin yap pedikür ile şımartın. Ayaklarımız sürekli yürüyüş, hava koşulları ve uygunsuz cilt bakımı ile sertleşir. Bazı normal ürünlerle kendinize evde profesyonel bir pedikür yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan: Tırnak makası, pamuk pedler, oje çıkarıcı, tırnak eti kremi, tırnak törpüsü, lif kabağı, iyi bir ayak ovma ve nemlendirici. Ürünlerinizi toplayın ve adım adım kılavuzumuzu takip edin ve kendinizi evinizde şımartın.

Adım 1:

İlk önce tırnaklarınızı kesmeniz ve şekillendirmeniz gerekir. Eski ojenizi oje çıkarıcı ile çıkarın ve tırnaklarınızı düzgün bir şekilde kesin. Düz kestiğinizden ve köşeleri çok fazla kesmediğinizden emin olun, çünkü bu ağrılı batık tırnaklara neden olabilir. İstenen şekli vermek için mutlaka tırnak törpüsü kullanın.

Adım 2:

Ayaklarınıza güzel bir ayak banyosu yapın. Bir leğene veya küvete, ayak bileklerinizi kaplayacak kadar ılık su doldurun ve biraz banyo tuzu ekleyin. Ayrıca seçtiğiniz herhangi bir uçucu yağdan birkaç damla ekleyebilirsiniz. Ayrıca suya birkaç pürüzsüz çakıl ekleyin. Bunlar, ayaklarınızı üzerine koyduğunuzda hafif bir masaj sağlayacaktır. Ayaklarınızı ıslatın ve 15-20 dakika rahatlayın. Onları bir havluyla kurulayın.

Pedikür Nedir

Aşama 3:

Bir sonraki adım peeling yapmaktır. Ayak banyosunu bitirdikten sonra ayaklarınızı kurulayın ve her bir ayak tırnağının tabanına biraz manikür kremi sürün. Birkaç dakika bırakın. Bu arada, bir ponza taşı kullanarak ve tüm kuru ve ölü cilt hücrelerini çıkarın. Sağlam olun ama çok fazla kazımayın. Ardından, kütikül kremini silin ve kütikül itici ile tırnak etlerini nazikçe geriye doğru itin.

4. Adım:

Ovmayı bitirdikten sonra ayaklarınızı yıkayın ve nemlendirin. Nemlendirici, cildi yumuşatmaya, nemlendirmeye ve çatlamaya karşı korumaya yardımcı olur. Büyük bir kısmı ayağınıza sürün ve iyice masaj yapın. Düzenli ayak masajları ayrıca sinir uçlarının uyarılmasına, kan dolaşımının iyileştirilmesine ve cilt ile ayak kaslarının beslenmesine yardımcı olur!

Adım 5:

Artık tırnaklarınız süslenmeye hazır. Onları seçtiğiniz bir renkle boyayın. Daima bir baz kat uygulayın. Kurumasını bekleyin ve ardından bir kat oje sürün. Bir sonraki uygulamadan önce tamamen kurumasını bekleyin. Bu, ojenizin daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır. Ayrıca güzel bir halhal veya parmak halkaları ile ayaklarınızı canlandırabilirsiniz! Pedikür Nedir

Sıradaki içerik:

Pedikür Nedir? Faydaları Nelerdir? Evde Pedikür Nasıl Yapılır?