e
sv

Pakize Suda’dan acı haber!

609 Okunma — 21 Aralık 2022 16:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Usta oyuncu Pakize Suda’dan sevenlerini üzen haber geldi!  Bir müddettir demans hastalığıyla çaba eden Pakize Suda hayatını kaybetti… Ünlü oyuncunun vefatı sevenlerini üzdü.  Usta oyuncunun vefat haberini yeğeni Dilara Elagözlü duyurdu.

pakize suda

Pakize Suda Kimdir?

Pakize Suda hayatını kaybetti

Bir müddettir demans hastalığıyla çaba eden usta oyuncu, beynine pıhtı atması sonucu hayatını kaybetti. Usta oyuncunun vefat haberini yeğeni Dilara Elagözlü duyurdu. Dilara Elagözlü yaptığı açıklamada, “Bir müddettir rahatsız olan ve tedavi görmekte olan sevgili teyzemiz Pakize Suda, beynine pıhtı atması sonucu bu sabah hayatını yitirmiştir. Çok üzgünüz, sevenlerine baş sıhhati diliyoruz. Cenaze bilgilerini daha sonra paylaşacağım.” cümlelerini lisana getirdi.

pakize suda

Pakize Suda, yeğenini vasi olarak atamıştı

Geçtiğimiz aylarda Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sıhhati ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda düzenlenen rapora nazaran mahkeme,  Pakize Suda’ya yeğeni Dilara Elagözlü’nün vasi olarak atanması kararını vermişti. Dilara Elagözlü, teyzesi Pakize Suda’nın hastalığı ile ilgili “Teyzemin bu rahatsızlığı 6-7 seneye dayanıyor. Unutmalarla, eşyalarını kaybetmelerle başladı. Birlikte çalıştığı beşerler da bunu fark etti. Kendisi bu rahatsızlığını uzun mühlet kabul etmedi. Kendinde olduğu mühlet içinde, ‘Siz kendinize bakın’ dedi. Anneannemin ve teyzemin art geriye merhum olmasıyla, yaşadığı duygusal şeylerde bu hastalığı tetikledi. Tiroid haplarını muhakkak bir mühlet kullanmadı. Bana bir konuşmamızda ‘Her şeyi unutarak ölmek istiyorum’ dedi. 18 yaşından beri kendi yaşamayı tercih etmiş, kedileriyle keyifli olan bir insan. Sonlu ve kuşkucu yapısı hastalıkla daha da gelişti. Birkaç yıldır kelamlarına prestij edilemeyecek bir hale geldi. 3 sene evvel etrafından bize şikayet geldi, meskenine gittim. Konutu çok dağınıktı. Toparlamak istedim ancak müsaade vermedi. Hekimleri çağırmak istedik fakat kabul etmedi. Elimizden geldiği sürece bakmaya çalışıyoruz. Şimdi bu hastalığa bir deva yok. İlaçlar yalnızca semptomları yavaşlatıyor. Fizikî sıhhati uygun fakat beyin olarak bu şekilde” bu cümleleri lisana getirmişti.

Usta oyuncunun mevt haberi sevenlerini derinden yaraladı. Şimdi cenaze ile ilgili net bir bilgi paylaşılmadı. Yeğeni Dilara Elagözlü, cenaze ile ilgili gelişmeleri duyuracağını lisana getirdi. Magazinhaberleri ailesi olarak usta oyuncunun ailesine baş sıhhati diliyoruz.

hayat bilgisi,pakize suda

Pakize Suda’dan acı haber! Usta oyuncu Pakize Suda’dan sevenlerini üzen haber geldi!  Bir müddettir demans hastalığıyla uğraş eden Pakize Suda hayatını kaybetti…

Kaynak: Magazin Haberleri

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Pakize Suda’dan acı haber!