e
sv

Murat Göğebakan filminin oyuncuları belli oldu! İlk eşini canlandıracak isim belli oldu

596 Okunma — 22 Kasım 2022 21:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2009 yılında kansere yakalanan ve uzun biz zaman lösemiyle mücadele ettikten sonra tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ünlü sanatçı Murat Göğebakan’ın hayatı beyaz perdeye aktarılıyor. Göğebakan’ın hayatını anlatacak olan sinema filminin başrol oyuncusu belli oldu. Aynı zamanda usta ismin ilk eşini canlandıracak isimde belli oldu.

46 yıllık yaşamına büyük başarılar sığdıran ve Anadolu rock müziğinin önemli isimlerinden biri olan Murat Göğebakan’ın hayatı film oluyor. Göğebakan’ın çocukluğundan itibaren sanatla tanışması, hayata tutunması, aşk ve sınavlarını konu alıyor. 

Murat Göğebakan

FİLMİN HAZIRLIKLARI BAŞLADI!

Kan kanseriyle mücadele eden ve uzun tedavi sonrası hayatını kaybeden usta sanatçı Murat Göğebakan’ın hayatını anlatacak filmin çekimlerinin önümüzdeki günlerde başlayacak.

murat göğebakan

BAŞROLDE KİMİN OLACAĞI BELLİ OLDU!

Metronom Film Yapım ve CNS Productions ortaklığında çekilecek filmin yapımcılığını Oğuz Sözen ve Serkan Günay üstleniyor. Filmin senaryosunu Lütfi Albayrak ve Sezgin Irmak kaleme aldı. Murat Göğebakan’ın yaşam öyküsünü anlatacak sinema filminin başrol oyuncusu belli oldu.

Çocukluğundan itibaren çevresinde bir sevgi ağı oluşturan sanatçının hayata tutunması, müzikle tanışması, aşk ile sınavları, ‘Ben Sana Aşık Oldum’ ve ‘Vurgunum’ şarkılarıyla milyonlarla buluşmalarını ve seyircisine, oğluna, eşine vedasını anlatan projede ünlü ismi oyuncu Burak Sevinç canlandıracak.

Murat Göğebakan

Sevinç, projede Murat Göğebakan’ı canlandırmak üzere yapım şirketi ile sözleşme imzaladı.

İLK EŞİNİ CANLANDIRACAK İSİM BELLİ OLDU!

Filmde Murat Göğebakan’ın Adana’daki ilk eşini Hande Soral oynuyor.

Geçen yıllarda uykudayken girdiği şeker koması yüzünden genç yaşta vefat eden Bekmez’e filmde Tuvana Türkay hayat veriyor.

Göğebakan’ın babasını Necmi Yapıcı, annesini Feride Çetin, Murat Göğebakan’ın çocukluğunu Kadir Bertan canlandıracak. 

NE ZAMAN YAYINLANACAK?

2014 yılında hayatını kaybeden Göğebakan’ın hayatını anlatan film, 2023’ün ilk aylarında vizyona girecek. Filmin oyuncu kadrosu önümüzdeki günlerde açıklanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO;

Danla Biliç’ten Kubilay Aka’ya parfümlü gönderme! Bitenlere yer açın ki…​

Sıradaki içerik:

Murat Göğebakan filminin oyuncuları belli oldu! İlk eşini canlandıracak isim belli oldu