e
sv

Kore Güzellik Sırları

1346 Okunma — 09 Nisan 2022 14:12
Kore Güzellik Sırları
avatar

Magazinpark

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kore Güzellik Sırları

Kore Güzellik Sırları Güzellik editörleri yeni gelecek trendleri ararken, Kore ve Koreli kadınlardan yararlanıyoruz. Bir düşünün: Kore bize BB kremler, kağıt maskeler ve yastıklar verdi. Konu güzellik olduğunda bu kadınları bu kadar önemsememizin nedeni, sadece hayal edebileceğimiz kusursuz bir cilde sahip olmalarıdır. Cidden, bir ton makyaj olmadan, uzman bir hassasiyetle Photoshoplanmış gibi görünen gerçek hayattaki ten renginden bahsediyoruz. Aslında, Koreli kadınlar makyajsız makyaj görünümünün büyük hayranlarıdır.

1. Lekeler için Sivilce Kremleri Kullanın

Koreli kadınlar cilt lekelerine karşı daha hassastır, bu sebeple ciltlerini zararlı UVA/UVB ışınlarından korumak için ekstra özenli davranırlar. Batı ve Kore güzellik ürünlerinin en iyilerini satan bir web sitesi olan Soko Glam’in kurucusu ve The Little Book of Skin Care’in yazarı Charlotte Cho, güneş kremi sürmeden evden çıkmazlar” diyor .
Cho, cilt bakımı söz konusu olduğunda, Koreli kadınların “pirinç özleri, C vitamini ve meyan kökü gibi doğal cilt parlatıcılar ve eksfoliyatörler kullandığını söylüyor. İnatçı kahverengi lekeler için, lazer kullanarak kahverengi lekeleri hafifletmek için dermatoloğu ziyaret ederler.”

2. Makyaj Yapmadan Önce Derin Temizlik Yapın

Cho için temizlik, mükemmelden daha iyi bir cildin temel taşıdır.
Cho her gün üç kez temizlik yapıyor ve adım adım kılavuzunu bizimle paylaştı.

İlk temizlik:

Cildinizdeki inatçı kirleri nazikçe temizlemek için bir temizleme mendili kullanın , hassas göz çevresine ve boyun bölgesine çok dikkat edin.

İkinci temizlik:

Yağ bazlı kirleri gidermek için cildinize bir yağ temizleyici masaj yapın. Durulmak.

Üçüncü Temizleme:

Islak bir yüze su bazlı kirleri temizlemek için temizleme köpüğü ekleyin. Durulayın ve kurulayın.

Donerson, toz temizleyicilerin şu anda Kore’de büyük bir trend olduğunu öne sürüyor.

3. Geliştirilmiş Nemlendirme İçin Vakfınıza Yüz Yağı Ekleyin

“[ Mul-gwang ] tamamen hidrasyonla ilgili! Cho, buğu, tabaka maskeleri kullanmak ve nemlendiricinizi katmanlamak, o parlak, nemli ve ışıltıyı elde etmenize yardımcı olacaktır” diyor.
Koreli-Amerikalı ve web sitesinin kurucusu ve The Beauty Breakdown vlog’unun kurucusu Morgan Stewart, “Kuru cildiniz varsa, fondöteninize bir yüz yağı veya serumu karıştırmayı deneyin” diyor.

Bilmediğiniz 7 Koreli Güzellik Sırrı

4. Daha Detaylı Bir Cilt Bakımı Rutinine Yatırım Yapın

Çoğu insan sadece yüz yıkama ve nemlendiriciye yapışır. Ancak peeling, tonlama, esans ve uyku paketleri gibi adımların önemini asla gözden kaçırmayın

5. Cildinize Dokunun, Ovalamayın

Cilt bakımımı ovalamak yerine hafifçe dokunmanın büyük bir hayranıyım. Sadece daha nazik olmakla kalmıyor, aynı zamanda bir tür ritüel gibi geliyor. Ayrıca geceleri ekstra ferahlatıcı bir muamele için kağıt maskelerinizi buzdolabına koymanızı tavsiye ederim

6. Salyangoz Müsinli Bir Ürün Kullanın

Deneyimsizler için müsin, salyangozların stres altındayken salgıladıkları sümüktür.
New York plastik cerrahı Matthew Schulman, The New York Times’a verdiği demeçte, ” Salyangoz balçıklarındaki proteinlerin yaşlanmayı geciktirici faydaları olduğuna dair anekdot niteliğinde kanıtlar var ve klinik deneyler buna, güneş hasarının tersine çevrilmesine ve iyileşme gösterdiğine baktı” dedi .

7. Nemli Ciltler İçin Hafif Olun

Donerson, her şeyi nemli tutmak için bir BB krem veya herhangi bir hafif fondöten önerir. Anahtar, hafif bir şey kullanmaktır, böylece cildiniz hala doğal görünür.Donerson, nemli görünümü daha da artırmak için göz kapaklarına ve yanaklara ışıltılı bir vurgu uygulamanızı önerir. Kore Güzellik Sırları

Sıradaki içerik:

Kore Güzellik Sırları