e
sv

Kışın Kuru Bacaklarla Başa Çıkmak İçin 5 İpucu

589 Okunma — 07 Aralık 2022 15:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bacaklarınız kışın kuru mu kalıyor? Aşağıdaki ipuçları onlardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Kuru, pul pul dökülen ve çatlayan bacaklar kış mevsiminde sık görülen sorunlardır. Gelip geçebilse de, çok rahatsız edici ve bazen acı verici…

Bacaklarınız kışın kuru mu kalıyor? Aşağıdaki ipuçları onlardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Kuru, pul pul dökülen ve çatlayan bacaklar kış mevsiminde sık görülen sorunlardır. Gelip geçebilse de, çok rahatsız edici ve bazen acı verici olabilir. Kuru cilt çoklukla düşük nem düzeyleri, soğuk hava, sert kış rüzgarları ve kuru iç yer ısısının bir sonucu olarak havadaki nem eksikliğinden kaynaklanır.

Bu nedenle bacaklarımızdaki kış aylarında özel bir bakıma gereksinim duyar. Kışın bacaklarınızda kuru cilt oluşmasını önlemek için bu ipuçlarını izleyin.

1. Banyodan Sonra Nemlendirin​


Bacaklarınızı her yıkadığınızda, nemi hapsetmek için cildiniz hala nemliyken nemlendirmelisiniz. Zira cildinizi yıkadığınızda gayesi nemi tutmak olan doğal yağlarını kaybeder. Nemlendirici kremler kullanmak, kaybı telafi edebilir.

2. Daha Kısa Banyolar Yapın​


Cildin nemini korumak için her gün daha uzun periyodik banyo yahut duş almaktan kaçının. Daha uzun mühlet banyo yapmak cildin yağlı katmanını soyarak kuruluğa neden olabilir.

3. Sıcak Su Yerine Ilık Su Kullanın​

Banyo yapmak için sıcak su yerine ılık su kullanın, zira sıcak su doğal yağları yıkayabilir. Ilık su, cildinizin yağ istikrarına ziyan vermeden ciltteki kiri tesirli bir formda çıkarabilir.

4. Nizamlı Olarak Güneş Kremi Kullanın​


Yazın olduğu üzere kışın da güneş kremi sürmelisiniz. Bunun nedeni, ziyanlı UV ışınlarının cildinizin nem bariyerini kış aylarında bile baskılayabilmesidir; bu cilt sıhhati ve hidrasyonun korunması için gereklidir.

5. Sulu Kalın​


Cildin nemini artırmak için bol su için. Cildinizin pürüzsüz kalmasına ve kuruluğunun önlenmesine yardımcı olacaktır. Lakin, başka sıhhat meselelerine yol açabileceğinden çok ölçüde içmeyin.

Cilt sıhhatinizin şuurunda olmak ve uygun bakımı sağlamak, soğuk havalarda kuru bacakların önlenmesine yardımcı olabilir. Kış boyunca bacakların kurumasını ve kaşınmasını önlemek için gerekli tedbirleri alın.

Önemli cilt kuruluğu sorunlarıyla karşı karşıya kalırsanız, en düzgün tavsiyeyi almak için bir dermatoloğa danışmalısınız.

Kışla ilgili en rahatsız edici bulduğunuz şey nedir? Aşağıda yorum yaparak fikirlerinizi bizimle paylaşın.

Nem,Kuru,Kış,Bacaklar,Cilt,Cildiniz

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Kışın Kuru Bacaklarla Başa Çıkmak İçin 5 İpucu