e
sv

Saçlardaki kusurlu görünüme son!

519 Okunma — 07 Aralık 2022 14:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İlik yağının saça yararlarını öğrenince uygulamak için sabırsızlanacaksınız.

İlik yağı, tam bir kolajen deposudur. Bu nedenle saç ve cilt, kemik sıhhati başta olmak üzere birçok yararı vardır. Hazır olarak satılan ilik yağı meskende de çarçabuk yapılabilir.

İlik Yağının Saça Faydaları

İlik yağı saça yararları saymakla bitmez. Saf ilik yağı saç dökülmesini önler, sağlıklı saç çıkmasını sağlar. Doğal nemlendiricidir, bu sayede saç tellerinin kuruluğunu giderir, kırılmasını önler.Saç köklerini besler saç tellerini kalınlaştırır. Saf ilik yağı hücre yenileyicidir bu sayede saç derisini yeniler ve kuruluğu giderir. Saç derisinin gereksinimi olan protein, kolajen, vitamin üzere unsurları sağlar. Saça ilik yağı kullananlar hoş sonuçlar aldığını belirtmiştir.

     

İlik Yağı Saç Çıkarır mı?

Saf kemik iliğinde; kalsiyum, fosfor, magnezyum, potasyum, çinko, demir, selenyum  üzere mineraller, B12, A, K üzere vitaminler vardır. Birebir vakitte omega 3, omega 6 barındırır. Bu kadar varlıklı içeriğe sahip olan bu eser saç sıhhati için inanılmaz yararlıdır. Saf ilik yağı saçı besler, dökülmeyi önler ve yeni saç çıkmasını sağlar.

Saf İlik Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Saf ilik yağı saç için direkt uygulanabilir. Ayrıyeten hindistan cevizi, argan yağı, çay ağacı yağı üzere öteki eserlerle karıştırılarak da saça uygulanabilir.

Hazırlanan ilik yağı yeterlice karıştırılır. Doğal yağ olduğu için çarçabuk yumuşar. Lakin kış mevsiminde benmari yöntemi eritilerek de saça uygulanabilir.

Saf ilik yağı saç tabanlarından başlayıp saç uçlarına kadar her bölgeye masaj yapılarak uygulanır. Akabinde saçlar streç yardımıyla kapatılır bu sayede ısı sayesinde saç derisine daha fazla nüfus eder. Saf kemik iliği yağı en az yarım saat mümkünse iki saat saçta bekletilir.

Saf İlik Yağı Saçtan Nasıl Temizlenir?

Saçta iki saat bekletilen saf ilik yağı saçtan temizlemek epey kolaydır. Saçları temizlemek için saçı ıslamadan şampuan kullanılır. Saçlar kuru olarak yeterlice şampuanladıktan sonra ılık suyla yıkanır ve durulanır. Gerekli görülürse tekrar şampuanlama süreci yapılabilir.

Güzellik

Saç

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Saçlardaki kusurlu görünüme son!