e
sv

Kış Aylarında Tırnak Bakımı İçin 5 İpucu

606 Okunma — 22 Aralık 2022 13:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Soğuk kış aylarında tüm bedeniniz birçok uğraştan geçer. Saçlarınız kepeklenmeye eğilimli hale gelir, cildiniz kuruyabilir ve hatta tırnaklarınız kırılgan hale gelir ve çatlar. Kışın hava çok kuru olduğu için bedeniniz nemini kaybeder ve bu da…

Soğuk kış aylarında tüm bedeniniz birçok gayretten geçer. Saçlarınız kepeklenmeye eğilimli hale gelir, cildiniz kuruyabilir ve hatta tırnaklarınız kırılgan hale gelir ve çatlar. Kışın hava çok kuru olduğu için bedeniniz nemini kaybeder ve bu da hoşluk rutininizi sürdürmenizi çok daha zorlaştırır. Lakin kış aylarında tırnaklarınızı en uygun durumda tutmanız için kimi ipuçları getirdik. Kışın tırnaklarınıza nasıl âlâ bakabileceğinize bir göz atın:

1. Nemlendirme Gereklidir​


Tırnaklarınız nemliyken, bilhassa ellerinizi yıkadıktan sonra losyon yahut yağ uygulayın. Jojoba yağı, avokado yağı ve karite yağı üzere doğal yağlar, düzgün bir nemlendirici alırken aramanız gereken bileşenlerdir. Bunlar, nemi hapsetmeye, kütikül mührünü muhafazaya ve tırnak gücünü artırmaya yardımcı olacaktır.

2. Kütikül Yağı​


Tırnak kütikülü, tırnağın doğal kollayıcı kalkanı vazifesi görür. Üzerine sistemli olarak yağ sürmek tırnaklarınızı koruyacak ve güçlendirecektir.

3. Akrilik Tırnak Kullanmayın​


Akrilik tırnak takmak, kışın zayıflayan tırnaklar için süratli bir tahlil üzere görünse de, aslında soyulmaya neden olabilir. Ancak yeniden de onlara giderseniz, onları bir tırnak teknisyeni tarafından çıkardığınızdan emin olun, zira onları kendi başınıza çıkarmak en fazla hasara neden olur. Bu yüzden bunu yapmaktan kaçının.

4. Tırnakları Kısa Tutun​

Kış aylarında tırnaklarınızı biraz daha kısa tutun. Daha uzun tırnaklara sahip olmak aslında olağandan biraz daha kırılgan olacağından daha fazla takılmaya ve kırılmaya yol açacaktır. Kış rüzgarları eserken onları kısa halde tutun.

5. Eldivenler​


Daha güzel için eldiven giyin, ister bahçeyle uğraşın, ister mesken paklığı yapın, ister bulaşık yıkayın, ister sert kimyasallar kullanın, ellerinizi kapalı tutun. Eldiven taktığınızda hem tırnaklarınızın kurumasını önlersiniz hem de tırnaklarınızı kirden arındırmış olursunuz. Bunu yapmak tırnaklarınızı kırılmaya ve soğuk havaya karşı koruyabilir.

Tırnaklarınız,Tırnak,Yağ,Kış

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Kış Aylarında Tırnak Bakımı İçin 5 İpucu