e
sv

İsmail Ege Şaşmaz’dan Açıklamalar

635 Okunma — 22 Kasım 2022 18:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2007 yılında 28’inci yaş gününü kutladığı gece trafik kazası geçiren ve kaldırıldığı hastanede ömrünü yitiren Barış Akarsu’nun ömür hikayesini anlatan ‘Barış Akarsu Merhaba’nın oyunculu gösterimlerinin üçüncüsü, sanatkarın memleketi Bartın’da yapıldı. Gösterime katılan sinemanın başrol oyuncusu İsmail Ege Şaşmaz’a seyircilerin ilgisi büyük oldu. İsmail Ege Şaşmaz’dan açıklamalar geldi. İşte o açıklamalar;

İsmail Ege Şaşmaz: Layık Olmaya Çalıştık

Filmde, Barış Akasu’yu canlandıran, Bahar Kerimoğlu’ndan oyunculuk, Murat Çekem’den şan dersleri alan, Mehmet Can Erdoğan ve Eser Taşkıran’la müzik çalışan İsmail Ege Şaşmaz, Barış Akarsu sinemasıyla ilgili hislerini şöyle lisana getimişti: Senaryo geldiğinde çok heyecanlandım. Çok hoş bir öyküydü. Mert’in eline, yüreğine sıhhat. İki aylık bir çalışma sürecimiz oldu. Barış Akarsu’nun kız kardeşi Nesrin ablayla, babası Selahattin amcayla çok hoş günlerimiz geçti. Çok duygusal anlar yaşadık. Lakin Barış’ın anısına layık olmak için çok çalıştık ve onu en hoş biçimde yansıtmaya çalıştık.

“Çok Mutluyum”

İsmail Ege Şaşmaz, başrolünde yer aldığı ‘Barış Akarsu Merhaba’ sineması için sanatkarın memleketi Bartın’a gitti. Oyuncu, sinema salonunda seyirciyle buluştuğu seyircilerle sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Sevgi seliyle karşılanan Şaşmaz, “Çekimler boyunca Amasra’daydım. Burası benim için çok manalı bir kent oldu. Benim için vazgeçilmez oldu. Barış’ın müziğinde dediği üzere ‘Hasret kokan kent, sevda kokan kent, deniz kokan şehir’. Kendimi memleketimdeki üzere hissettim. Sağ olsunlar onlar da beni Barış’ın yerine koydular. Bu benim için değer biçilemez bir şey oldu. Bunun haklı gururu ile çok mutluyum” dedi.

“Barış’ın Montunu Armağan Etti”

Üzerindeki montun Barış Akarsu’ya ilişkin olduğunu belirten oyuncu, “Nesrin Abla sağ olsun bana Barış’ın montunu da ikram etti. Şu an üstümdeki mont Barış’ın montu. Kolyem Barış’ın kolyesi. Bilekliği her vakit yanımda. Daima taşıyacağım bunları. Nitekim değer biçilemez bir his. Güzel ki buradayım” tabirlerini kullandı.

Filmin Bartın’daki gösterimini izleyenler ortasında Barış Akarsu’nun babası Selahattin Akarsu ve kız kardeşi Nesrin Akarsu, Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, Vilayet Emniyet Müdürü Şakir Engin Korkmaz, Vilayet Jandarma Kumandanı J. Kd. Alb. Ersin Aslan da yer aldı.

Nesrin Akarsu: Hayallerime Kavuştum

Nesrin Akarsu, sinemayla ilgili hislerini anlatırken, “Gala çok hoş geçti. ‘Hayallerime kavuştum’ diyebilirim. Artık memleketindeyiz ağabeyimin, Bartın’dayız. Çok hoş oldu her şey. Heyecanlıyız. Ağabeyimi bu biçimde İsmail Ege Şaşmaz’da görmek çok gurur verici. Hem hüzünlüyüm hem de mutluyum” formunda konuştu.

Türkiye ve 23 Ülkede Gösterime Girdi

Türkiye’nin yanı sıra 10 Avrupa, 10 Ortadoğu ülkesi, Azerbaycan, Rusya ve Kazakistan’da gösterime giren, direktörlüğünü Mert Dikmen’in yaptığı, senaryosunu Mert Dikmen ve Can Anar kaleme aldığı sinemada; Almila Ada, Şafak Pekdemir, Hüseyin Avni Danyal, Ebru Nil Aydın, Metin Coşkun, Aslıhan Kapanşahin ve Burak Satıbol rol alıyor.

Barış Akarsu,İsmail Ege Şaşmaz,İsmail Ege Şaşmaz’dan Açıklamalar,Nesrin Akarsu

İsmail Ege Şaşmaz’a seyircilerin ilgisi büyük oldu. İsmail Ege Şaşmaz’dan açıklamalar geldi. İşte o açıklamalar;

Kaynak: Magazin Haberleri

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

İsmail Ege Şaşmaz’dan Açıklamalar