e
sv

Akıllı Telefonları Hızlı Şarj Etme Yolları

1835 Okunma — 11 Nisan 2022 12:22
Akıllı Telefonları Hızlı Şarj Etme Yolları
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Akıllı Telefonları Hızlı Şarj Etme Yolları

Akıllı telefonları hızlı şart etmenin birden fazla yöntemi vardır. Bu yazımızda akıllı telefonları hızlı şarj etme yollarını derledik.

Akıllı telefonları hızlı şarj etme yolları, pek çok kişi tarafından merak edilen bir konudur. Telefonları hızlı şarj etme, zamandan tasarruf edebilmek için önemlidir. Akıllı telefonların yüksek pil tüketimi yapması ve bu nedenle de sık sık şarj edilme ihtiyacını ortaya çıkarması kullanıcılar için büyük bir sorun oluşturmaktadır. Bu sebeple kullanıcılar hızlı şarj etme yollarını öğrenmek istemektedir. Peki, akıllı telefonları hızlı şarj etme yolları nelerdir? İşte telefonunuzu hızlı şarj etmek için uygulamanız gereken yöntemler…

Şarj Modunu Etkinleştirmek

Android telefonlarda şarj modu özelliği yer almaktadır. Akıllı telefonları hızlı şarj etmek istiyorsanız mutlaka bu modu etkinleştirmeniz gerekmektedir. Bu modu etkinleştirmek ve kullanabilmek için cihazınızın güncellenmiş, son sürümde kullanıyor olması gereklidir. Bu modu kullanarak telefonların şarj edilme süreleri 2 kat daha hızlı hala gelebilir.

Orijinal Şarj Kablosu Kullanmak

Telefonların hızlı şarj edilebilmesi mutlaka orijinal şarj aleti kullanılması gereklidir. Hızlı şarj etme özelliği öne çıkarılarak satışa sunulan, orijinal olmayan pek çok şarj aleti bulunmaktadır. Bu şarj aletleri şarj etme sürecini hızlandırıyor gibi görünse de telefonlara zarar verebilmektedir. Bu nedenle orijinal ve yüksek kalitede şarj kabloları tercih edilmelidir.

Telefonu Uçak Moduna Almak

Telefonu uçak moduna alarak veya kapatarak şarj etmek en doğru akıllı telefon hızlı şarj etme yöntemleri arasında yer almaktadır. Bunun nedeni telefonların kapalı veya uçak modunda oldukların güç tüketimi yapmamasıdır. Bu şekilde güç tüketimi yapmadıklarında ise çok hızlı bir şekilde şarj olabilmektedir.

Telefonları Prizden veya Powerbank Kullanarak Şarj Etmek

Telefonların şarj olma sürecini en çok uzatan durumlardan biri cihazları bilgisayar gibi farklı cihazlar ile şarj etmeye çalışmaktır. Bu şekilde akıllı telefonlar oldukça uzun sürelerde şarj olabilmektedir. Bu nedenle telefonları direkt priz aracılığı ile şarj etmek veya kaliteli powerbank kullanarak şarj etmek tercih edilmelidir. Bu tercihler akıllı telefonları hızlı şarj etmek en kesin yollardan biridir.

Pinterest Magazinpark.com

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Akıllı Telefonları Hızlı Şarj Etme Yolları