e
sv

Her Kadının Bilmesi Gereken Topuklu Çeşitleri

1381 Okunma — 17 Mayıs 2022 20:14
Topuklu Çeşitleri
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Her Kadının Bilmesi Gereken Topuklu Çeşitleri

Topuklu Çeşitleri. Marilyn Monroe ne derse desin; topuklu ayakkabılar bir kadının en iyi arkadaşıdır! Doğru ayakkabı türü kendinize olan güveninizi artırabilir, görünümünüzü değiştirebilir ve odaya girer girmez dikkatleri üzerinize çekebilir. Tek soru şu: hangileri sizin için en iyisi? Topuklu ayakkabılar söz konusu olduğunda, alışveriş koridorları düşünülenden daha geniştir. Abartılı stilettolar, zarif pompalar veya şık botlar peşindeyseniz, moda kelimesinin sizi koruyacağından emin olabilirsiniz. Bir sonraki ayakkabınızı seçerken, bilmeniz gereken farklı topuklu ayakkabılar bunlardır.

2022’de Kadınlar için En Popüler Ayakkabılar

Topuklu Çeşitleri

Çoğumuz muhtemelen sadece iki veya üç farklı topuğu ayırt edebiliriz. Ancak, aslında çok daha fazlası var. Farkında olmadan, çoğu muhtemelen yolunuzdan çoktan geçmiştir. Moda ABC’nizi hızlandırmak için aşağıda en yaygın topuk türlerini listeledik.

Blok Topuk

Blok topuklu ayakkabılar sadece süper şık görünmekle kalmaz, aynı zamanda sağlam bir topuk, vücudunuzun ağırlığını daha ince topuklulara kıyasla farklı şekilde dağıtma eğilimindedir. Böylece ayağınızın ön kısmından biraz baskı alırlar ve bu da daha rahat bir duruş sağlar. Topuklu Çeşitleri 

Mezuniyette Ne Giyilir? 10 Farklı Öneri

Küba Topuğu

Küba topuğu çocuklardan ipucu alıyor. Genellikle kısa ila orta boydadırlar ve ayak bileği botlarında, Oxford’larda, loafer’larda ve diğer kapalı ayakkabılarda bulunurlar. Topuk görünüşte çok sağlam olsa da, yukarıdan aşağıya doğru hafif bir koniklik olabilir. Topuklu Çeşitleri 

90’ların Kadın Modası: 90’ların Giysileri, Kıyafetleri ve Trendleri

Virgül topuklu

Bu modaya uygun topuk, adından da anlaşılacağı gibi virgül şeklindedir. Sıra dışı hilal şekli modaya uygun bir ifadedir ve inanılmaz derecede göz alıcıdır. Topuklu Çeşitleri 

2022 Pembe Kıyafet Modası

Koni Topuklu

Koni topuk, güvenli bir duruş için kalın, sağlam bir taban ve dar, hassas bir uç ile tanımlanır. Koni topuklu ayakkabılar her türlü topuklu ayakkabı için kullanılabilir ve çeşitli yüksekliklerde olabilir. Bu topuk stili çok yönlü ve zamansız. Topuklu Çeşitleri 

Bilmeniz Gereken 22 Kıyafet Modası

Dekoratif Topuklu

Güzelce dekore edilmiş bir topuktan daha rüya gibi bir şey var mı? Ayakkabı tasarımcıları hayal güçlerinin çılgınca çalışmasına izin verdiğinde ne olduğu şaşırtıcı. Keşke haftanın her günü böyle güzel küçük şeyler giyebilseydik.

Geniş Topuk

Tıpkı kloş kotlar gibi, bu topuk da en sevdiğimiz çiçek gücü dönemi olan 70’lerde popülerlik kazandı. Geniş topuklu ayakkabılar, dibe doğru kademeli olarak genişleyen daha ince bir taban ile karakterize edilir. Topuklu Çeşitleri 

Kadınlar için 11 Şık Doğum Günü Kıyafeti

Fransız topuğu

Louis topuğu veya pompadour topuğu olarak da bilinen Fransız topuğu, makara topuğunun bir çeşididir. Tıpkı ikincisi gibi, Fransız topuğu da geniş bir üst kısma, ince bir orta kısma ve hızla kavisli bir alt kısma sahiptir. Ayrıca, genellikle daha kısa taraftadırlar. Topuklu Çeşitleri 

80lerin Kadın Modası

Yüksek Topuk

Yüksek topuklu ayakkabılar her türlü şekil ve yükseklikte gelir. En az dört inç veya daha fazla olan her topuk bu kategoriye girebilir. Daha uzun topuklu ayakkabılarla giyilen en yaygın ayakkabı türleri pompalı, stiletto ve topuklu sandaletlerdir. Topuklu Çeşitleri 

Kopenhag Moda Haftası AW22’den En İyi 10 Moda Trendi

Yavru kedi topuğu

Daha yüksek topuklu ayakkabılarla yürümekten rahatsızlık duyuyorsanız veya daha uzun boyluysanız ancak bu nedenle güzel topuklu ayakkabılar giymekten kaçınmak istemiyorsanız, yavru kedi topuklu ayakkabılar harikadır. Bu tür topuk tipik olarak incedir ve her zaman üç inçin altındadır. Topuklu Çeşitleri 

Orta Topuk

Orta topuklu ayakkabılar mükemmel bir ofise ve günlük yüksekliğe sahiptir. Boyları üç ila dört inç arasındadır, bu da onları ideal iş ayakkabısı yapar, çünkü ayaklarınızı çok fazla zorlamadan duruşunuzu geliştirir.

İnce topuk

İnce topuklu ayakkabılar, şehirde bir gece veya şık bir fırsat için seksi bir seçimdir. İnce, uzun topuk, bacaklarınıza görsel uzunluk ve adımlarınıza biraz bahar katar.

Kum saati topuklu

Bu dekoratif topuk türü, Barok ve Rokoko dönemlerinde Avrupa’dan gelmektedir. Kum saati şekli, bu topuğun adını aldığı eski bir eğirme makinesinin makarasını andırıyor.

Kare Topuk

Blok topuklara benzer kare topuklular, tipik olarak daha kalın tarafta ve dikdörtgen şeklindedir. Bu stil, sivri uçlu bir çift pompa ile kombinlendiğinde ekstra şık görünüyor ama aynı zamanda genellikle patiklerde ve diğer ayakkabı modellerinde de bulunur.

Kalın Küba Topuğu

Kalın Küba topuğu, Küba topuğunun daha kalın bir çeşididir. Genellikle uzun çizmeler, ayak bileği çizmeleri ve diğer sağlam ayakkabı türleri için kullanılırlar.

Çok Yüksek Topuk

Çok yüksek topuklu ayakkabılar sekiz inç veya daha fazla yüksekliğe ulaşabilir. Gerçekten, gökyüzü sınırdır. Bu ayakkabılar, ayağı fazla zorlamamak ve yürüyüş deneyimini daha konforlu hale getirmek için genellikle ön kısımda bir platform ile donatılmıştır.

Farklı Topuklu Ayakkabı Çeşitleri

Topuklu ayakkabılar söz konusu olduğunda, hangi ayakkabının hangi tür ayakkabıyla gideceğine dair bir kural yoktur. Bu nedenle, ayakkabı reyonunun raflarından size bakan her türlü kombinasyonu bulmanız şaşırtıcı değil. İster kalın topuklu ayakkabı ister ince topuklu bilekte bot peşinde olun, her zevke uygun bir şey var.

Ayak bileği patik

Havalı bir çift bilekte bot her kadının gardırobunun olmazsa olmazıdır. Mevsimler arası giyinme için mükemmel bir arabulucudurlar. Kalın, orta topuk ile ayaklarınız gün boyu dayanacaktır.

Pompalar

Pompalar başka bir klasiktir ve her kızın en az bir çifti olmalıdır. Zamansız bir siyah veya ten rengi pompa setinin nasıl hızlı bir şekilde çok yönlü ayakkabınız olacağını göreceksiniz: Haftalık dokuzdan beşe kadar olan geceleriniz için mükemmeller ama aynı zamanda sosyal amaçlı bir kot pantolon veya bir kokteyl elbisesi ile zahmetsizce kombinlenebilirler. 

Topuklu çizmeler

İyi bir çift topuklu bot sizi soğuk günlerde modaya uygun bir şekilde sıcak ve kuru tutacaktır. Şekillendirme ipucu: Daha küçük bir topuk kıyafetinizi gösterişli hale getirirken, uzun bir topuk tam tersi bir etki yaratacaktır.

Pinterest 

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Her Kadının Bilmesi Gereken Topuklu Çeşitleri