e
sv

Vücut Tipine Göre Giyinmenin 10 Sırrı

1720 Okunma — 26 Temmuz 2021 11:06
Vücut Tipine Göre Giyinme
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Moda, vücuda tam oturan giysiler giyme yeteneği ile tanımlanır. Her şey son trendlerde giyinmekle ilgili değil . Moda biraz daha karmaşıktır ve farklı vücut tipleri için kendi kuralları vardır. Vücudunuzu düzleştiren bir elbise bulmak yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Bu parçaların harika göründüğünü kavrayamıyorsanız, yeni favoriler keşfetmek kolay değil. Çok basit – her şey vücut şekli ile ilgili. Kendi vücut stilinize göre giyinmeyi öğrenene kadar giymek istediğiniz bir gardırop yaratmanın bu kadar basit olması çılgınca . İşte Pouted dergisinin sunduğu vücut tipine göre giyinmenin en iyi özelliklerini ortaya çıkarmak için kıyafet satın almanıza yardımcı olacak on sır .

Vücut tipinizi tanımlayın

Vücut tipinizi bilmek, en iyi özelliklerinizi öne çıkaran kıyafetleri seçmenize yardımcı olacaktır. Sadece bir mezura ile vücut tipinize kolayca karar verebilirsiniz. Aynada kendinizi inceleyerek ve oranları not ederek başlayın. Vücudunuzdaki üç nokta arasındaki ortaklık: beliniz, kalçalarınız ve omuzlarınız vücut formunuzu belirler . Omuzlarınızdan kalçalarınıza kadar hayali bir çizgi çizin ve çizginin kesiştiği yeri işaretleyin.

Ailenizin genetiğini inceleyin

Aile genleriniz vücut şeklinizi büyük ölçüde belirler . Bir trendin ortaya çıkıp çıkmadığını görmek için ailenizdeki diğer kadınları inceleyin. Ailenizdeki kadınların belirli bir vücut tipi varsa, sizin de şansınız var. Sadece annenizin değil, babanızın da ailesi olduğunu hatırlamak önemlidir!

Diğer makaleler için tıklayın

Vücut tipiniz bazı faktörlerden etkilenebilir

Belirli bir vücut şekliniz varken diyet ve egzersizin sizi belirli şekillerde etkileyebileceğini kabul edin. Genetik, vücut yağının vücutta nasıl dağıldığı ve değiştirilemeyeceği konusunda rol oynar. Öte yandan, fazladan ağırlık taşımazsanız, vücut şekliniz o kadar abartılı veya dikkat çekici olmaz. Zayıf kadınlar, şişman kadınlardan çok birbirine benzer.

Elma şeklinde bir vücuda sahip olup olmadığınızı öğrenin

“Üst-ağır” olarak bilinen bu, göğüsleri kalçalarından üç inç veya daha büyük olan kadınların yaklaşık %14’ünü ifade eder. Aynada kendinize bakarak elma vücut tipine sahip olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Vücudunuz elma şeklindeyse, bu kısa bir gövdeye, düz kalçalara ve tam bir göğüs, mide ve sırtınızın üst kısmına sahip olduğunuz anlamına gelir. Elma vücut tipine sahip kişilerin sırtları, kalçaları ve göğüsleri daha kısadır ve belleriyle birlikte kilo alırlar. Vücudunuz bir elma şeklindeyse, bununla gurur duymalı ve hava atmaya hazır olmalısınız. Ancak vücut şeklinizi sergilemek istiyorsanız buna uygun giyinmelisiniz .

Bir “armut” figürü olmayı düşünün

Vücut şekli bir elmanın tam tersi ise armutsun. Kadınların yaklaşık %20’sinin kalçalarından biraz daha geniş kalçaları olduğu için bu, alttan ağırdır (veya üçgen). Armut şeklindeki vücut stili, kıvrımlı kalçalar, geniş uyluklar ve tam bir sırt ile karakterizedir. Hangi şekil ve desenleri arayacağınızı ve hangilerini atlayacağınızı bildiğinizde, armut biçimli vücudunuzu daha güzel gösteren kıyafetleri bulmak çok kolay.

Vücudunuzun kum saati şeklinde olup olmadığını görün

Kum saati vücut şekli aynı zamanda Marilyn Monroe gibi daha büyük kalça ve büst ve iyi tanımlanmış bir bele sahip kıvrımlı çekicilerle eş anlamlıdır . Kalçaların yanları içe dönük olsun ve boyunda biraz daha fazla ağırlık olsun, yine de bir kum saati figürüne sahip olacaksınız. Kum saati figürünüzü daha düz gösteren kıyafetler ararken, kıvrımlarınıza ağırlık eklemeden belinizi vurgulayan modelleri tercih edin. Ardından, ihtiyacınız olan kıyafetleri yaratmak için farklı parçalarla oynayın!

Dikdörtgen vücut tipine sahip olmaya bakın

Belin yaklaşık olarak kalça ve göğüs ile aynı boyutta olduğu bu vücut stili , kadınların yaklaşık %46’sında görülmektedir. Figürün şeftali ya da elma kadar kıvrımlı değil. Bunun yerine, düz omuzlarla oldukça düz bir yukarı ve aşağı duruş elde edeceksiniz. Uzun boylu ve zayıfsanız, kalçalarınız dizleriniz kadar büyükse ve bel çevreniz yoksa dikdörtgen bir vücut şekliniz olabilir. Kıvrımlarınızı öne çıkarmak ve dikkatleri uzun bacaklarınıza çekmek için üstlerinizi kıvırın, böylece dikdörtgen bir vücuda sahipseniz ve onları mümkün olan en güzel şekilde giymek istiyorsanız, kıyafetlerinizde rahat hissedebilirsiniz.

Obezite ile güzelliğinizi keşfedin

Vücut tipinize göre giyinmeyi öğrenmek çok önemlidir . Fazla kilolu olsanız bile bunu yapmak mümkündür . En iyi niteliklerinize nasıl dikkat çekeceğinizi öğrenin ve kıyafetlerinizle daha rahat hissedin. Çekici giyinmek kendinize olan güveninizi artıracak ve en iyi şekilde görünmenizi sağlayacaktır. Kusursuz bedeninizi sergilemekten utanmayın! Vücudunuzu düzleştiren ve en iyi özelliklerinizi her yükseklikte öne çıkaran kıyafetler giyerek iyi görünebilirsiniz. Görünümü iyileştirmek için renk ve baskılarla da denemeler yapabilirsiniz. Ve uygun aksesuarlarla takımınıza son rötuşları ekleyin.

Vücudunuza kıvrım katın

Kadınların yaklaşık %8’i ‘gerçek’ bir kum saati numarasına sahiptir. Ve geri kalanımız, şehvetli bir görünüm elde etmek, vücudunuzu takdir etmeyi ve kusurları gizlerken doğal güzelliğinizi öne çıkarmak için kıyafet kullanmayı gerektiriyor. Göğüs ve arkaya hacim kazandırmak için iç çamaşırları kullanılmalıdır. Ayrıca, iyi dikilmiş, cesur desenli giysiler giymek tüm vücut hattını daha kıvrımlı gösterecektir.

Bir Muffin Üstü Yerleştirin

Belinizin etrafındaki yağ kıvrımı “çörek üstü” olarak bilinir. Bir çörek üst her şekil ve büyüklükteki insanı etkileyebilir ve ondan kurtulmak kolay değildir. Görünüşü ne olursa olsun vücudunuzun tadını çıkarabilseniz de , uygun kıyafetler giyerek muffin üstünüzü gizleyebilirsiniz . Bu temel şekillendirme yönergelerini takip ederseniz, kimse size bir kek kalıbına sahip olmanızı söylemeyecektir.

Kadın modası ile ilgili diğer makaleler için tıklayın.

Bizi takip edebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Vücut Tipine Göre Giyinmenin 10 Sırrı