e
sv

Gözeneklerle başa çıkmanın püf noktaları

653 Okunma — 08 Aralık 2022 18:48
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Makyaj yapmıyor olsanız da gün uzunluğu cildinize yapışmış yağı ve kiri çıkarmanız ve cildinizi temizleyerek gözenekleri açmanız gerekir. Gözeneklerin büsbütün yok olması ya da kapatılması mümkün değildir. Zira gözenekler cildin nefes almasını sağlar …

Makyaj yapmıyor olsanız da gün uzunluğu cildinize yapışmış yağı ve kiri çıkarmanız ve cildinizi temizleyerek gözenekleri açmanız gerekir.

Gözeneklerin büsbütün yok olması ya da kapatılması mümkün değildir. Zira gözenekler cildin nefes almasını sağlar. Deri alt katmanlarının oksijen muhtaçlığının karşılanması için gözeneklere muhtaçlık vardır. Fakat büyük gözeneklerini sıkılaştırabilmeniz ve küçültebilmeniz mümkün.

Bunun için kullanılabilecek teklifler;

Nemlendirici seçimi: Gözenekli ciltlerin tekrar dikkat etmesi gereken bir nokta nemlendirici seçimidir. Yağ bazlı nemlendiriciler gözenekleri tıkayabileceğinden yağlı ve karma ciltlerin bu nemlendiricileri kullanması önerilmez. Cildinizde sebum üretimini istikrarda tutan ve cildi yağlandırmayan eserleri tercih etmeniz gerekir.

Tonik kullanımı: Gözenekli ciltlerin olmazsa olmazı tonik ya da toner denilen eserlerdir. Tonikler cildi derinlemesine arındırarak gözenekleri temizler. Böylelikle ciltte mikropların birikmesini maniler.

Jel temizleyici: Gözenekleri ciltlerin kesinlikle pak tutulması gerekir. Bunun içinde jel temizleyiciler bu ciltler için en uygun olanıdır. Jel bazlı bir temizleyici, gözeneklerden yağın temizlenmesini ve görünümlerinin azaltılmasını sağlar.

Ürünü seçimi: Gözenekli cilde sahip olanların cilt bakım eseri seçerken çok dikkatli olmaları gerekir. Yağlı ve büyük gözenekli cildi olanlar kesinlikle yağ bazlı eserlerden kaçınmalıdır. Bunun yerine su bazlı eserleri tercih etmelidir.

Etiketler

gözenek

Güzellik

Temiz,Cildi,Yağ,Ciltler

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Gözeneklerle başa çıkmanın püf noktaları