e
sv

Göz altı morluğu tedavisinde uygulanan yöntemler

574 Okunma — 26 Aralık 2022 14:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İstenmeyen kusurularsan biri olan göz altı morluğu birçok bayanın kabusu haline geldi! İşte tüm ayrıntıları göz altı morluğu tedavisi hakkında…

Medikal estetik uygulamaları ortasında yer alan göz altı dolgusu, gözümüzün çabucak altındaki morluk ve halkaları gidermek için yapılan bir uygulamalar ortasında epey popülerdir.

Göz altındaki çökmeler, morluklar, kahverengi halkaları yok eden bu formül sayesinde; mutsuz, yorgun, hüzünlü ve yaşlı yüz tabirinden kurtulmanızı sağlayan göz altı dolgusu buna ek olarak süreci kırışıklıklarınızı da giderir!

İşlem öncesi lokal anestezi yapılıyor

İşlem öncesi lokal anestezi yapılır sonrasında kapalı uçlu kanüllerle dolgu gereci yapılarak gözaltı bölgesinde hacim artışı sağlanır.

Gözaltı morlukları için tercih edilen öbür formülleri göz mezoterapisi ve göz redermalizasyon tedavisidir.

Mezoterapinin içinde bulunan çeşitli solüsyon ve vitaminler deriye küçük iğneler yardımıyla uygulanır.

Mezoterapi ile düzgünleşme tesiri; göz etrafındaki kan dolanımını artırarak, derideki elastikiyet kaybını gidererek ve cildin gereksinim duyduğu nemlenmeyi sağlayarak elde edilir. Göz altında tazelik, parlaklık, ışıltı, canlanma elde edilir.

Göz redermalizasyon ile de, göz altının tekrar yapılandırılması, torbalanma ve morluklarda düzelme sağlanır.

Bu süreç, cildin dermis denilen derin katmanının yenilenmesine ve yapılandırılmasına yardımcı olur. Cilt altına uygulanan enjeksiyon ile yapılan bir süreçtir.

Tedaviden sonra göz altı daha pürüzsüz, gergin ve parlak bir görünüme kavuşur.

Ayrıca, cildin muhtaçlığına nazaran göz peelingleri ve thulium bakımlarda göz altı morluklarının tedavisinde tercih edilen tedavi yollarındandır.Bu bakımlar sayesinde göz etrafında aydınlanma sağlanır.

Göz altı morluğu neden ortaya çıkar?

Gözaltı morlukları  gen transferi, genetik faktörlerin tesiri üzere durumlardan kaynaklı olabileceği üzere sonradan kazanılmış bir bozukluk da olabilir.

İlerleyen yaş ile birlikte yüzümüzün kemik yapısı incelir. Anatomik olarak ve birebir anda yağ dokuda azalma , o bölgede kas gücü kaybı ve ciltte incelme kuruma üzere yaşlanmaya paralel göz altında çökmeler, gölgeler ve morluklar oluşmaktadır.

Ayrıca, kişinin beslenme, ağır sigara ve alkol kullanımı , güneş, uyku, çalışma yoğunluğu üzere hayat biçimini oluşturan alışkanlıkları da göz altı morluklarının ve torbalarının ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Güzellik

Göz,Göz Altı,Morluk,İşlem

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Göz altı morluğu tedavisinde uygulanan yöntemler