e
sv

Asla cilt bakımında cildinize sürmemeniz gereken 3 şey!

587 Okunma — 26 Aralık 2022 11:36
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cilt tamir ve tedavisinde her bayanın konutta sıklıkla kullandığı gereçleri açıklıyoruz! Bu 3 şeyi cildinize sürerken 3 kez düşünün…

1) Limon

Bu listenin başında yer alan 1’inci ve en tehlikeli eserlerin başında limon geliyor! Halk ortasında limon varlıklı bir C vitamini ve sitrik asit kaynağı olan limon, kadınalar arasında  cilt bakımında epey sık tercih edilmektedir. Bizim tavsiyemiz illa limondan bir yarar görmek istiyorsanız içtiğiniz suyun içine koyun!

Limonun içinde bulunan asitlerinin ciltle temas etmesi sonucu tahriş meydana gelebilir.  Cilde yahut yüze limon sürmek, cildinizde çok kuruluğa, kızarıklığa ve soyulmaya neden olabilir.

2) Yumurta akı

Cilt kırışıklıklarına güzel geldiği düşünüşen yumurta akı maskesi epeyce popülerdir.

Yumurta akının yüze ziyanları ortasında en besbelli olanı alerjik tepkilerdir. Bu durum genelde yiyecek alerjisi olan bireylerde görülebilir ve alerjisi olan bir kişinin direkt olarak cildine yumurta akı sürmesi hayli tehlikelidir.

Pişmemiş protein içerikli besinlerin, çeşitli bakteriler barındırdığı bilinmektedir.  Yumurta akının beden içine pişmemiş ham bir biçimde girmesi enfeksiyon riski taşır. Bu da cildinizde enfeksiyona, kalıcı hasara yol açabilir.

3) Diş macunu

Sivilce tedavisinde maalesef pratk bir sistem olarak tercih edilen sistemler ortasında yer alan diş macunu çok zararlıdır!

Diş macunlarının içeriğinde bulunan; triclosen, hidrojen peroksit, ve karbonat sivilcenin kurumasına tesirli olan özleri barındırır fakat sivilceyi kuruturken cildin bozulmasına ve çatlamasına sebep olur. R

Sivilcenize yahut cildinize diş macunları uygularsanız cildinizde renk açılması ve leke oluşması üzere makus sonuçlarla karşılaşabilirsiniz!

Güzellik

Limon,Yumurta Akı

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Asla cilt bakımında cildinize sürmemeniz gereken 3 şey!