e
sv

Glikolik Asidin 5 Faydası

490 Okunma — 04 Ocak 2023 15:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sivilce izlerini gidermekten cildi derinlemesine nemlendirmeye kadar, işte glikolik asidin beş yararı. Glikolik asit, yaygın olarak meyve asitleri olarak bilinen alfa-hidroksi kümesi asitlerin bir modülüdür. Öncelikle şeker kamışından elde…

Sivilce izlerini gidermekten cildi derinlemesine nemlendirmeye kadar, işte glikolik asidin beş yararı. Glikolik asit, yaygın olarak meyve asitleri olarak bilinen alfa-hidroksi kümesi asitlerin bir modülüdür. Öncelikle şeker kamışından elde edilir ve cilt için çeşitli yararları olan doğal bir bileşen olarak kabul edilir. Olağanüstü bir nemlendirici ve cilt eksfoliantıdır. İşte glikolik asidin beş yararı.

Genç bir görünüm verir​


Kollajen ve elastin, ciltte doğal olarak bulunan iki bileşendir. Elastin cilde genişleyebilirlik sağlayarak kırılmadan form değiştirmesine yardımcı olurken, cildi sıkılaştırarak dolgun ve pürüzsüz görünmesini sağlar. 30 yaşından sonra bu iki bileşenin üretimi azalır ve sarkmaya başlar. Böylelikle, glikolik asidin harici kullanımı kolajen üretimini uyararak cildin genç ve sıkı görünmesine neden olur.

Cildi pürüzsüzleştirir​


Glikozaminoglikanlar, cildimizdeki nemin bağlanmasından sorumlu öğütülmüş hususlardır. Glikolik asit kullanımı cildi bu unsurlarla doldurarak daha pürüzsüz ve dolgun görünmesini sağlar. Ciltte daima glikolik asit uygulaması da akne izlerinin görünümünü güzelleştirdi.

Cildi eksfoliye eder ve temizler​


Meyyit cilt hücreleri, herkesin cildinin bir kesimidir ve cilt gözeneklerindeki boşlukları doldurmamaları için çıkarılması gerekir. Glikolik asidin sistemli kullanımı, cildi eksfoliye ederek meyyit cilt hücrelerini uzaklaştırır, taze ve sağlıklı bir ışıltı verir.

Nemi geri kazandırır​


Cildin en üst katmanı sıklıkla parçalanarak cilde pürüzlü ve kuru bir görünüm verir. Bu da cildin donuk ve cansız görünmesine neden olur. Glikolik asit, cilt hücrelerindeki suyu geri kazandırarak cildin yumuşak ve sıkı görünmesini sağlar.

Antioksidan özellikler​


Kirlilik ve UV ışınları ve metabolik faktörler nedeniyle bedende cilde ziyan verebilecek birçok hür radikal üretilir. Glikolik asit, hür radikalleri ortadan kaldıran ve cilde dışarıdan ziyan gelmesini önleyen antioksidan özelliklere sahiptir. Lakin nizamlı idmanla birlikte sağlıklı beslenme ve bol su alımı da cildin tazeliğini ve esnekliğini korumak kadar kıymetlidir. Glikolik asit içeren kremler ve jeller yalnızca süreci tamamlayabilir.

Cildi,Cilt

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Glikolik Asidin 5 Faydası