e
sv

Eda Taşpınar’ın mescidinde poz verdiği otelden açıklama geldi

589 Okunma — 04 Ocak 2023 15:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Eda Taşpınar’ın mescidinde poz verdiği otelden açıklama geldi. Eda Taşpınar’ın toplumsal medyada bir cami içerisinde çekilmiş fotoğraflarının paylaşımına karşılık İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca re’sen soruşturma başlatılmıştı. Taşpınar’ın mescidinde poz verdiği otelden “Derinden üzüldük, biz de tasvip etmiyoruz, fotoğraf bilgimiz dahilinde değildi” formunda bir açıklama geldi.

Sosyal medya hesabını etkin olarak kullanan Eda Taşpınar’ın son paylaşımı reaksiyon çekti. Bir mescitte objektiflerin karşısına geçen Taşpınar, çekilen fotoğrafını “Mutlu yıllar sevgililerim” notuyla paylaşmıştı.

Eleştiriler sonrasında Eda Taşpınar, kısa müddet içinde paylaşımını sildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, bir mescitte çektirdiği fotoğrafını “Mutlu yıllar sevgililerim” notuyla toplumsal paylaşım sitesi olan Instagram hesabından yayınlayan Taşpınar’ın paylaşımı incelenmeye almıştı.

                               Re’sen soruşturma

Savcılık, Eda Taşpınar hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik yahut aşağılama” hatasından re’sen soruşturma başlatmıştı.

Otelden açıklama geldi. Yaşananların akabinde Taşpınar’ın poz verdiği mescidi içinde barındıran otelden de açıklama geldi. Taşpınar’ın mescidinde poz verdiği Four Seasons Hotel Sultanahmet’in Otel Müdürü Serap Akkuş da şu yazılı açıklamayı yaptı: “Otelimiz içinde bulunan ve kadim tarihimizin kıymetli simgelerinden biri olan otelimizin mescidini ziyaret eden bir kişinin çektiği ve toplumsal medya üzerinden paylaştığı fotoğraflar halkımızı olduğu üzere bizi de derinden üzmüştür. Bilgimiz dahilinde olmayan bu fotoğrafı ve değerlerimizle örtüşmeyen durumu tasvip etmediğimizin ve onaylamadığımızın herkesçe bilinmesini dilek ederiz.”

Caminin mescidinde poz veren Eda Taşpınar fotoğrafı “Mutlu Yıllar Sevgililerim” notuyla paylaşmıştı. Otelden açıklama geldi.

Kaynak: Magazin Haberleri

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Eda Taşpınar’ın mescidinde poz verdiği otelden açıklama geldi