e
sv

“En son 1986 yılında aşık oldum” demişti! Nebahat Çehre’nin düğün kareleri olay oldu! Bakın eşi kimmiş…

438 Okunma — 09 Mart 2023 12:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Aşkı Memnu dizisinde hayat verdiği Firdevs karakteri ile ses getiren Nebahat Çehre’nin özel hayatı gündem oldu. “En son 1986 yılında aşık oldum” diyen Çehre’nin gelinlikli karelerini görenler ise hayran kaldı.

15 Mart 1944 yılında Samsun’da dünyaya gelen Nebahat Çehre, Aşkı Memnu dizisinde Firdevs karakterine hayat verdi.

Aşkı Memnu dizisinde Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ ve Selçuk Usul ile başrolü paylaşan Nebahat Çehre, Firdevs rolüyle gönüllerde taht kurdu.

Güzel isim bu karakteri o kadar uygun canlandırdı ki, uzun müddet konuşuldu ve Türk televizyon tarihinde efsane bir yere yerleşti. Başarılı ismin birinci projesi natürel ki Aşkı Memnu değil…

Güzel isim 1961 yılından itibaren etkin olarak oyunculuk yaptı ve Yeşilçam’ın ses getiren isimlerden birisi olarak ismini televizyon dünyasına yazdırdı.

Bakımlı halleri, nazik ve düzeyli duruşu ile de herkesi etkikeyen Çehre’nin özel ömrü ise bir defa daha gündeme getirildi.

Uzun vakittir yalnız olan ve “En son 1986 yılında aşık oldum” diyen Çehre’nin eski eşini görenler şaşkınlığını gizleyemedi.

Nebahat Çehre – Yılmaz Güney aşkı

1964 yılında tanışan Nebahat Çehre ve Yılmaz Güney tutkulu bir aşk yaşadı. Bu alkı 1967 yılında evlilikle taçlandıran ikiliye ise nazar değdi. 1 yıl boyunca daima hengame eden çift, kısa bir müddet sonra boşandı.

Çiftin ayrılığı o periyot herkesi üzmüş. İkilinin yan yana karelerini görenler, ne kadar yakıştıklarını söylemeden de edemiyor.

Eski eşi Yılmaz Güney hakkında konuşan Çehre, “Yılmaz’ı ben ayarladım. (Gülüyor) Çok yakışıklık bir adamdı. Sinemadaki karakteriyle alakası yok. Disiplin, oyunculuk ve hayata bakış açısından bana çok katkısı oldu.

Harikulade disiplinliydi, bende o kadar yer etti ki setlere ben disipline koymak istiyorum, antipatik oluyorum. (Gülüyor) Yılmaz çok ince ruhlu bir insandı. Konuta bir gün çiçeksiz meskene gelmemiştir. İç dünyası diğer, dışa vuruşu apayrı oluyordu.” sözlerini kullandı.

Magazin

Çehre,Gün,Aşk,Yılmaz,Yılında

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

“En son 1986 yılında aşık oldum” demişti! Nebahat Çehre’nin düğün kareleri olay oldu! Bakın eşi kimmiş…