e
sv

Ebru Yaşar Deprem Bölgesine 3 Tır Yardım Gönderdi!

485 Okunma — 09 Şubat 2023 01:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Merkez üssü Kahramanmaraş’ta 9 saat ortayla 7,7 ve  7,7 şiddetinde meydana gelen 2 büyük sarsıntı Türkiye’yi derinden sarstı. Yurtiçi ve yurtdışından gelen gruplarla arama kurtarma çalışmaları hala sürüyor. Kurtarılan vatandaşlarımıza yardım için ünlü isimler ve halk tarafından gönderilen yardım tırlarının arkası ardı kesilmiyor.

Şarkıcı kimliğiyle tanıdığımız Ebru Yaşar da sarsıntı nedeniyle hem toplumsal medyada birlik ve beraberlik daveti yaptı hem de hazırlattığı 3 tır acil gereksinim yardımı ile örnek bir davranış sergiledi. Tırlar Maraş, Hatay ve Diyarbakır’a gönderildi.

“Gün Birlik Olma Günü”

Türkiyeyi yasa boğan sarsıntıda son datalara nazaran 9 bin kişi hayatını kaybederken 50 bine yakın vatandaş yaralanmıştır. Sarsıntının tesir ettiği vilayetlerde acı tablo saatler geçtikçe artıyor. Ünlü sanatçı Ebru Yaşar’da yardım çığlıklarına kayıtsız kalmadı. Türkiye’de yaşanan toplumsal olaylara karşı hassaslığı ile bilinen müzikçi yaptığı paylaşımda “Gün birlik ve beraberlik günü. Az yada çok demeden eminim ki herkes üzerine düşeni yapacaktır. Bende 3 başka kente acil gereksinimleri gönderdim. Tırlarımız AFAD’a teslim edilmek üzere yola çıktı. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Kalbimiz kurtarılmayı bekleyen vatandaşlarımızla bir arada.” tabirlerini kullandı.

Yaralılara bir nebze de olsa umut olan yardım tırları Afet ve Acil Durum İdare Başkanlığına (AFAD) teslim edildi. AFAD, teslim aldığı tırdaki gereçleri depremzedelere dağıtmaya başladı.

Afad,Deprem,ebru yaşar

Ünlü müzikçi Ebru Yaşar’dan sarsıntı bölgelerine yardım gecikmedi. Ünlü sanatçı zelzele bölgelerine 3 tır yardım gönderdi. Bu hareketi ile büyük takdir topladı.

Kaynak: Magazin Haberleri

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Ebru Yaşar Deprem Bölgesine 3 Tır Yardım Gönderdi!