e
sv

Doğru duş bakım rutini nasıl olmalı?

78 Okunma — 16 Aralık 2023 10:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Duş bakımınızda dikkat etmeniz gerekenleri sizler için derledik.

Duş almak, başlı başına bir iyi hissetme ritüeli. Bununla birlikte her duş alma tecrübesi, birbiriyle tıpkı değil. Evet, su ve sabun temelde duş almanız için kâfi lakin şayet hakikat bir duş bakım rutini benimserseniz her seferinde duştan daha parlak bir deri ve ışıltılı saçlarla çıkabilirsiniz. Birkaç kolay tüyo ve dikkat noktası ile cildinizin ve saç tellerinizin sıhhatini desteklemeniz mümkün.

Çok sıcak su kullanmayın

Cildinizi kurutmadan rahatlatabilmek için duşunuzu ılık su ile almanız en düzgünü. Çok sıcak su ile yıkanmak, cildi doğal yağlarından arındırır ve nem istikrarını bozarak kurumasına yol açar. Her ne kadar rahatlatıcı bir tesiri olsa da nizamlı olarak bunu yapmak cildinize ziyan vererek kuruluğa daha yatkın hale gelmesine neden olabilir.

Cildinize nazik davranın

Kese ve kuru fırçalama üzere uygulamalar, meyyit derileri arındırmak ve cildin yenilenmesini sağlamak için tercih edilebilir. Fakat bu tıp uygulamaları her duşta uygulamamak gerekir. Uzmanlar cilt sıhhati için haftada yalnızca bir yahut iki kere kese yapmak gerektiğini söylüyor. Aksi takdirde cildinizi tahriş edebilir ve yeniden kurumasına yol açabilirsiniz.

Yüzünüzü yıkamayı atlamayın

Duş sırasında yüzünüz doğal olarak ıslanacak. Lakin yeniden de daha hassas olduğu için ve yeteri kadar temizlenmesi ismine özel bir bakıma gereksinimi var. Bu yüzden duş sırasında yüzünüz için yüz temizleyici eserler kullanın. Bu sırada tekrar suyun çok sıcak olmamasına ihtimam gösterin. Yüzünüzü ılık suyla yıkamanız gözeneklerinizin açılmasına ve derinlemesine temizlenmesini sağlar. Buradaki püf noktası, yüzünüzü ılık suyun akabinde soğuk ile durulamak. Zira soğuk suyun gözenekleri sıkılaştırıcı ve canlandırıcı tesiri mevcut. Şayet soğuk ile duş almayı sevmiyorsanız yalnızca yüzünüz için bunu deneyebilirsiniz.

Saç bakımına vakit ayırın

Duş sırasında saçlarınızı şampuanlarken eseri eşit biçimde dağıttığınızdan emin olun. Yalnızca başınızın zirve kısmına dökmeyin, elinize ufak bir ölçü alın ve saçınızın her tarafına uygulayın. Bilhassa uzun saçlara sahipseniz ense kısmını da gereğince şampuanlamaya dikkat edin. Saçlarınızı yıkarken baş derinize masaj yapmak için vakit ayırmanız da büyük ehemmiyet taşıyor. Bunu yapmak kan akışını hızlandırır ve saç uzamasını teşvik edebilir. Ayrıyeten yüzünüze emsal halde saçlarınızı soğuk su ile durulamanız saçlarınızın doğal nemini muhafazasına ve canlanmasına yardımcı olacaktır.

Güzellik

Duş,Saç,Cildi,Kuru,Alma

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Doğru duş bakım rutini nasıl olmalı?