e
sv

Bir Düğün Planlamak İçin Kılavuz

1641 Okunma — 16 Nisan 2022 15:24
Bir Düğün Planlamak İçin Kılavuz
avatar

Magazinpark

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bir Düğün Planlamak İçin Kılavuz

Düğün Bütçenizi Belirleyin

Bir Düğün Planlamak İçin Kılavuz Düğün bütçeniz, düğünle ilgili kararlarınızın çoğu için itici faktör olacaktır, bu nedenle, uğraşacağınız ilk şeylerden biri bu olmalıdır. Herhangi bir aile üyesi katkıda bulunacaksa, harcama konusunda rahat oldukları hakkında onlarla sohbet edin. Faturayı kendiniz ödüyorsanız, mali durumunuza daha yakından bakmanın zamanı geldi.

Düğün Günü Öncelikleri Listesi Oluşturun

Partnerinizle oturun ve düğününüzün en önemli üç yönünün ne olacağını belirleyin. Mekan mı yoksa belirli bir düğün tarihi mi? Belirli bir düğün fotoğrafçısı veya canlı müzik grubuna mı takılı kalıyorsunuz? Bu ayrıntılara öncelik verin ve geri kalanından taviz vermeye istekli olun. Bu, bütçeniz dahilinde kalmanıza ve çabalarınızı gerçekten neyin önemli olduğuna odaklamanıza yardımcı olacaktır.

Gelin Tarzınızı Belirleyin

Pinterest, Instagram, dergiler, güvenilir gelinlik siteleri gibi en sevdiğiniz gelin ilhamı kaynaklarını bulun ve araştırmaya başlayın.
Potansiyel satıcılarla görüşmeye başladığınızda, istediğiniz düğün tarzı hakkında iyi bir fikre sahip olmak çok yardımcı olur.

Organize Olun

Tüm düşüncelerinizi, bütçelerinizi, sayılarınızı vb. tek bir yerde toplayabildiğiniz sürece, kontrol listelerini, elektronik tabloları, Word, Excel, Google Dokümanlar’ı – gerçekten her şeyi – kullanabilirsiniz. Ayrıca sizi düzenli tutabilecek bazı harika çevrimiçi araçlar ve uygulamalar da var.

Önemli Diğer Kişilerinizi Dahil Edin

Bu düğün planlama sürecinde yalnız olduğunuzu düşünmeyin. Yol boyunca eşinize danışın; fikirleri kesinlikle paha biçilmezdir ve – yalnızca bazı yönlerden dahil olsalar bile – birlikte kararlar alabildiğiniz zaman düğün planlamasını çok daha eğlenceli hale getirir. Ortak bir hedef doğrultusunda çalışmak, yalnızca sizi ve eşinizi daha da bağlamakla kalmaz, aynı zamanda ekip olarak çözdüğünüz her sorunla bir çift olarak büyümenize de yardımcı olur.

Tarihleri (ve Mevsimleri) Düşünün

Düğününüz için birkaç ideal tarih seçin ve mümkünse esnek olmaya çalışın, böylece düğün mekanı ve satıcılarını ayırtmaya çalışırken kısıtlanmazsınız. Bu tarihlerin diğer evliler için ne kadar popüler olabileceği tarihlerin misafirlerinizin katılmasının zor olup olmayacağı ve mekanların ve satıcıların sezonlar arasındaki fiyat farklılıkları gibi dış faktörleri göz önünde bulundurun.

Misafir Listeniz Üzerinde Çalışmaya Başlayın

Konuk listesi hakkında karar vermek karmaşık bir süreç olabilir ve büyük ölçüde mekan ve bütçenize bağlı olacaktır. Düğün misafirlerinin bir dilek listesini bir araya getirmek için eşiniz ve önemli aile üyelerinizle birlikte oturun. Muhtemelen, bazı kesintiler yapmanız gerekecek. Ayrıca çocukları davet edip etmeyeceğinize ve kime artı bir verileceğine karar vermeniz gerekecektir.

Diğer Evli Çiftlerle Konuşun

Son zamanlarda gerçekten zevk aldığınız bir düğüne katıldınız mı? Elbette, o çiftten tavsiye ve içgörü isteyin. Muhtemelen, sizinle paylaşmaktan çok mutlu olacakları yol boyunca öğrendikleri bazı uzman ipuçları ve püf noktaları vardır. Bazen arkadaşlar ve aile en iyi kaynaklardır.

Mekan Seçeneklerinizi Araştırın

imza atmadan önce birkaç farklı potansiyel düğün ve resepsiyon mekanından fiyatları, paketleri ve kısıtlamaları araştırdığınızdan emin olun. Gerçekten beğendiğiniz bir mekan ve paket fiyatı olsa bile , yine de ek görüşlere bakmaya devam edin. Bir fiyat üzerinde anlaşmadan önce etrafa sorun ve diğer mekanların ne kadar ücret aldığını görün. Bir Düğün Planlamak İçin Kılavuz

Bir Düğün Planlamak İçin Kılavuz

Her Sözleşmeyi Yakından Okuyun

düğün bayilerinizle yaptığınız sözleşmelerin her ayrıntısını yakından incelediğinizden emin olun, çünkü her şey sözleşmede olmalıdır.
yanlış yazılmışsa, düzgün yürütülmezse korunmazsınız. Satıcıyı hizmetinden sonra incelemenizi engelleyen maddelere aşırı iptal politikalarına veya şartlar tek taraflı görünüyorsa dikkatli olun. Örneğin, bir sözleşme aşağıdaki durumlarda ne olacağını özetlemelidir :taraf iptal eder, sadece müşteri değil. Hizmet kapsamındaki değişikliklerle ilgili politikaları dikkatlice okuyun; bu, önemli bir değişiklik olması durumunda oranların revize edilebileceği anlamına gelir. Bu tür politikalar bu sektörde standart uygulamadır ancak şartların farkında olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Örneğin, sözleşmeniz 50 kişilik bir konuk listesi için yemek hizmetini gerektiriyorsa ancak daha sonra 100 kişiyi davet etmeye karar verirseniz, artan bir ücret ödemekle yükümlü olursunuz.

Düğün Kıyafeti Al

Mükemmel gelinliği bulmak başlı başına bir süreç . Mekanınızı seçtikten hemen sonra aramaya başlamanızı ve satın alma işlemini büyük günden dokuz ay önce tamamlamanızı öneririz , çünkü bu size montaj ve tadilat için yeterli zaman sağlayacaktır. Düğün partileri için alışveriş, düğün tarihinden yaklaşık yedi ila sekiz ay önce başlamalıdır.

Biraz İzin Alın

Kendi akıl sağlığınız için, ikinizin birlikte olması ve düğün planı dışında her şeyi yapması için biraz zaman ayırdığınızdan emin olun. Bize güvenin, molaya ihtiyacınız olacak. Mümkünse, düğününüzden bir hafta önce işten izin almak, tüm son dakika ayrıntılarının tamamlanmasını sağlamaya yardımcı olur ve düğüne giden günleri çok daha az stresli hale getirir. Bir Düğün Planlamak İçin Kılavuz

Bir Memur İşe Alın

Düğünlerinize başkanlık edecek doğru memuru bulmak, çiftler için son derece kişisel bir yolculuk olabilir. Kimi seçerseniz seçin, sadece olayı dikte etmekle kalmayacak, aynı zamanda birlikte hayatınızın geri kalanı için tonu ayarlayarak sizi birlikteliğinize yönlendirecektir. Bir din adamı veya sulh hakimi olarak rezervasyon yapıyorsanız araştırmanızı kapsamlı bir şekilde yapmanız, incelemeler veya öneriler almanız ve kişiselleştirmelere izin verilip verilmediği, kesintilerin nasıl olacağı gibi doğru soruları sormanız önemlidir.

Ulaşımı Organize Et

Düğün taşımacılığında dikkate alınması gereken üç kategori vardır. Mekana bağlı olarak kendiniz ve düğün için törene ulaşım talep edebilirsiniz. Düğün partisi yukarıda belirtilen ulaşımı alırken, kendinizi ve yeni eşinizi resepsiyona götürmek için bir kaçış arabasına ihtiyacınız olacak. Mekanınız uzak bir yerse veya şehir dışından gelen misafirleriniz varsa, onları tören, resepsiyon ve otelleri arasında götürmek için grup taşımacılığı rezervasyonu yapmak da mantıklıdır

Alyans Satın Al

Nişanlılık durumunuzdan geriye kalanların keyfini çıkarmak için bir dakikanızı ayırın ve alyanslarınız için alışverişe çıkın. Henüz yaptırmadıysanız, nişan yüzüğünüzü sigortalatmanın ve alyansları poliçeye eklemenin tam zamanı. Bir Düğün Planlamak İçin Kılavuz

 

 • Nurettin
  2 yıl önce

  Ben kendim fotoğrafçıyım bir çok çiftin düğünlerinde bulunuyorum Malesef Türkiyede düğün olayı oldu bittiye geliyor , o kadar masraf yapılıyor ama planlama sıfır , Çiftler kendi düğünlerinde istedikleri gibi eğlenemiyorlar bile bu yazı gerçekten çok açıklayıcı olmuş..
  http://www.nurettinyildirim.com

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Bir Düğün Planlamak İçin Kılavuz