e
sv

Düğün Salonu Seçimi Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Şey

1528 Okunma — 16 Nisan 2022 13:52
Düğün Salonu Seçimi Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Şey
avatar

Magazinpark

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Düğün Salonu Seçimi Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Şey

Düğün Salonu Seçimi Yaparken Düğününüz için doğru salonu bulmak, vereceğiniz en önemli kararlardan biridir ve bir yerin size uygun olup olmayacağını bilmek zor olabilir. Bu nedenle, düğün salonunuzu seçerken göz önünde bulundurmanız gereken temel faktörlerin bir listesini bir araya getirdik.
Hayalinizdeki düğün mekanının neye benzediğine dair şimdiden birkaç fikriniz olabilir veya belki de henüz aklınızda hiçbir şey yok. Her iki durumda da, düğün kutlamalarınız için mükemmel ortamı bulmanıza yardımcı olmak için buradayız.

1. Nerede evlenmek istersiniz?

İlk önce, düğününüzün yerini daraltmanız gerekecek. Şık ve modern bir salonda şık bir şehir içi düğünü mü hayal ediyorsunuz? Yoksa ülkedeki turistik bir şaraphane salonu daha çok mu tarzınız?

Düğününüz için belirli bir yer ve temaya karar verdikten sonra salon aramaya başlayabilirsiniz.

2. Düğün Salonunu ne kadar önceden ayırtmanız gerekiyor?

Bu, bir Düğün Salonu Seçimi yaparken göz önünde bulundurulması gereken bir başka süper önemli faktördür ve birçok mekan bir ila iki yıl önceden rezerve edildiğinden, daha sonra değil, en kısa zamanda üstte olmanız gereken bir şeydir. Kalbinizi belirli bir salona koyduysanız, müsaitliklerini öğrenmek için mümkün olan en kısa sürede onlarla iletişime geçin.

Düğün tarihinizde tercih ettiğiniz salon müsait değilse ve nikah töreninizi veya resepsiyonunuzu orada yapmaya karar verdiyseniz, düğün tarihinizi değiştirmeniz veya yeni bir mekan arayışına başlamanız gerekebilir.

3. Düğün salonu bütçeniz nedir?

Korkunç düğün bütçesini dahil ettiğim için üzgünüm, ancak bu kesinlikle düğün salonunuzu seçmeden önce hesaba katmanız gereken bir şey. Bütçenizi aşan bir düğün salona aşık olmanın hayal kırıklığını önlemeye yardımcı olacağından, salonlara ulaşmadan önce ne harcamaktan mutlu olacağınıza karar verin.

Diğer bir ipucu da, salon yöneticisine kiralama ücretine tam olarak nelerin dahil olduğunu ve hayalinizdeki düğün resepsiyonunu oluşturmak için başka nelerin getirilmesi gerektiğini sormaktır. Sandalye ve masa verecekler mi? Kiralama ücretlerine herhangi bir ek stil dahil ediyorlar mı? Bu soruları önceden sormak, sürpriz maliyetlerle karşılaşmamanızı sağlayacaktır!

4. Düğün salonu misafir sayılarınıza uygun mu?

Kapasite limitleri bir salon yaratabilir veya bozabilir, bu da salon aramaya başlamadan önce misafir listenizi tamamlamanız gerektiği anlamına gelir. Bu aynı zamanda bütçenizi ayırmanıza da yardımcı olacaktır, çünkü bazı mekan maliyetleri düğüne davet ettiğiniz kişi sayısına bağlıdır.

Düğün Salonu Seçimi Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Şey

5. Salon tarzınızı yansıtıyor mu?

Düğününüz, hayatınızın geri kalanında hatırlayacağınız bir gün olacak ve seçeceğiniz düğün salonu, benzersiz tarzınızın ve kişiliğinizin doğru bir temsili olmalıdır. Bir çift olarak size neyin otantik hissettirdiğini kendinize sormanız ve bunu yansıtan bir alan seçmeniz önemlidir.

6. Düğün misafirleriniz için yakınlarda konaklama var mı?

Resepsiyonunuzu biraz daha uzak bir yerde yapmayı planlıyorsanız veya yurt dışından veya eyaletler arası çok sayıda misafiriniz varsa, mekanınızın kendi konaklama yeri olup olmadığını veya misafirlerinizin geceleme için yakınlarda otel olup olmadığını düşünün.

7. Salon, kurum içi yemek hizmeti sunuyor mu?

İster geleneksel çok servisli bir akşam yemeği ya da daha rahat paylaşım tarzı bir ziyafet planlıyor olun, salonun kendi bünyesinde bir yemek servisi sunup sunmadığını bilmeniz gerekir. Yaparlarsa, size bütçenize, misafir sayılarınıza ve herhangi bir diyet gereksiniminize uygun menü seçenekleri sağlayabilirler mi? sağlamıyorlarsa, tavsiye edilen yerel catering tedarikçilerinin bir listesi var mı?

8. Konu mobilya ve stil olduğunda ne sağlayacaklar?

Salonunuzu seçerken, resimlerde gördüğünüz her şeyin dahil olduğunu varsaymayın. Çoğu salon sandalye ve masa sağlarken, çatal bıçak takımı, tabak takımı, cam eşyalar, nevresimler ve masa süslemeleri söz konusu olduğunda ekstra maliyetler söz konusu olabilir. Ve tüm salonlar bunları sağlamayacaktır, bu yüzden neyin dahil olduğunu ve kendiniz için neye ihtiyaç duyacağınızı sorduğunuzdan emin olun.

9. Salonun gürültü kısıtlaması var mı?

Bu, bir düğün salonu seçerken göz önünde bulundurulması gereken çok önemli bir faktör gibi görünmeyebilir, ancak geceyi sevdiklerinizle birlikte geçirmek istiyorsanız, makul gürültü kısıtlamaları olan bir mekana ihtiyacınız olacaktır. Bir salona yerleşmeden önce, gürültü kısıtlamalarının ne olduğunu ve resepsiyonu ne zaman bitirmeniz gerektiğini sorduğunuzdan emin olun.

10. Öngörülemeyen hava durumunda yedekleme seçenekleri var mı?

Açık havada bir tören veya resepsiyon yapmayı planlıyorsanız, mekanınızda yağışlı hava seçenekleri olup olmadığını sorduğunuzdan emin olun. Çoğu salonda, beklenmedik bir hava olayı durumunda kullanılabilecek başka odalar veya kapalı alanlar olsa da, bazı yerlerde, bir seçim çerçevesi veya başka bir yedekleme biçimini kendiniz düzenlemeniz gerekebilir. Düğün salonunuzu Seçerken

benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER

Sıradaki içerik:

Düğün Salonu Seçimi Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken 10 Şey