e
sv

Bir Doğa Harikası: Limni Gölü, Gümüşhane

1621 Okunma — 16 Mart 2022 10:29
Limni Gölü Gümüşhane
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Olağanüstü bir doğa harikası olan Limni Gölü’nü yakından tanımaya ne dersiniz? Türkiye hem tarihi yerleri hem de doğal güzellikleri açısından oldukça zengin bir ülkedir. Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Gümüşhane, Türkiye’de hem kültür turizmine hem de doğa turizmine ev sahipliği yapmaktadır. Gümüşhane’nin doğa harikalarını birlikte keşfetmeye ne dersiniz?

Limni Gölü nerede?

Limni Gölü, Gümüşhane’nin Torul ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Limni Gölü’ne nasıl ulaşılacağına baktığımızda göl, Gümüşhane’ye 44 kilometre, Torul ilçesine 20 kilometre uzaklıkta. Zigana Köyü ile Limni Gölü arasında 5.5 kilometre mesafe var. Gölün sol tarafı Yalınkavak yaylasına, sağ tarafı Altınpınar yaylasına bağlanıyor.

Limni Gölü Tabiat Parkı

Limni Gölü’nün alanı yaklaşık 720 dekar ve 2025 rakımda. Limni Gölü çevresindeki bitki habitatına bakacak olursak; Sarıçam, Ardıç, Köknar, Böğürtlen, Mor Çiçekli Ormangülü ve Sarı Çiçekli Ormangülü görüyoruz. Yine Limni Gölü çevresi Kurt, Ayı, Çakal, Tilki, Yaban Domuzu, Kertenkele, Yılan, Anadolu yer sincabı, Porsuk, Sansar ve Sıçan gibi hayvanların yerleşim yerleridir.

Limni Gölü Dağ Evleri

Limni Gölü Dağ Evleri

Limni Gölü Tabiat Parkı, Türkiye’nin en önemli doğal alanlarından biridir. Doğayı korumak ve korumak da en önemli hedeflerimizden biri olmalıdır. Çünkü ne zaman büyük şehirlerin stresinden uzaklaşmak istesek, ne zaman nefes almak istesek, sıcak havayı içimizden atıp gölge istesek hemen bir ağacın altına, ormana sığınıyoruz. Ormanlarımızın, ağaçlarımızın ve doğamızın değerini bilmek, geleceğimizin değerini bilmek demektir.

Limni Gölünde Hangi Aktiviteler Mevcuttur?

Limni Gölü Tabiat Parkı’nda yayla gezileri, doğa yürüyüşleri, fotoğrafçılık, ATV’ler ve bisiklet turları gibi sportif aktivitelerin keyfini çıkarabilirsiniz. Limni Gölü Doğu Karadeniz Bölgesi’nin gözde mekânlarından biri olan, her mevsim ayrı bir güzelliğe sahiptir.

Tabiat parkında piknik masaları bulunduğundan, birçok kişi burayı ziyaret ettikten sonra eşsiz manzarasına karşı burada piknik yapıyor. Muhteşem manzarasıyla

Limni Gölü Trabzon kaç km

Limni Gölü Trabzon kaç km

göl, sadece yerli turistlerin değil, yabancı turistlerin de ilgisini çekiyor. Limni Gölü kamp yapmak için oldukça uygun. Kamp yapmayı seviyorsanız burada kamp deneyimi yaşamanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Kamp dışında kulübede de kalabilirsiniz. Tabiat parkında ayrıca tuvalet ve otopark alanı bulunmaktadır.

Limni Gölü Trabzon kaç km

Harita bilgisi için tıklayın.
Trabzon – Limni gölü arası 34,7km ortalama 45 dakikalık bir mesafededir.

Limni Gölü Konaklama 

Limni Gölünde alternatif konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Bunlardan en çok talep gören ise dağ evleridir. Tesisin özelliklerine gözatabilirsiniz.

Tüm tatil seçenekleri için içeriklerimizi okumadan karar vermeyin!

Magazin Park

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Bir Doğa Harikası: Limni Gölü, Gümüşhane