e
sv

Baba, Çocuk Yetiştirirken Nasıl Davranmalı?

1634 Okunma — 10 Mart 2022 16:44
Baba, Çocuk Yetiştirirken Nasıl Davranmalı?
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Uzun eğitim ve kariyer süresi, ekonomik nedenler ve kişisel tercihler nedeniyle erkeklerin baba yaşı giderek yükseliyor. Bu günlerde, bir erkeğin eşinin veya çocuklarının birincil bakıcısı olması nadir görülen bir durum değil, bu da onun doktor ve pediatrik randevulara gitmek için işten zaman ayırmasına neden olabilir.

Bu durumlarda, yeterince iyi bir baba olmakla aşırı ilgili bir “Süper baba” olmak arasında ince bir çizgi vardır. İşte yeni baba için, aşırıya kaçmadan ve çocuğunuzun “kişisel asistanı” olmadan olabileceğiniz en iyi ebeveyn olmanıza yardımcı olacak birkaç basit ipuçları.

İlginizi çekebilir: Diğer makalelerimiz için tıklayın

Baba ların çocukları ile güçlü ilişkiler kurmaları önemlidir. Bunu yaparak, çocuklar etraflarında daha rahat hissedecekler ve her konuda onlara gelebileceklerini hissedecekler. Bu aynı zamanda her iki ebeveynin de çocuklarına doğru ahlakı, değerleri ve görgü kurallarını öğretmesini kolaylaştıracaktır. Ancak çocuğunuzun hayatına çok fazla dâhil olmak, fazla ileri giderse size olan saygısını kaybetmesine neden olabilir.

Baba Olarak Çocuk Yetiştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir ebeveyn olarak sorumluluklarınızı çocuğunuzun sorumluluğu haline getirmeyin. Arkanı temizlemek, senin için ev işleri yapmak, kardeşlerine göz kulak olmak onların işi değil. Gelecekte bu sorumlulukları öğrenmeleri için bolca zaman olacak. Bu yüzden genç yaşta bu tür görevleri üstlenmelerini beklemeyin. Bunu yapmak, onları minnettar ve saygılı olmaktan ziyade size karşı küskün hale getirebilir. Çocuğunuzun sorunlarını arkadaşlarınız, iş arkadaşlarınız ve ailenizle gündeme getirmeyin. Bu, yalnızca, olmak istemedikleri zaman ilgi odağı olduklarını hissettirmeye hizmet edecektir. Ayrıca, sorunlarının sizi ağırlaştırdığını hissetmelerini sağlar. Ayrıca, konuyu etrafta başka insanların olduğu halka açık bir yerde arkadaşlarınızla tartışırsanız, bu durum işleri garip bir hale getirecektir. Bu yüzden sorunu ciddiye alın ve özel olarak ele alın.

Çocuğunuzun size söylediği her şeye inanmayın. Onlara sadece duymak istedikleri söyleniyor, doğru olanı değil. Çocuklarınızın hayatlarına fazla karışmamak da önemlidir. Bir şey istiyorlarsa, bunu kendi başlarına çözmelerine izin verin ve onlara şüphenin avantajını verin. Ne de olsa, çocuklar hala insanlarla nasıl başa çıkacaklarını öğreniyorlar ve muhtemelen gençken oldukları gibi değil, yetişkin olacakları kişi olmak için daha fazla zamana ihtiyaçları var. Çocukların ebeveynlerinin mülkü olmadığını hatırlamak önemlidir. Bu nedenle, onlarla nasıl başa çıkacağınız konusunda dikkatli ve akıllı olmalısınız.

Facebook Magazin Park

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Baba, Çocuk Yetiştirirken Nasıl Davranmalı?