e
sv

Çocuk odası hazırlığı yapanlar buraya! İşte çocuk odasını doğru bir şekilde dizayn etmenin yolları

71 Okunma — 21 Aralık 2023 06:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çocuk odası dizayn edenler, çocuğuna sürpriz yapmak isteyenler yahut çocuk bekleyenler buraya! İşte olağanüstü bir oda için yapmanız gerekenler

Çocuklar konutun sevincidir. Onların daima vakit geçireceği alanları konforlu bir halde dizayn etmek de değerlidir.  Yanlış dizayn edilmiş bir odada kalan çocuk huzursuz, uykusuz olabilir. Yazımızda çocuk odası için dekorasyon fikirlerinden bahsettik.

Doğru renk seçilmeli

Çocuk odasında gerçek renk seçimi çok değerlidir.  Renklerin beşerler üzerinde tesiri büyüktür. Bu durumu çocuklar için düşündüğümüzde daha çok dikkatli olmak gerektiğini fark edebilirsiniz. Çocuklar için daha soft renkler tercih edilmelidir. Yeşil, mavi, bej, pudra, toz pembe üzere renkler hakikat renklerdir.

Oda çok eşya ile doldurulmamalı

Geniş alanlar çocuklar için daha uygun bir tercih olacaktır. Odanın genişliği çok uygun değilse odada daha az eşya tercih edilmelidir. Muhtaçlık kadar eşya ile odayı dizayn etmek ferahlık açısından hakikat bir tercih olacaktır.

Doğru aydınlatma tercihi

Çocuk odası için en kıymetli ayrıntılardan biri de aydınlatma tercihidir. Çocuk okul çağındaysa bu tercih çok daha fazla kıymetlidir. Çok loş olmayan, çok beyaz olmayan, gün ışığı usulünde bir aydınlatma seçimi yapmak hakikat bir karar olacaktır.

Güvenlik önlemleri

Bütün odayı dizayn ederken en değerli mevzulardan biri de mobilyalar ve çocuk ortasında güvenliği sağlamaktır. Mobilyalar yerleştirilirken çocuğun yaralanma riskini düşünerek her vakit tedbirler alınmalıdır. Güvenlik için mobilya sabitleme ve köşe esirgeyici eserler tercih edilebilir.

Evlilik

Çocuk,Oda,Tercih,Renk,Doğru,Önemli

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Çocuk odası hazırlığı yapanlar buraya! İşte çocuk odasını doğru bir şekilde dizayn etmenin yolları