e
sv

Annelerin korkulu rüyası: 2 yaş sendromu

650 Okunma — 30 Kasım 2022 19:36
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bebeklerin 18’inci ayında başlayan 2 yaş sendromu, annelerin kaygılı düşü. 2 yaş sendromu, bebeklikten çocukluğa geçiş sırasında karşılaşılan bir ekip problemlerin yaşandığı özel bir devirdir. Ne vakit biter? 18’inci ayda başlayan sendrom, 3.5 …

Bebeklerin 18’inci ayında başlayan 2 yaş sendromu, annelerin endişeli düşü.

2 yaş sendromu, bebeklikten çocukluğa geçiş sırasında karşılaşılan bir kadro problemlerin yaşandığı özel bir periyottur.

Ne vakit biter?

18’inci ayda başlayan sendrom, 3.5 yaş civarına gelene kadar sürer. 2 yaş sendromu, ebeveynlerin çocuk gelişiminde en çok zorlandığı devirlerden biridir.

Belirtileri

Bu devirlerde bebekler ben yapacağım diye tuttur; Israrcı olur, kelam dinlemez, istenilenin aksini yapar, kıskançlık krizine girer, utangaçlaşır, iştah sorunları yaşar, uyku sisteminde bozukluklar görülür, öfke nöbetleri geçirir.

Ebeveynler nasıl davranmalı?

Çocuk gelişiminin bir modülü olan bu devirde, algı ve tolerans seviyesi farklı olduğu için kimi ebeveyn bu devrin badireleriyle daha kolay başa çıkabilirken, kimi ebeveyn daha fazla zorlanabilir. Zorlanan ailelerin, bir çocuk ruh sıhhati uzmanından yardım alması; bu devirle, hem nasıl başa çıkacakları konusunda onları daha donanımlı hale getirir, hem de hakikat olmayan bir çocuk yetiştirme tavırları varsa düzeltmelerine yardımcı olur.

Etiketler

2 yaş sendromu

Anne ve Çocuk

Yaş,Çocuk

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Annelerin korkulu rüyası: 2 yaş sendromu