e
sv

Alper Saldıran’dan Samimi Açıklamalar

609 Okunma — 21 Aralık 2022 00:36
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Alper Saldıran, şuan vizyonda olan ‘Sil Baştan Kaynanam’ sinemasında bıyıklı ve bıyıksız haliyle izleyici karşısına çıkıyor. Ünlü oyuncu, ‘Sil Baştan Kaynanam’ sineması bir hafıza kaybı sonrası gelişen olayları anlatıyor. Sizin hiç hafızanızdan silinmesini istediğiniz devirler oldu mu?” sorusuna cevap verdi.

* ‘Sil Baştan Kaynanam’ sineması bir hafıza kaybı sonrası gelişen olayları anlatıyor. Sizin hiç hafızanızdan silinmesini istediğiniz devirler oldu mu?

Hiç olmadı. İnsan bazen o istemediği şeyleri yaşadığı vakitlerde, “Bu an hafızamdan silinsin” diyor fakat bir bakıyorsun yaşadığın makus bir olay seni öbür bir yere evriltmiş. Herhalde o anları silsem şu anki ben olamazdım. Şu andaki benden de şad olduğum için silinmesini istediğim bir şey yok.

*Projede bıyıklı ve bıyıksız halinizle kamera karşısına geçtiniz. Kendinize hangisini daha çok yakıştırdınız?

Normalde bıyık bırakmıyorum ancak sinema için yaptım. Aslında hoşuma gitti. Gerekirse bıyık bırakabilirim. Oyuncu olduğumuz için bizim tipimiz kendimize ilişkin değil.

*Son devirde dala çok oyuncu katılıyor. Bölüm için bu âlâ bir şey mi?

Ne yazık ki şu an eğitim ve ekoller bozuldu. Benim kesime birinci başladığım devirdeki üzere değil. Bence, ‘Çıktım, ettim’ üzere şeylere kapılmayıp, çalışmaya ve üretmeye devam etmeleri gerekiyor. Oyunculuk, yalnızca oynayabilmekle alakalı bir meslek değil. Okul yıllarımda anatomi ve psikoloji üzere şeylere çok çalışmıştım. Oynadığınız rolü anlamadan nasıl canlandıracaksınız? Oyunculuk, derinliğin sonunun bilinmediği bir sanat. ‘Çıktım’ diyen oyuncular bununla yetiniyorsa, sorun yok. Bence yetinmemeleri gerekiyor.

*Gençlerin performansını nasıl buluyorsunuz?

Gençlik, ‘Umut’ demektir. Bir dizi yaparlar, meblağ fakat ya sonraki projesi tutmazsa ne olacak? Biraz sert ve yabanî bir meslek. Gençlere tavsiyem, ‘ünlü olma durumlarının oyunculuklarının önüne’ geçmemesi gerekiyor.

‘Beni rahatsız ediyor’ 

*“Dizilerde oynayıp, toplumsal medyada takipçim artsın” üzere niyetlere ne diyorsunuz?

Bunlar, gelip süreksiz şeyler. Para kazanmak için yapıyorlarsa, ‘tamam’ başarıyorlar. Lakin hayat yalnızca para değil. Ben toplumsal medyayı maalesef çok ciddiye alamıyorum. Paylaşım ismi altında bir teşhir platformu… Bu da beni rahatsız ediyor.

*Olumsuz yorumları başınıza takıyor musunuz?

Abuk subuk yorum almıyorum. 12 yıldır toplumsal medyam var, hakaret iletileri gelmedi.

*Bazı oyuncular kent dışı yahut yurt dışına yerleşiyor. Sizin de bu türlü bir fikriniz var mı?

İstanbul kağıt öğütme makinesi gibi… Kalabalığı ve duyarsızlığıyla, insan ile hayal öğütüyor. Eski İstanbulluyum, kent hiç bu türlü değildi. Artık yol verme arbedesi üzere şeyler oluyor ve daima bir tansiyon. Dünya öyle bir hale geldi. Her şeyi becerdik lakin sevmeyi beceremedik. Orta ara deşarj olmak için İstanbul dışına çıkıyorum. Ben de tabiata çıkma isteği oluyor.

Alper Saldıran,Alper Saldıran’dan Samimi Açıklamalar

Alper Saldıran, şuan vizyonda olan ‘Sil Baştan Kaynanam’ sinemasında bıyıklı ve bıyıksız haliyle izleyici karşısına çıkıyor.

Kaynak: Magazin Haberleri

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Alper Saldıran’dan Samimi Açıklamalar