e
sv

7 Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı Efsaneleri ve Gerçekleri

1538 Okunma — 15 Nisan 2022 14:12
Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı Efsaneleri ve Gerçekleri
avatar

Magazinpark

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

7 Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı Efsaneleri ve Gerçekleri

Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı Efsaneleri ve Gerçekleri Daha genç görünmenize ve kırışıklıkları azaltmanıza yardımcı olacak birçok cilt bakım ürünü ve prosedürü mevcuttur. Ancak maaşınızın yarısını küçük bir yaşlanma önleyici krem kavanozuna harcamadan önce, cildinizin nasıl ve neden yaşlandığı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalısınız. Örneğin, Barrington, Ill’de kurul onaylı bir dermatolog olan Amy J. Derick, yaşlandıkça cildinizin kemik kaybı ve gevşek cilt nedeniyle doğal olarak değiştiğini ve güneşe maruz kalma ve sigara içme gibi diğer faktörlerin de cilt daha yaşlı görünüyor. Aslında, yaşlanmanın cilt belirtilerinin çoğu foto hasardan veya güneşten kaynaklanan hasarlardan kaynaklanır, diye açıklıyor Dr. Derick.

Yaşlanmanın en önemli belirtileriyle savaşmak ve cilt sağlığınızı korumak için bu bilgiyi nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Efsane: Bir Ürün Ne Kadar Pahalıysa Sonuçlar O Kadar İyi

Gerçek:

Etkililiğini belirleyen cilt bakım ürününün maliyeti değil, içinde ne olduğudur. Dr. Derick, “Kırışıklıklar için en önemli krem, sadece reçeteyle satılan tretinoindir” diyor. Dahası, tretinoinin maliyeti belirli ürüne ve tabanına bağlı olduğundan, mutlaka pahalı değil, diyor. Hem jenerik hem de Retin-A ve Renova gibi marka adlarında mevcuttur . En fazla fayda için tretinoin içeren uygun maliyetli yaşlanma karşıtı cilt ürünleri hakkında dermatoloğunuzla konuşun.

Efsane: Yaşlanma Karşıtı Ürünler Cildi Her Zaman Tahriş Eder

Gerçek:

Yaşlanmayı geciktiren bir cilt bakım ürününü denemekten korktunuz çünkü bunun cildinizi kırmızı, tahriş veya pul pul dökmesinden mi korkuyorsunuz? Bunda bazı gerçekler var, ancak bu, daha genç görünmek için kırışıklıkları azaltamayacağınız anlamına gelmez. Dr. Derick, ” Yaşlanma karşıtı ürünlerin çoğu eksfoliye edicidir , bu nedenle biraz soyulma olur,” diye açıklıyor Dr. Derick, “ancak yavaş başlarsanız ve alışırsanız çoğu topikal yaşlanma karşıtı kremler tolere edilebilir.”

Efsane: İyileşmeyi Gördükten Sonra Yaşlanma Karşıtı Ürünleri Kullanmayı Bırakabilirsiniz

Gerçek:

Daha genç görünmek ve kırışıklıkları azaltmak için istediğiniz sonuçları elde ettiğinizde, ürünlerinizi bırakıp sadece o ışıltının tadını çıkarabileceğinizi düşünebilirsiniz. Ancak yaşlanmayı geciktiren cilt bakım ürünlerinizi, sonuçları gördükten sonra onları korumak için kullanmaya devam etmeniz gerekebilir. Dr. Derick, “Tretinoin tipik olarak uzun süreli kullanılır” diyor. Herhangi bir reçeteli yaşlanma karşıtı cilt bakım ürününü kullanmayı bırakmadan önce dermatoloğunuza danışın . Yaşlanma karşıtı cilt bakımı

Cilt Bakımı Efsaneleri ve Gerçekleri

Efsane: Bir Gün Güneş Koruyucu Kullanmayı Bırakabilirsiniz

Gerçek:

“İnsanlar güneş hasarının çoğunun 18 yaşından önce yapıldığını düşünürdü, ama bu bir efsane” diyor Dr. Derick. Her gün güneş kremi sürmeniz gerekiyor.” Bu nedenle, yaşınızı veya zaten biraz güneş hasarı veya birkaç kırışıklığınız olduğu gerçeğini bahane etmeyin ve sadece yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünlerine güvenmeyin. Her yaşta güneş kremi kullanarak cildi genç tutun ve cilt kanserine karşı koruyun .

Efsane: Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremlerini Her Yerde Kullanmalısınız

Gerçek:

Yaşlanmayı geciktiren cilt bakım ürünleri vücudunuzun geri kalanında iyi sonuç vermez. Sadece onları bu şekilde kullanarak iflas edebilirsin. Yüz için zengin bir yaşlanma karşıtı cilt kremi, her yerde genç görünen cildi teşvik etmede etkili olabilir, ancak uygun maliyetli bir çözüm değildir. Dr. Derick, “Tipik olarak yüz kremleri , vücut kremlerinden daha güzel bir ‘araç’a (veya tabana) sahiptir ve bu nedenle daha pahalıdır” diyor. Yaşlanma karşıtı cilt bakımı

Efsane: Ne kadar çok ürün kullanırsanız o kadar iyi

Gerçek:

Biraz iyiyse, daha fazlasının daha iyi olması gerektiğine dair yaygın bir inanç vardır. Ancak yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünleri söz konusu olduğunda, durum böyle değildir. Dr. Derick, “Daha yüksek dozlarda azalan getiriler var” diye açıklıyor, bu da daha fazla ürünün cildinizde daha fazla iyileşme anlamına gelmediği anlamına geliyor. Aslında, endişelenmeniz gereken artan bir tahriş riski vardır, bu nedenle herhangi bir yaşlanma karşıtı cilt bakım ürününde aşırıya kaçmayın.

Efsane: Akne Aşamasından Çıktıktan Sonra Diyetinizin Önemi Yok

Gerçek:

Kesin bir efsane, yaşlandıkça cildinizin sağlığını korumak için tasarlanmış bir diyet yemelisiniz. Dr. Deriek, “Dengeli bir beslenme cilt için iyidir” diyor. “Yeterince yemezseniz veya yeterli vitamin almazsanız, saç dökülmesi, solgun cilt, çatlamış cilt ve daha fazlasını yaşayabilirsiniz. Çok fazla yerseniz, ciltte koyulaşma (diyabetik bir durum) ve diğer sorunlar.” Yaşlanma karşıtı cilt bakımı ürünlerini kullanmaya yardımcı bir ek olarak cildin daha genç görünmesine yardımcı olacak bol miktarda vitamin ve besin içeren sağlıklı bir diyete bağlı kalın.

Sıradaki içerik:

7 Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı Efsaneleri ve Gerçekleri