e
sv

Yeni telefon alacaklar aman dikkat! SAR değerine bakmadan sakın almayın!

322 Okunma — 14 Mart 2023 16:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

SAR kıymeti nedir ve ziyanları nelerdir?

Abone Ol

Yeni telefon alacaklar, telefonunu yenilemek isteyenler aman dikkat! Kamerasına, hoşluğuna, popülerliğine kanıp almayın evvel SAR kıymetine bakın. SAR Özgül Soğurma Oranı manasına gelir ve  telefonların yaydığı radyasyon ölçüsü olarak tanımlanır. 

SAR Pahası En Fazla Kaç Olmalı?

Her hükümetin farklı bir SAR bedeli olmasının yanı sıra her telefonunda farklı bir SAR kıymeti vardır. Amerika Birleşik Devletleri’nde telefonlar, 1.6 W/Kg pahasında bir SAR pahasına sahip olmalıdır. Avrupa’da ise azamî SAR hududu 2 W/kg’dır. 2 W/kg SAR kıymetinden daha yüksek ise insan sıhhatini tehlikeye atar. 

Yüksek SAR Pahasının Ziyanları Nelerdir?

Görünüşüne yahut kamerasına aldanıp aldığımız telefonlar yüksek oranda radyasyon saçıyor olabilir. Telefon alırken birinci bakacağımız özelliklerinden biriside natürel ki SAR pahası olmalıdır. 2 W/kg SAR kıymetinden yüksek olan telefonlar insan sıhhati için epey tehlikelidir. Bu telefonları kullanan insanlarda ilerleyen devirlerde, yüksek tansiyon, genetik yapının bozulması, lenfoma kanseri, cilt kanseri üzere rahatsızlıklara rastlanılır. 

Peki iPhone’larda SAR pahasını nasıl öğrenebiliriz? 

 1. iPhone SAR kıymetinizi denetim etmek için resmi bir web sitesi bulunuyor. Sayfaya girin, iPhone menüsüne tıklayın ve açılan listeden kullandığınız iPhone modelini seçin. Çıkan sayfada telefonunuzun SAR kıymetiyle ilgili tüm bilgileri görebilirsiniz. 
 2. iPhone kutunuzun ardında ya da içinde ki kullanım kılavuzunda görebilirsiniz 
 3. Telefonunuzdan *#07# tuşlayın ve arayın. Karşınıza çıkan sayfadan RF Exposure seçeneğine dokunun ve en alttaki SAR kıymeti kontağına tıklayıp aşağı kaydırın. 
 4. Son olarak telefonunuzun ayarlar kısmında da bu süreci yapmanız mümkün. Ayarlar > Genel < Yasal ve Düzenleyici yolunu izleyin. Buradan RF Exposure seçeneğine dokunduktan sonra sayfanın altındaki kontaktan SAR kıymetini öğrenebilirsiniz. 

İpucu

Sar Bedeli,Telefon,İphone,Yüksek

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Yeni telefon alacaklar aman dikkat! SAR değerine bakmadan sakın almayın!