e
sv

Uzman Klinik Psikolog İlkay Dingeç

679 Okunma — 23 Ocak 2023 12:48
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Merhaba, bir kelimeden çok daha fazlası, bir yolculuğun ilk adımıdır kimi zaman… Ve belki de o adımı atmak üzeresinizdir… O zaman dolu dolu tekrar merhaba…

Hani yolculuk demiştim ya, terapi de bir yolculuktur aslında…  Yolda karşılaştığınız her şey iyisiyle kötüsüyle sizden bir parçadır; Ve bu yolculuk kalbinizdeki çocuğa yüz çevirmeden,  göz hizasına eğilip onu dinleyene kadar devam eder. Bakmayın iki satırla anlattığıma, kolay değildir çoğu zaman… Hatta terapiden çıktığınızda “Neden mutlu olmadım ki şimdi?” demeniz de ihtimal dahilindedir. Lakin her olumsuz “görünen” cümlenin sonuna kondurulan küçük bir ama vardır. Evet sürekli mutlu olmayacaksınız, yorulacaksınız belki, ama güzel bir manzara için yokuş çıkmak gerekir çoğu zaman… Ve bu manzara kendi iç dünyanıza açılıyorsa yorgunlukların değdiğine inanabilirsiniz.

Tekrar merhaba, ben Uzman Klinik Psikolog İlkay Dingeç.

Anestezi Teknikerliği bölümünü bitirip bu alanda çalışırken psikoloji lisans eğitimime başladım. Çocukluğumdan beri en büyük arzum insan ruhunu anlamlandırmaktı. Lisans sonra Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans yaparak klinik psikolog olmaya hak kazandım.

Şu an psikoterapi seanslarımın yanı sıra bir dernekte cinsel istismarı önleme kapsamında eğitmenlik yapmakta; birkaç gazetede de köşe yazarlığı görevimi yürütmekteyim. Aynı zamanda Youtube üzerinden psikolojiye dair videolar hazırlamakta ve sizlerle paylaşmaktayım. Videolarımı izlemek için https://www.youtube.com/@psikologilkaydingec adresini ziyaret edebilirsiniz.

Online terapi almak isterseniz https://homytherapy.com.tr/uzman/detay/ilkay-dingec sayfasından profilimi inceleyerek randevu oluşturabilirsiniz.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Uzman Klinik Psikolog İlkay Dingeç