e
sv

Ter kokusunu artıran besinler

73 Okunma — 15 Aralık 2023 18:48
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Fazla tüketirseniz ter kokunuzu artıran besinler nelermiş gelin bakalım….

Ter kokusu, kimi besinlerin tüketimi sonucunda daha fazla ortaya çıkabilen rahatsız edici bir durumdur.

Sarımsak, soğan, baharatlar, alkol, kafein, kırmızı et ve çok tuz tüketimi üzere faktörler terin berbat kokmasına sebep olabilir.

Bunlar yalnızca örneklerdir ve her bireyin ter kokusuyla alakalı besinlere karşı yansısı farklı olabilir.

Ancak sağlıklı bir diyet sürdürmek, kâfi su tüketmek ve nizamlı hijyen tedbirlerini uygulamak, genel olarak ter kokusu problemini azaltmaya yardımcı olabilir.

Ter kokusuna sebep olan birkaç besin şunlar olabilir:

 1. Sarımsak ve soğan: Sarımsak ve soğan üzere güçlü aromalı sebzeler, bedende sülfür bileşiklerinin salınmasına neden olarak terin makûs kokmasına yol açabilir.
 2. Baharatlar: Bilhassa kuvvetli baharatlar, metabolizmanızı hızlandırabilir ve terinizi artırabilir. Bu da terin makûs kokmasına sebep olabilir.
 3. Alkol: Alkol tüketimi, bedende dehidrasyona neden olarak terin ağırlaşmasına ve makûs kokmasına yol açabilir.
 4. Kafein: Kafein içeren içecekler, bedeninizin su istikrarını bozabilir ve terinizin konsantre olmasına neden olabilir.
 5. Kırmızı et: Yüksek ölçüde kırmızı et tüketimi, bedende çok proteinin parçalanmasına neden olabilir. Bu da sülfür içeren bileşiklerin salınımını artırarak terin berbat kokmasına yol açabilir.
 6. Aşırı tuz tüketimi: Yüksek ölçüde tuz tüketmek, bedende su tutulmasına ve terin tuzlu bir koku yaymasına neden olabilir.
 7. Kötü beslenme: Genel olarak sıhhatsiz ve istikrarsız bir diyet, beden kimyasını etkileyerek terin berbat kokmasına yol açabilir.

Bunlar yalnızca kimi örneklerdir ve her bireyin ter kokusuyla bağlantılı besinlere karşı reaksiyonu farklı olabilir. Bireyden şahsa değişebilen bir durumdur.

Sağlıklı bir diyet sürdürmek, kâfi su tüketmek ve nizamlı hijyen tedbirlerini uygulamak, genel olarak ter kokusu sıkıntısını azaltmaya yardımcı olabilir.

Güzellik

Ter Kokusu,Vücut,Tüketimi

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Ter kokusunu artıran besinler