e
sv

Sanatçı Karsu Dönmez’in ninesi enkazdan çıkarıldı!

344 Okunma — 08 Şubat 2023 17:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ülkemizde meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki iki zelzele, 10 vilayetimizde yıkıcı tesire neden oldu. Büyük bir hüzne ve acıya neden olan sarsıntıda arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Ünlü müzisyen Karsu Dönmez paylaştığı görüntü ile Hatay’da enkaz altında olan halası, nenesi ve kuzenleri için ağlayarak yardım davetinde bulunmuştu. Kurtarma çalışmalarının sonucunda ninesinin bulunduğunu bir fotoğraf ile duyurdu. Karsu’nun paylaştığı bu fotoğraf herkesi duygulandırdı.

Karsu deprem

Merkez üssü Kahramanmaraş olan, 10 vilayetimizi etkileyen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki iki zelzelede bilanço her geçen dakika ağırlaşıyor. Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep, Malatya ve Hatay’da binlerce binanın yıkılmasına sebep olan zelzelede arama kurtarma çalışmaları sürat kesmeden devam ediyor. Arama kurtarma grupları göçük altında kalan vatandaşları kurtarmak için canla başla çalışıyor.

“Bizde Çok Kayıp Var”

Memleketi Hatay olan, hayatını Hollanda’da devam ettiren Karsu Dönmez de yaşanan zelzelede enkaz altında kalan akrabalarına ulaşmaya çalışıyor.

Ünlü sanatçı, Instagram hesabı üzerinden yaptığı görüntü paylaşımında gözyaşlarıyla enkaz altındaki akrabaları için yardım istedi.

“Nenem Bulundu”

Karsu Dönmez bu görüntüden yaklaşık üç saat sonra bir paylaşım daha yaptı. Yeni paylaşımında ise “Nenem bulundu! Allah’ım çok şükür. Dualarım sizinle” bildirisini yazdı. Nenesinin ünlü müzikçiyi yanağından öptüğü ve el ele tutuştukları fotoğraf kareleri toplumsal medyada gündem oldu.

“Türkler Proje Başlattı”

Deprem bölgelerine gönderilmek üzere hazırlanan bir TIR’ın önünden çektiği görüntüyü takipçileri ile paylaşan ünlü müzikçi, “Yeniden Hollanda’ya geldim. Hollandalı Türkler burada çok hoş bir proje başlattılar. Yorganlar, bebek bezi, ne lazımsa Türkiye’ye tır ile yollayacaklar ve tır çabucak hemen dolu” formunda konuştu.

karsu sarsıntı,karsu dönmez,karsu nenesi

Sanatçı Karsu Dönmez, Türkiye’de yaşanan sarsıntı ile sarsıldı. Ünlü sanatçı akrabalarının enkaz altında kaldığını duyurdu. Sanatkarın nenesi ağır eforlar ile kurtarıldı.

Kaynak: Magazin Haberleri

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Sanatçı Karsu Dönmez’in ninesi enkazdan çıkarıldı!