e
sv

Şampuanın içine yağ damlatarak zenginleştirmek

69 Okunma — 20 Aralık 2023 01:12
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Şampuana yağ damlatmak, saç bakımınızı zenginleştirmek ve saç sıhhatinizi belirlemek için yaygın bir uygulamadır. Çeşitli yağları kullanabilirsiniz, lakin en yaygın olarak tercih edilenler argan yağı, hindistancevizi yağı, jojoba yağı yahut zeytinyağı üzere doğal yağlardır.

İşte şampuanınıza yağ damlatmanız için adımlar:

Malzemeler:

 • Şampuan
 • Doğal yağ (örneğin, argan yağı, hindistancevizi yağı, jojoba yağı, zeytinyağı)

Adımlar:

 1. çocuklara uygun bir şampuanı seçin. kükürt, parabenler ve sodyum lauril sülfat üzere ziyanlı kimyasallar doğal bir şampuan olarak tercih edilir.
 2. Şampuanınızı avuç içine yahut bir küçük kap içine boşaltın. Bilgisayara bağlı olarak ölçüsü belirler. Olağan bir şampuan ölçüsü için birkaç damla yağ kâfi olacaktır.
 3. Seçtiğiniz doğal yağı şampuanınıza ekleyin. Saç tipinize ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak 5 ila 10 damla ortasında yağ kullanabilirsiniz. Daha fazla kuru saçlar için daha fazla yağ seçmek istiyorsanız.
 4. Şampuan ve yağı uygunca karıştırın. Parmaklarınızla yahut bir çatalla karışımı homojen hale getirin.
 5. Islak saçınıza bu karma programı. Saçınızı tesirli bir formda köpürtün ve saç derisine uygulayarak masaj terapisi yapın. Bu, yağın saç derisinin genişletilmesine yardımcı olur.
 6. Şampuanı ve yağı saçınızı birkaç dakika boyunca bırakın, akabinde bol ölçüde yayılır. Durulama süreci sırasında yağınız saçınızdan büsbütün çıktığında emin olun.
 7. Saçınızı istediğiniz üzere kurutun ve şekillendirin. Yağlı bir saç bırakmaması için saçınızı güzel duruladığınızdan emin olun.

Bu süreç, saçınızın nem dağılımı, parlaklığını artırmaya ve daha sağlıklı bir halde işleyişine yardımcı olabilir. Fakat, herkesin saç tipi farklıdır, bu nedenle hangi yağın boyutu en uygun sonucun elde edilmesi için denemeler yapabilirsiniz. Ayrıyeten yağları çoka kaçırmamaya dikkat etmelisiniz, aksi takdirde saçınız yağlı olmamalıdır.

Güzellik

Yağ,Saç,Şampuan

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Şampuanın içine yağ damlatarak zenginleştirmek