e
sv

Salisilik asit nedir?

757 Okunma — 29 Kasım 2022 15:48
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bir türlü geçmeyen inatçı sivilcelerle mi çaba ediyorsunuz? Salisilik Asit, cilt bakımı rutininiz için tam da gereksiniminiz olan şey olabilir. Salisilik asitin ne olduğunu, nasıl çalıştığını, yararlarını ve başka akne tedavilerinden nasıl…

Bir türlü geçmeyen inatçı sivilcelerle mi uğraş ediyorsunuz? Salisilik Asit, cilt bakımı rutininiz için tam da gereksiniminiz olan şey olabilir. Salisilik asitin ne olduğunu, nasıl çalıştığını, yararlarını ve başka akne tedavilerinden nasıl farklı olduğunu makalemizde anlatacağız. Cildinizin denetimini tekrar kazanmaya ve ışıltılı ışıltınızı yine keşfetmeye hazır olun.

Salisilik asidin faydaları​

 • Salisilik Asit, sebum (cildinizin doğal yağı) düzeylerini azaltır.
 • Hücre döngüsünü uyarır ve meyyit deri hücrelerini temizler.
 • Cildi yatıştırıcı özelliği sayesinde yetişkin sivilceleri için tercih edilen bir bileşendir.

Salisilik asit nasıl çalışır?​


Salisilik Asit, fazladan bir karbon atomu içeren bir Alfa Hidroksi Asitten (AHA) biraz farklı bir atomik yapıya sahip olan bir Beta Hidroksi Asittir. BHA’lar yağda çözünür ve gözenekleri açmada ve akne eğilimli cildi soymada hayli tesirlidir.

Salisilik asit sivilceye ne yapar?​

Akne, meyyit cilt hücreleri, çok sebum ve sivilceye neden olan bakteriler gözenekleri tıkayan tıkaçlar oluşturduğunda meydana gelir. Salisilik Asit, tıkanmış gözeneklere nüfuz etme ve gözenekleri tıkayan meyyit deri hücrelerini bir ortada tutan “yapıştırıcıyı” çözme özel yeteneğine sahiptir. Bu, kırılmaların giderilmesine yardımcı olur.

Salisilik asit ve benzoil peroksit​

Benzoil Peroksit ile Salisilik Asit ortasındaki en büyük fark, Benzoil Peroksitin sivilceye neden olan bakterileri öldürmesidir. Salisilik Asit bakterileri öldürmez fakat sivilcelere katkıda bulunan öbür faktörleri ortadan kaldırır. Ayrıyeten yüzey yağını giderir ve cilt dokusunu eşitler. Her iki malzemeyi de cilt bakım rejiminizde kullanabilirsiniz, lakin bu çok kuru olabilir, bu nedenle bunları farklı vakitlerde kullanın.

Salisilik asit eserleri ne kadar süratli tesir eder?​

Olumlu sonuçlar çabucak alınabilir. Salisilik Asit cildi yatıştırıcı özelliklere sahip olduğundan, sonraki gün çabucak bir güzelleşme fark edebilirsiniz. Lakin herkesin cildi farklıdır, bu nedenle sonuçlar cilt tipine nazaran değişir. Birçok insan, birkaç haftalık nizamlı kullanımdan sonra değerli değişiklikler görür.

Salisilik asit nasıl kullanılır?​

Kalıcı sonuçlar için Salisilik Asit eserlerini her gün yahut gün çok uygulamalısınız. Cilt çok kuru hissediyorsa, kullanımı haftada teğe düşürün.

Hamileyken salisilik asit kullanabilir miyim?​

Topikal Salisilik Asidin tesirlerini belirlemek için gebe bayanlar üzerinde kâfi araştırma yapılmamıştır. Tabipler tipik olarak gebe bayanların yüksek konsantrasyonlarda Salisilik Asit kullanmaktan kaçınmasını önerir. Günde bir yahut iki sefer kullanılan bir leke tedavisinde yahut bir yıkama eserinde küçük ölçülerde Salisilik Asit tipik olarak inançlı kabul edilir. Daha fazla alanı kaplayan yahut ciltte daha uzun müddet kalan eserlerden uzak durun.

Salisilik Asit,Cilt,Fark,Cildi

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Salisilik asit nedir?