e
sv

Nişan merasiminde neden kurdele yutulur?

621 Okunma — 25 Aralık 2022 19:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kısmet açsın diye yutulan kırmızı kurdele tam olarak neyi tabir ediyor? Kırmızı kurdele yutmak ziyanlı mıdır? İşte tüm ayrıntılarıyla…

Eski periyotlardan beri günümüze kadar gelmiş olan adetler ortasında yer alan kurdele yutmayı geleneği hala devam etmektedir.

Hemen çabucak birçok birtakım batıl inançların varlığını koruduğu görmek mümkün.

Batıl inançlar ortasında yer alan ve bariz formda devam eden gelenekler ortasında nişan merasiminde kısmet açılması için yapılan nişan kurdelesinden küçücük bir kısmını yutmaktır.

Evet bu kurdele yutma geleneği biyolojik açıdan tahminen ziyanlı olabilir fakat genç kızlar ortasında epeyce tanınan bir inançtır…

Kurdele yutma geleneği tam olarak neyi söz etmekedir?

İnanışa nazaran, şimdi evlenmemiş veya  kısmetinin kapalı olduğu düşünülen gençler, nişan merasiminde yüzüklerin bağlı olduğu kurdelenin kesilmesinin akabinde kesilen kurdelenin bir modülü yutturulur.

Yutulan kurdele ile kısmet açılması beklenilir.

Kırmızı kurdeleyi yutmak ziyanlı mıdır?

Kısmet açılması için kimileri bu kurdeleyi ağaç kollarına bağlamayı tercih ediyor… Kimileri beşerler cüzdanına koymayı tercih ederken kimileri da su yardımı ile yutuyor.

Kurdeleyi küçük bir kesim olarak yutsanızda metaryel açısından midenin yiyecekler üzere sindirip bağırsaklardan geçirmesi pek mümkün değildir.  Bunun yanında her ne kadar su ile tüketilse de kurdelenin boğaza yapışma riskini de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Bu sebeple bu biçim batıl inançları gerçekleştirirken sıhhat problemlerininde birlikte oluşacağını göz önünde bulundurmalısınız.

Etiketler

kırmızı kurdele kurdele yutmak nişan nişan kurdelesi

Kültür Sanat

Kurdele,Yutma

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Nişan merasiminde neden kurdele yutulur?