e
sv

Nane Saç Yağı Kullanarak Saç Uzamasını Arttırmanın 5 Yolu

337 Okunma — 16 Aralık 2022 17:00
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Nane esansiyel yağının serinletici tesiri vardır. Kaşıntıyı yatıştırmaya yardımcı olabilir, böylelikle kaşıntılı ve kuru saç derisini rahatlatır. Ayrıyeten saç uzamasını desteklemeye yardımcı olur. Bir araştırma , %3 nane esansiyel yağının, saç…

İşte güçlü saç büyümesi için nane saç yağı kullanmanın 5 yolu. Nane özü çıkarılır ve nane yağı yapmak için yağa dönüştürülür. Çağdaş damıtma sistemleri, eski ekstraksiyon formüllerinden daha güçlü nane yağları sağlar. Bu yağlar uçucu yağlar olarak da bilinir. Temel nane yağları paklık, şahsî bakım ve sıhhat için avantajlıdır. Bu yağ, ona lezzetini, aromasını ve serinletici tesirini veren bileşen mentol içerir.

Nane esansiyel yağının serinletici tesiri vardır. Kaşıntıyı yatıştırmaya yardımcı olabilir, böylelikle kaşıntılı ve kuru saç derisini rahatlatır. Ayrıyeten saç uzamasını desteklemeye yardımcı olur.

Bir araştırma , %3 nane esansiyel yağının, saç dökülmesi için FDA onaylı bir ilaç olan minoxidil ile karşılaştırıldığında farelerde saç köklerini kalınlaştırabildiğini gösterdi. Güçlü ve sağlıklı saç büyümesi için nane yağının nasıl kullanılacağına bir göz atın.

Nane Saç Yağı Kullanarak Saç Uzamasını Arttırmanın 5 Yolu​

1. Nane Yağı Masajı​


Nane yağı, yağ masajı için baş derisine uygulanmadan evvel yahut hindistancevizi yağı üzere taşıyıcı yağ ile karıştırılmalıdır. Seçtiğiniz rastgele bir taşıyıcı yağdan bir çorba kaşığı ve birkaç damla nane yağı birleştirilmelidir. Karışım daha sonra saç derinize masaj yapılmalıdır. Karışımı saç derinize 20 dakika uyguladıktan sonra, duş alın.

2. Yağı Şampuanınıza yahut Saç Kreminize Ekleyin​


Şampuan ve saç kreminizdeki nane yağı eklemek diğer bir seçenektir. Ekleyebileceğiniz azamî damla sayısı altıdır. İkinci yahut üçüncü defa yıkadığınızda saçlarınız farklı bir dokuya sahip olmaya başlayacaktır.

3. Nane Yağı İle Saç Maskesi​


Burada ¼ bardak ekşi krema, 1 yemek kaşığı bal ve 4-6 damla almanız gerekiyor. Bir maske hazırlayın ve bu maskeyi saçınıza uygulayın. 10-20 dakika bekletin ve akabinde saçınızı yıkayın.

4. Badem Yağını Karıştırın​


Tatlı badem yağı, yüksek konsantrasyonu, antioksidanlar, yağlar ve vitaminler nedeniyle saç derisine uygulamak için harika bir yağdır . Nane yağı ile birleştiğinde folikülleri de güçlendirir. 2 yemek kaşığı tatlı badem yağına 2 damla nane yağı ekleyin, güzelce karıştırın ve biraz ısınmasını bekleyin. Saç derisine uygulayın, masaj yapın ve akabinde saçınızı hafif bir şampuanla yıkamadan evvel 20 dakika bekletin.

5. Biberiye Esansiyel Yağı İle​


Biberiye esansiyel yağı da saç büyümesini artırmasıyla bilinir. Saçları güçlendirir ve kepeğe karşı savaşır. Hem biberiye hem de nanenin yararlarını elde etmek için bir yahut 2 damla nane yağını 2 yemek kaşığı hindistancevizi yağıyla birleştirebilirsiniz. Akabinde, bir damla biberiye esansiyel yağı ekleyin. Karışımı yavaşça ısıttıktan sonra saç derisinin her yerine uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra, durulayın.

Saç,Nane Yağı,Yağı,Nane,Damla,Yağ,Yağlar

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Nane Saç Yağı Kullanarak Saç Uzamasını Arttırmanın 5 Yolu