e
sv

Mahsun Kırmızıgül Telefon Operatörlerine Seslendi

436 Okunma — 24 Şubat 2023 10:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Mahsun Kırmızıgül iki büyük sarsıntının akabinde, depremzedeler için yardıma koşmuştu. Afet bölgesini yakından gözlemleyen Kırmızıgül depremzedelerin yakınlarıyla irtibat kurmasını vurgulayarak operatör şirketlerine seslendi. 

Mahsun Kırmızıgül Depremzedeler için Telefon İstedi

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde yaşanan 7.7 ve 7.6’lık iki büyük deprem 10 ilimizi de etkilemiş ve birçok yerde yıkıma neden olmuştu. Binlerce vatandaşımızı yitirdiğimiz bu büyük zelzelelerin akabinde yardım seferberliğine katılan birçok ünlü isimden biri olan Mahsun Kırmızıgül de Adıyaman’a gitti. 

Haluk Levent’in lideri olduğu AHBAB derneği ile koordineli bir formda çalıştığını lisana getiren Kırmızıgül, toplumsal medya hesabından şahit olduğu imgeleri sıklıkla paylaşmayı sürdürüyor. Afet bölgesindeki son durumu aktaran ünlü müzikçi, depremzedelerin yakınlarıyla irtibat kuramadığını vurgulayarak operatör şirketlerine davette bulundu. Hususla ilgili konuşmasında “Enkazdan çıkan insanların birden fazla telefonlarını sarsıntıda kaybetmişler. Günlerdir en çok karşılaştığım gereksinim cep telefonu… Operatör şirketlerine çağrımdır: Depremzedelere telefonlar dağıtın. Sizin vesilenizle beşerler yakınları ile bağlantı kurabilsinler” diyerek telefon gereksiniminin altını çizdi. Bununla birlikte müzikçi Kırmızıgül, yardım götürdüğü köylerden birinde bir depremzede ile ortasında geçen diyaloğu Twitter hesabından paylaştı.

Müzikçi twitinde “Yardım götürdüğümüz köydeki dayı, götürdüklerimizin karşılığında bize bir bidon süt getirdi. Ona, ‘Biz bunu karşılıksız yapıyoruz, kabul edemeyiz’ deyince dayı, ‘Hayatımda hiç kimseden karşılıksız bir şey almadım evlat. Bunu gereksinimi olan çocuklara götürün’ dedi. Çok acı, çok… Kimi insanların hiçbir vakit sahip olamayacağı faziletli ve onurlu duruş budur…” ifadelerini kullanarak kederini lisana getirdi. 

Ünlü Müzikçiden Yardımları Sürdürün Çağrısı

Depremin ikinci gününde Adıyaman’a giden Mahsun Kırmızıgül, sarsıntı bölgesinde bulunan yakınlarını ve mallarını kaybeden beşerler ile birebir kaidelerde yaşamaya çalıştığını lisana getirdi. Araçların içinde, ateş başlarında, sokaklarda depremzedeler ile sabahı bekleyen Kırmızıgül, Beşerler kayıplarına ağlıyor,insanlar hâlâ canlarının kaygısında. Lütfen yardım etmeye devam edin” diyerek yardım davetini tekrardan lisana getirdi. Adıyaman’da yardım seferberliğine dahil olan hüzünlü müzikçi “Depremin 2’nci gününde Adıyaman’a geldik. Merkezde, ilçelerde, köylerde halka tek tek çadır, battaniye, tulum dağıttık. Dağıtmaya devam edeceğiz. Önceliğimiz özel çocuklar, yaşlılar, gebe ve bebekli kadınlar… Çadırımız bitti. Kelamım söz… O çadırlara siz girmeden ben meskene dönmeyeceğim” formunda konuştu.

Afet bölgesinde şahit olduğu duygusal anları lisana getiren müzikçi o anlardan birini şu halde anlattı:”Ölen eşinin ve oğlunun yanı başında duran acılı babaya teselli etmek için sarıldım. Babanın gözlerinde yaş kalmamış… Bana bakıp, ‘Benim babam, burası ‘Adıyaman’ değil, buranın ismi artık ‘Acıyaman’ dedi ve sustu, konuşmadı bir daha”. Ünlü müzikçi kelamlarını “Sahada işimiz artık bitti. Burada halkla birlikte acının en tabanını yaşıyoruz. Halkın büyük çoğunluğunun fakir olduğu bölgede halk çok öfkeli, çok kızgın… Bu öfke o denli kolay kolay geçecek tipten değil” sözleriyle sürdürerek halkın acısını ve öfkesini de lisana getirdi.

Deprem,haluk levent,mahsun kırmızıgül

Deprem bölgesinde olan Mahsun Kırmızıgül, depremzedelerin en çok hangi gerece gereksinimi olduğunu açıkladı. Telefon operatörlerinden yardım istedi. Ayrıntılara haberin devamından ulaşabilirsiniz…

Kaynak: Magazin Haberleri

magazinpark.com

Sıradaki içerik:

Mahsun Kırmızıgül Telefon Operatörlerine Seslendi