e
sv

Kış Mevsiminde Kuru Dirseklere Bakım Yapmanın 5 Yolu

461 Okunma — 11 Ocak 2023 16:36
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kış aylarında, uygun olmayan cilt bakımı tahrişe ve cildin çatlamasına, kırmızı, kaşıntılı ve yanmaya neden olabilir. Dirsekler her gün göremediğimiz için en çok ziyan görür, bu nedenle kuru ve pullu dirseklerin bakımını yapmayı çoklukla…

Dirsekler, bedenimize bakmaktan bahsederken sıklıkla gözden geçirilen beden kesimleridir. Kurumuş dirseklerle nasıl ilgileneceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin… Kışın birinci göstergesi kuru cilt hissi ve cilt dökülmesidir. Kış birinci geldiğinde, cildimizin dokusunda sıklıkla pullanma ve pürüzlülük fark ederiz. Kış aylarında, uygun olmayan cilt bakımı tahrişe ve cildin çatlamasına, kırmızı, kaşıntılı ve yanmaya neden olabilir. Dirsekler her gün göremediğimiz için en çok ziyan görür, bu nedenle kuru ve pullu dirseklerin bakımını yapmayı çoklukla unuturuz. Kış aylarında kuru dirseklere nasıl bakılacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

Dirseklerdeki Deri Neden Kuru ve Kabuklu Olur?​

Tıpkı ayak tabanlarımızın daima sürtünme ve kuru hava nedeniyle sert bir cilt ve nasır geliştirmesi üzere, dirseklerimiz de birebirini yapar.

Ekseriyetle bedenimizin pürüzlü, kuru ve meyyit cilde sahip bölgesini pul pul dökmeye ve ovmaya eğilimliyiz, lakin bunu bilhassa kış aylarında dirseklere yapmak cilt üzerinde tam karşıtı bir tesire sahiptir. Dirseklerdeki cilt, cildi sürtünmeden ve kuru havadan korumak için kollayıcı bir katman olarak daha fazla nasır geliştirir. Bu yüzden dirsekleri ovmak sorunu daha da kötüleştirir.

Bilhassa kış aylarında dirseklerinizde her türlü eksfoliyatör yahut kese kullanmayı bırakın.

Kış Aylarında Kuru Dirsek Bakımı Nasıl Yapılır?​

 1. Duştayken dirseklerinizi yumuşak bir bezle yavaşça ovduğunuzdan emin olun.
 2. Cildinize daha fazla ziyan verebilecek rastgele bir yahut ovma gibisi materyalden kaçının.
 3. Bu süreç anında sonuç vermeyebilir lakin bu uygulamayı vakitle uygulamak dirsek kuruluğunu giderecektir.
 4. Normal bir beden losyonu dirsekler için gereğince olmayabilir. Dirseklerin pürüzlü derisi, üzere krem ile yağlı ve ağır bir nemlendirme gerektirir.
 5. , bilhassa kış aylarında dirsekler için kusursuz bir nemlendiricidir.

Her Ne değerine olursa olsun Eksfoliye Edicilerden Kaçının​


Her ne değerine olursa olsun dirseklerinizin etrafındaki rastgele bir eksfoliyatörden kaçındığınızdan emin olun.

Dirseklerinize peeling yapmaya devam ederseniz, ne kadar nemlendirirseniz nemlendirin, kuru cilt geri gelmeye devam edecektir. Cildinizi kurutan hava şartlarından korumak için kış aylarında çoğunlukla uzun kollu giymeye çalışın.

Bol su içmek, hem içeriden hem de dışarıdan nemlendirme sağlamak için her vakit çok değerlidir.

 

Kuru,Cilt,Cildi

 

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Kış Mevsiminde Kuru Dirseklere Bakım Yapmanın 5 Yolu