e
sv

Kış Aylarında Sıcak Kalmanıza Yardımcı Olacak 4 Kolay Salon Antrenmanı

602 Okunma — 22 Aralık 2022 17:24
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kış aylarında idman yapmayı seven biri misiniz? Sıcak kalmanıza yardımcı olacak bu kolay iç yer antrenmanlarına bir göz atın. Kış, kısa günlerin ve uzun gecelerin başlangıcıdır. Dışarıdaki soğuk hava nedeniyle hepimiz elimizden geldiğince…

Kış aylarında antrenman yapmayı seven biri misiniz? Sıcak kalmanıza yardımcı olacak bu kolay iç yer antrenmanlarına bir göz atın. Kış, kısa günlerin ve uzun gecelerin başlangıcıdır. Dışarıdaki soğuk hava nedeniyle hepimiz elimizden geldiğince içeride kalmak istiyoruz. Lakin vakit geçtikçe bizi motive eden bir şey, rutinimize devam etmektir. İdmanı yalnızca yaz aylarında değil, kış aylarında da günlük ömrünüzün bir kesimi yapmalısınız zira birçok avantajı vardır. İç yer idmanı, kış aylarında dış yer idmanlarının tesirli bir alternatifidir ve bize pek çok yarar sağlar. Konutta deneyebileceğiniz bu kolay iç yer idmanlarına bir göz atın:

1. Şınav​


İmtihan, yapabileceğiniz en temel güç antrenmanlarından biridir. Bilhassa üst gövdeyi güçlendirirler. Boynunuzu nötr bir konumda tutun ve dirseklerinizi geriye hakikat yönlendirin. Tertipli bir imtihan çekemiyorsanız, dizlerinizi yere indirerek yahut antrenmanı yükseltilmiş bir bankta dururken yaparak değiştirilmiş bir varyasyonu deneyin.

2. İp Atlamak​


İp atlamak kusursuz bir aerobik ve kardiyo idmanıdır. İp atlamak akciğer kapasitesini artırabilir, dayanıklılık oluşturabilir, merkez bölgenizi sıkılaştırabilir ve baldırlarınızı şekillendirebilir. İp atlama, metabolizmayı hızlandırmak için bir diyete ve antrenman rutinine dahil edilebilir. Tekrarlayan ve hafif hareketler dizlerinize daha az baskı uygular ve ayak bileği stabilitesini güzelleştirir ve beden kaslarını güçlendirir.

3. Squat​


Squat bedenin en büyük kaslarını kullanır. Bedendeki en büyük kaslar sırasında çalışır. Kalori yakma ve güç kazanımları için en yüksek efor getirilerinden birini sunarlar. Ayrıyeten dizlerinizi ve ayak bileklerinizi incitme talihinizi da azaltırlar. İdman yaptıkça hareket tendonlarınızı, kemiklerinizi ve bacak kaslarınızın etrafındaki bağları güçlendirir. Yükün bir kısmını dizlerinizden ve ayak bileklerinizden alır.

4. Plank​


Plank, sadece içeride sıcak ve etkin kalmanıza yardımcı olmayacak diğer bir âlâ idmandır. Bu antrenman sırtınızı, göğsünüzü, omuzlarınızı, boynunuzu ve karın kaslarınızı güçlendirir, bu da otururken yahut ayakta dururken omuzlarınızı geride ve belinizi nötr bir konumda tutarak güzel bir duruşu korumanıza yardımcı olur.

Egzersiz,Güç,Kaslar

magazinpark.com

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

Kış Aylarında Sıcak Kalmanıza Yardımcı Olacak 4 Kolay Salon Antrenmanı