e
sv

Kaz Dağları Gezi Rehberi

1775 Okunma — 24 Temmuz 2021 13:12
kaz dağları rehberi
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kaz dağları gezi rehberi Tarih boyunca her inancın Kaz Dağları’nın kutsal bir yer olduğuna inandığı için beklentileri çok yükseltmek istemiyoruz.

Kaz Dağları gezi rehberi Her gittiğimizde anne rahmine dönmüş gibi bir huzur ve yenilenme hissederiz. Ama aynı zamanda cennetimize düşen bir “meteor” tarafından da elimizden alındı. Nerede ve ne zaman bulunduğunuza bağlı olarak Kaz Dağları’ndaki deneyiminiz tamamen değişebilir.

Yani; Kaz Dağları Çanakkale ve Balıkesir’e yayılmış çok geniş bir coğrafya ve insanlar çoğu zaman dağın tamamının milli park olduğunu yanlış anlıyorlar ama aslında dağın sadece %10’u milli park, geri kalanı orman karışımı. ve köyleri ve madenleri olan yerleşim yerleri.

Anlayacaksın; Kazdağı genelinde el değmemiş doğanın büyüleyici köşeleri ve kaçmak isteyeceğiniz istila edilmiş piknik alanları var. Keşfedilen ve haritada görülen doğal güzelliklerin çoğu çay bahçeleri, piknik alanları yapılmadan heba edildi. Ne yazık ki Hasanboğuldu ve Mıhlı gibi bilinen yerlerin çoğu ününü hak eden bir doğal güzelliğe sahip olan metrobüs tadında olduğu için hiçbir zevki yoktur. Barbekü dumanı ve bağıran çocuklar maalesef bu yerlerin olağan manzaraları haline geldi.

Bu nedenle hayalinizdeki Kaz Dağları meydanlarını bulmak için sık sık bizzat dışarı çıkmanız gerekiyor. Aşağıda zaten rehberlik servisine ve benzerlerine gireceğiz. Ah benim kafamdaki tatil çantaları ormanı dolaşmak değil derseniz, yine de Kaz Dağları güzel bir destinasyon çünkü yarım saatte denize ulaşabilirsiniz, çok güzel yenilenmiş köyleri var, Mehmetalan Köyü Referans olarak) Assos ve Cunda’ya 1,5 saat uzaklıktadır.

Kaz Dağlarımız İçin Endişeliyiz…

Çünkü ağızlarından akan sularla dağları oymak isteyenler var.

Kaz Dağları’nın altında dünyanın en verimli altın madenlerinden bazıları yer alır ve ormanları biyolojik çeşitlilik açısından çok değerli bir rezervdir ve dünyanın en zengin ikinci oksijen kaynağına ev sahipliği yapar. Dağ, dört bir yanı açılmış mayınlarla kuşatılmış durumda. Her türlü dolap, dağın kendisine girmek için dönüyor. Bunu anlamıyorlar; Dağın üstünde olan, aşağıda olandan çok daha değerli… Bölge için HES planlarının olduğu da belirtiliyor.

Ayrıntılı gezi rehberi için diğer sitemiz olan gezgor.net adresini de takip edebilirsiniz.

Diğer tüm gelişmeler için sitemizi takip edebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Kaz Dağları Gezi Rehberi